DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Seychelské ostrovy sú naša srdcovka, nádherné ostrovy plné rajskej prírody, endemických druhov rastlín a vtáctva. Ostrovy plné prekvapení, kde sa budete cítiť ako lovec pokladov. Táto popredná destinácia trvalo udržateľného cestovného ruchu v Indickom oceáne, už roky víta turistov a neustále prijíma opatrenia, aby si zachovala svoju nedotknutú tvár, my v BUBO sa jej v tom snažíme pomôcť, rešpektujeme prírodu a podporujeme lokálny turizmus.

Popredná destinácia udržateľného cestovného ruchu

Nedotknutý raj si udržal svoju korunu ako popredná destinácia udržateľného cestovného ruchu v Indickom oceáne už tretí rok po sebe, pre svoje úsilie pri presadzovaní trvalo udržateľných postupov a zmierňovaní dopadov tohto odvetvia. V posledných rokoch boli miestni partneri aktívnejší pri podpore trvalo udržateľného cestovného ruchu. Značka Seychelles Sustainable Tourism Label sa udeľuje zariadeniam s cieľom podporiť a usmerniť zlepšenie výsledkov udržateľnosti v zariadeniach cestovného ruchu v ostrovnej krajine v západnom Indickom oceáne.

Zaujímavosti
Popredná destinácia udržateľného cestovného ruchu
Adoptuje si koral

Adoptuje si koral

Spoločnosť Marine Conservation Society má už mnoho rokov adopčné programy zamerané predovšetkým na žralokov veľrybích a korytnačky, neskôr sa pridali koraly. Program získal veľkú podporu, keď sa objavila možnosť online platby cez PayPal. Peniaze vyzbierané prostredníctvom adopcie ktoréhokoľvek z týchto zvierat sa používajú na financovanie ďalších projektov na monitorovanie korytnačiek močiarnych a korytnačiek, ako aj na aktivity súvisiace s chovom koralov. My v BUBO túto iniciatívu radi podporujeme.

Viac o projekte

Solárne panely v závodoch

Globálny producent morských plodov, Thai Union Group plánuje nainštalovať solárne panely v závode na spracovanie tuniakov v Indickom oceáne, ktorý má sídlo na Seychelách, aby znížil svoju uhlíkovú stopu. Podľa tlačového vyhlásenia by energia generovaná solárnymi panelmi mala pokryť viac ako 30 percent spotreby továrenského závodu, najväčšiu spotrebu majú chladiarne závodu, tuniaky musia byť v chlade 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Jedna z najväčších tovární na konzervovanie tuniakov na svete je aj najväčším komerčným spotrebiteľom energie na Seychelách.

solárne panely v závode na tuniaky
Solárne panely v závodoch
Seychelský pivovar zachraňuje karety

Seychelský pivovar zachraňuje karety

Seychelský pivovar je prvou spoločnosťou, ktorá je súčasťou programu „Adopt a Beach“ so spoločnosťou Marine Conservation Society Seychelles (MCSS), aby pomohla s monitorovaním korytnačiek počas sezóny hniezdenia. Spoločnosť si adoptovala jednu z pláži Anse Bazarca, kde prebieha monitorácia hniezdenia korytnačiek. Všetky korytnačky, s ktorými sa stretnete na Anse Bazarca počas hniezdnej sezóny, budú sponzorované Seychelskými pivovarmi, my v BUBO si na ich podporu dáme na našom zájazde aspoň lokálne pivo.

Viac o projekte

Najmenší národný park na svete

Kedysi zanedbaná pustatina, táto rajská eko rezervácia je pripomienkou toho, aké boli Seychely pred príchodom cestovného ruchu. Okrem rodiny rybárov, ktorí žili na ostrove, bol Moyenne už desaťročia opustený. Keď sa na Seychelách začal rozbiehať cestovný ruch, zdalo sa, že je len otázkou času, kedy niekto vyčistí pozemok na výstavbu päťhviezdičkového rezortu. Moyenne je jedným z najmenších vnútorných ostrovov Seychel: meria len 0,4 km na dĺžku a sotva 0,3 km na šírku a jeho pobrežie má dĺžku menej ako 2 km. Jeho najvyšší bod sa týči do nadmorskej výšky len 61 metrov nad hladinou. Moyenne má rovnaký rajský biely piesok a žulové balvany, ktoré charakterizujú toľké seychelské pobrežia, je ako malý dažďový prales vyvierajúci z oceánu.

OSTROV Moyenne
Najmenší národný park na svete
Najstaršie a najväčšie korytnačky sveta

Najstaršie a najväčšie korytnačky sveta

V roku 1874 Charles Darwin podpísal petíciu ochrany korytnačiek na atole Aldabra Obrovské korytnačky z atola Aldabra majú zavalité nohy so silnými šupinami, ktoré podopierajú jej ťažké telo. Krk obrovskej korytnačky Aldabrachelys gigantea je veľmi dlhý a pomáha zvieraťu využívať ako zdroj potravy vetvy stromov až meter od zeme. Dnes sa za najstaršieho žijúceho živočícha považuje Jonathan, seychelská korytnačka, ktorá žije v Jamestowne na ostrove Svätá Helena, a hneď po ňom je najväčšou pamätníčkou Esmeralda, taktiež korytnačka obrovská z atolu Aldabra. Esmeralda so svojou váhou 304 kg je aktuálne tou najväčšou suchozemskou korytnačkou našej planéty! Poďte sa s nami v BUBO na tieto korytnačky pozrieť.

Korytnačka obrovská
K

Afrika  

Réunion (FRA), Seychelské ostrovy, Maurícius


náročnosť

11 dní

Trvanie

3390
K

Seychelské ostrovy, Maurícius


náročnosť

12 dní

Trvanie

3648 4560€
K

Afrika  

Seychelské ostrovy, Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

14 dní

Trvanie

4288 5360€
K

Afrika  

Seychelské ostrovy, Keňa


náročnosť

13 dní

Trvanie

5374