DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Žiadna krajina na svete nehrá toľkými farbami ako Brazília. Krásne ženy a vyšportovaní muži, ktorí si život užívajú plnými dúškami. Karnevaly, párty a futbal, todos los días. Temperament najsexi mesta na planéte je známy všetkým, ktorí aspoň raz v živote počuli pojem “latino”. Úsmev a odviazanosť sú však len prikrývka, pod ktorou drieme čoraz väčšie drancovanie prírodných zdrojov a chudoba ľudí žijúcich v slumoch, dennodenne čeliacich existenčným problémom. V BUBO o situácií v Brazílii vieme a spolu s naším partnerom sa snažíme robiť kroky, aby sme prispeli k udržateľnému spôsobu života a podporili tých, ktorí to potrebujú najviac.

Uvedomelé cetovanie po Amazónii

Určite ste už počuli slovný pojem “pľúca Zeme”. Nie je to iba fráza, ale doslovné pomenovanie dôležitosti a významnosti najväčšieho dažďového pralesa na svete v Amazónii. Každý rok z neho ubúdajú hrozivo veľké časti, či už vplyvom jeho vyrubovania, alebo ničivých požiarov. Samostatný a jedinečný ekosystém zahŕňa aj druhú najdlhšiu rieku na svete – Amazónku. Vplyv mocných korporátov a politickú situáciu v krajine ovplyvniť nevieme, za to však počas našch ciest preferujeme tzv. uvedomelé cestovanie – našich klientov o situácii informujeme a prezentujeme im fakty, na základe ktorých dokážeme byť súčasťou diskusie o záchrane jedného z najdôležitejších miest na Zemi.

Amazonský prales
Uvedomelé cetovanie po Amazónii
Podpora ekologických projektov

Podpora ekologických projektov

V Brazílii spolupracujeme s naším partnerom, ktorý si za jednu zo svojich priorít prevádzkovania služieb v cestovnom ruchu určuje ochranu prírody a predovšetkým zvierat, ktorých je v krajine nespočetné množstvo exotických druhov. Sám vytvára a tiež sa zúčastňuje mnohých podporných projektov a zároveň je členom združení, ktoré bojujú proti loveniu zvierat, a to hlavne v nedostupných častiach džungle s tými najvzácnejšími druhmi. Je smutné vidieť, ako miestnym obyvateľom veľmi záleží na zachovaní jedinečnosti ekosystému, niekedy je to však boj s veternými mlynmi. Keď sa však o priaznivý výsledok prestaneme usilovať, situáciu určite nijako nezlepšíme.

Viac o projekte

Redukcia transferov a transportov

Brazília, ako aj väčšina krajín Južnej Ameriky, má ešte ďaleko od zavedenia tzv. zelenej mobility a vylúčenia motorových vozidiel minimálne z verejnej dopravy. Náš partner po diskusii s nami sa však snaží o čo možno najväčšie obmedzenie transportov kvôli únikom emisií do ovzdušia. V rámci transferov pre nich určil najkratšie možné cesty, znížil počet vozidiel a a mimo spolupráce s BUBO posiela transfer až po tom, čo naplní jeho kapacitu. Je to malý krok pre ľudstvo, ale veľký krok pre jednu organizáciu v cestovnom ruchu.

znižujeme emisie
Redukcia transferov a transportov
Spolupráca s radnicou

Spolupráca s radnicou

Väčšina miestnych komunít žije v chudobe, to je fakt, ktorému nedokážeme nijako zabrániť. Sme však hrdí na to, že BUBO spolupracuje so svojím partnerom na organizovaní zájazdov pre všetkých, ktorí len zriedka opustia svoje chatrče vo favelách. Projekty sú koordinované priamo s radnicou v Rio de Janeiro a sú nositeľmi významnej vzdelávacej hodnoty. Každá jedna cesta je zážitkom a poznaním svojej vlastnej krajiny. Zájazdy slúžia aj na socilizáciu detí, ktoré sa vďaka nim stretnú a získavajú tak nových priateľov.

viac o projekte

Stravujeme sa zdravo

Keď navštívite Brazíliu, ktorá je medzi klientmi BUBO veľmi vyhľadávaná, nenechajte si ujsť príležitosť poprechádzať sa po miestnych trhoviskách. Nadobudnete dojem, že pred sebou vidíte všetko ovocie a zeleninu sveta. Stánky hrajú farbami, každý kus je čerstvý a šťavnatý a po zahryznutí doň budete mať nebíčko v papuľke. Brazília je krajina, ktorá vás nenútene núti sa zdravo stravovať. Možno práve preto sú Brazílčania stále fit a vo forme – nemusia riešiť dostupné vegetariánstvo, vegánstvo, jednoducho strava, ku ktorej majú prístup, je zdravá až-až. V BUBO nám ide o to, aby ste všetky produkty a zdravú stravu mali možnosť ochutnať aj v nami ponúkaných hoteloch. V zdravom tele je predsa zdravý duch!

Gurmánske zážitky
Stravujeme sa zdravo
K

Amerika  

Južná Amerika, Uruguaj, Paraguaj, Brazília, Argentína


náročnosť

12 dní

Trvanie

4209
K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Uruguaj, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

5739
E

Amerika  

Južná Amerika, Brazília

19.07. → 06.08.

náročnosť

19 dní

Trvanie

9995
K

Amerika  

Južná Amerika, Brazília


náročnosť

6 dní

Trvanie

2703