DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Viete čo je to HDŠ? Jediná zrozumiteľná merateľná jednotka v krajine Bhután. Hrubé domáce šťastie. Zatvorte oči, nadýchnite sa a započúvajte sa s BUBO do ticha tejto rozprávkovej krajiny, v ktorej vládne kráľ. V našej cestovnej kancelárii sme si plne vedomí jedinečnosti, ktorou Bhután oplýva a preto sa s našim miestnym partnerom snažíme o čo najetickejší prístup k využitiu cestovného ruchu v krajine. Ekológia, udržateľnosť, rešpekt a úcta k miestnym ľuďom a ich tradíciám. Základné hodnoty BUBO upevňujeme každou jednou cestou s Vami.

Udržateľný ekoturizmus

Hoci bol za posledné roky cestovný ruch výrazne obmedzený, nevieme si bez neho predstaviť život. Pokiaľ ale cestujeme do iných krajín, skúšame hľadať spôsoby, ako čo najmenej škodiť životnému prostrediu. Samozrejme, že sa nevieme odstrihnúť od emisií z lietadiel, či kúpou vody vo fľašiach v krajinách, kde pitná voda z kohútika netečie. BUBO sa trvalo snaží o udržateľný ekoturizmus a to predovšetkým v komunikácií so svojimi partnermi. Benefity z takéhoto cestovania sú na úžitok miestnym komunitám a inak tomu nie je ani v prípade Bhutánu. Náš partner sa – aj kvôli cestám s nami – hrdo zaslúžil o dve významné ocenenia v tomto smere – Bhutan Best Brand Awards 2018 a Green Destination Award 2019.

Posledná zelená krajina na svete
Udržateľný ekoturizmus
Zelená krajina, zelená doprava

Zelená krajina, zelená doprava

Kto by si v mestách neprial menej hluku a menej vylučovaných emisií?! Dýchame rovnaký vzduch a preto naša snaha musí byť vo veci spoločná. Tak ako to po diskusii s nami robí náš partner v Bhutáne. Pre našich klientov zabezpečil elektromobily, ktoré sú pre neho finančne náročnejšie, za to výsledný efekt ich používania sa nedá prehliadať, príroda si zase o niečo viac vydýchla. Na prehliadku hlavného mesta Thimphu používame elektro mini, do ktorého sa zmestí jeden až dvaja klienti.

Solárne panely v Bhutáne

Podporujeme v núdzi

Žiaľ, nie každý z nás má to šťastie, aby sa narodil do rodiny, ktorá mu dokáže zabezpečiť dostatočné vzdelanie, pravidelné stravovanie, dôstojné vyhliadky na život. Pre nás v BUBO sú títo ľudia ozajstní hrdinovia a preto im chceme pomáhať. Spolu s naším partnerom prispievame charitatívnym organizáciám na pomoc pre ľudí v hmotnej núdzi, avšak predovšetkým na pomoc deťom, ktoré vyrastajú na ulici. Hoci je Bhután najšťastnejšia krajina na svete a ľudia v nej sa nesťažujú, vyhnúť sa chudobe je v nej nesmierne zložité.

Cesta za štastím
Podporujeme v núdzi
Zdravé stravovanie

Zdravé stravovanie

Keď sa dostaneme do nadmorskej výšky hlavného mesta Thimphu 2334 m.n.m., začneme cítiť mierny závrat a dehydratáciu. Je to prirodzené, naše telo nie je na podobné životné podmienky zvyknuté. A keď nefunguje telo, nefunguje myseľ. To obyvatelia Bhutánu veľmi dobre vedia a preto sa v náročnom teréne svojej krajiny snažia vhodne stravovať. Každú jar majú tzv. dva vegetariánske mesiace, počas ktorých dodržujú formu pôstu. Na našich zájazdoch s BUBO je preto pre našich klientov k dispozícii výber vegetariánskych a vegánskych pokrmov, ktoré sú pripravované z čerstvých dostupných miestnych surovín.

Gurmánske zážitky

Pokoj v duši

Niektoré krajiny juhovýchodnej Ázie – a Bhután je jednou z nich – inklinujú k dôležitosti usporiadania vnútorného sveta človeka. Žiť v súlade s prírodou je pre nich oveľa dôležitejšie než materiálny zisk a hodnoty. Tento svet chceme v BUBO priblížiť našim klientom, aby mali možnosť zažiť niektoré postupy a rituály pomáhajú k rozvoju a upokojeniu tela a mysle. Jóga, rôzne formy meditácií, akupunktúra, horúce kúpele, liečba bylinkami, alebo čistenie duše šamanom. Dharma – prirodzený kolobeh života – je vykúpená našim vyslobodením sa.

Zdravé telo a myseľ
Pokoj v duši
K

Ázia  

Bhután, India


náročnosť

14 dní

Trvanie

7349
K

Ázia  

Bhután, Nepál, India


náročnosť

17 dní

Trvanie

8188