DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Krajina, ktorej tmavá minulosť ovplyvnila mnoho generácií. Domáci tu čelia existenčným problémom a odsúvajú ekológiu do pozadia. Tu sa snažíme pomáhať a robiť charitu, práve my v BUBO môžeme tejto krajine pomôcť, šíriť osvetu nielen o ekológii a posúvať ju malými krokmi vpred.

Postavili sme nemocnicu v Kambodži

Vďaka darcom, zákazníkom cestovnej kancelárie BUBO, MAGNA sme na jar 2020 otvorili nové 20-lôžkové infekčné oddelenie a zabezpečili tak pomoc pre detských pacientov v najväčšej pediatrickej nemocnici v Kambodži.V Národnej pediatrickej nemocnici v hlavnom meste Phnom Penh (National Pediatric Hospital – NPH) v novopostavenej budove, liečia sa v ňom všetky infekčné choroby vrátane osýpok, detskej obrny, tuberkulózy u najmenších pacientov ale aj u detí s vírusom HIV/AIDS. V BUBO pomáhame ďalej.

Viac o projekte
Postavili sme nemocnicu v Kambodži
Jazdíme na tuk tuku

Jazdíme na tuk tuku

Tuk tuk – ikonický dopravný prostriedok juhovýchodnej Ázie. Je to skúter, za ktorý je zapriahnutý otvorený vozík na dvoch kolesách so strieškou. A práve takýto dopravný prostriedok sme si zvolili na cestu na odľahlejšie chrámy Angkoru. Tento jednoduchý dopravný prostriedok vám dovolí najviac spoznať dušu krajiny okolo vás a dotvára jej celkový obraz. Navyše je celkom ekologický, tak ako my v BUBO.

Zážitková jazda

Školy v Kambodži

Pagna - Cambodian Education Fund - je nezisková organizácia, pomenovaná po Pagnovi Nhimovi, ktorá sa stará o vzdelanie tých najmenších, žijúcich v oblastiach, kde pred hodnotou samotného vzdelania “vyhráva” boj o vlastnú existenciu. Deti sa tu učia po anglicky a tých, ktorí majú záujem o takéto vzdelanie zadarmo pribúda. Učiteľmi sú mladí Kambodžania, ktorí predávanie vedomostí vnímajú ako ich životné poslanie. My v BUBO ich vždy radi potešíme nejakou drobnosťou alebo finančným príspevkom.

Pomáhame školám
Školy v Kambodži
Cestujeme linkovým autobusom

Cestujeme linkovým autobusom

Cesta autobusom z Ho Či Minovho mesta do Phnom Penhu, trvá v lepšom prípade zhruba 6 hodín, je však oveľa udržateľnejšia pre životné prostredie ako prelet medzi týmito mestami. Jazda autobusom znečisťujúce životné prostredie desaťkrát menej ako let na krátke vzdialenosti, akým by bol práve tento, navyše toto je zážitok.

Cesta autobusom

Lokálne gurmánske zážitky

Jedna krajina kde hmyz dodnes figuruje ako bežná súčasť jedálnička je Kambodža. Práve o hmyze sa hovorí ako o jedle budúcnosti, ktoré má vysokú výživnú hodnotu a môže pomôcť nakŕmiť stále rastúcu svetovú populáciu. V Kambodži to ale nie je len jedlo budúcnosti, ale aj súčasnosti a minulosti. Ľudia sa museli obracať aby prežili a hmyz bol jednou z možností. Preto tu dodnes nájdeme šesť a osemnohé špeciality popri cestách a vodiči sa zastavujú po malé proteínové občerstvenie.

čo ochutnať v kambodži
Lokálne gurmánske zážitky
K

Ázia  

Vietnam, Kambodža


náročnosť

16 dní

Trvanie

3724
K

Ázia  

Mjanmarsko, Laos, Kambodža

01.11. → 14.11.

náročnosť

14 dní

Trvanie

3999
K

Ázia  

Vietnam, Kambodža


náročnosť

16 dní

Trvanie

3955
K

Ázia  

Vietnam, Thajsko, Kambodža


náročnosť

13 dní

Trvanie

3051 3212€