DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Indonézia je s viac ako 17 000 ostrovmi najväčšou súostrovnou krajinou na svete s množstvom prírodných zdrojov. Indonézske dažďové pralesy, tretie najväčšie na svete, sú domovom viac ako 3 000 známych druhov zvierat a 29 000 druhov rastlín, pričom živobytie 50 – 60 miliónov ľudí priamo závisí od týchto ekosystémov. Indonézia je neskutočná krajina, kde si môžete uloviť tie najunikátnejšie zážitky.

Kúpanie slonov

Dostali ste niekedy pusu od slona? Ak si slona v Tangkahane umyjete v rieke, dáte mu raňajky a budete mu sympatický, možno jednu takú pusu dostanete.Hneď na úvod treba napísať, že na slonoch v Tangkahane sa nejazdí. Domáci to považujú za nehumánne. Namiesto toho tu slony umyjete v rieke a nachováte ich. Slon sumatrianky je jedným z troch poddruhov slona, ktoré žijú v Ázii. Je najmenší zo všetkých, ale aj najviac ohrozený.V súčasnosti žije už len 2500 jedincov. Napriek tomu, že je najmenší, stále je to obor, ktorý môže vážiť až 5 ton. Zvalí sa pred vami do rieky a vy z neho kefkou zmyjete špinu. Je to úžasný pocit, ktorý môžete zažiť na našich zájazdoch.

Viac o slonoch
Kúpanie slonov
Význam dažďových pralesov

Význam dažďových pralesov

Biodiverzita zohráva významnú úlohu v potravinovej bezpečnosti, zdraví a živobytí ľudí, pretože poskytuje čistú vodu, drevo, liečivé rastliny a ďalšie dôležité živiny. Biodiverzita tiež zvyšuje odolnosť komunity voči vplyvom zmeny klímy a prispieva k zmierneniu klimatických zmien. V celej Indonézii je viac ako 74 percent chudobných závislých na okolitom ekosystéme. Vyčerpanie týchto zdrojov by tak malo dramatický vplyv na živobytie chudobných a zároveň by prehĺbilo rozdiely v národnej nerovnosti. Indonézske lesy zohrávajú prostredníctvom nedrevných lesných produktov dôležitú úlohu v obžive chudobných vidieckych komunít.

Bohatstvo krajiny

Orangutany v Bukit Lawangu

Bukit Lawang je najlepšie miesto v Indonézii na pozorovanie vzácnych a chránených orangutanov vo voľnej prírode. Dedinu začali kvôli orangutanom navštevovať turisti a dedinčania tak získali v chudobnej Indonézii zdroj príjmov. V jeden nedeľný večer však Bukit Lawang zasiahla obrovská katastrofa. Kvôli prudkým dažďom sa vyliala rieka Bohorok a zaplavila takmer celú dedinu. Prúd vody strhával všetko, čo mu stálo v ceste, a katastrofa si vyžiadala 72 ľudských životov. Podľa jedného svedka, ktorý povodeň prežil, zostalo v Bukit Lawangu stáť len 10% budov. BUBO sa rozhodlo, že pomôže. Nasledujúci rok sme doniesli do Indonézie materiálnu a finančnú pomoc.

BUBO pomáha s charitou
Orangutany v Bukit Lawangu
Obnova koralových útesov v Indonézii

Obnova koralových útesov v Indonézii

Pôvodné koralové kolónie na mnohých miestach Indonézie zničil brutálny rybolov, pri ktorom sa používal dynamit a mŕtve ryby sa zbierajú na hladine.Obnova koralov spočíva v ich osadení na kovové rámy, ktoré sú umiestnené na pôvodné miesta. Následne k nim prirastajú ďalšie kolónie. V tomto prípade obnova trvala 10 rokov. Samotnú obnovu vedci pozorujú zvukovými mikrofónmi. Podarilo sa im zachytiť zvuky, ktoré sú považované za dobré znamenie v procese uzdravovania útesov.

Viac o projekte

Stop vývozu palmového oleja

Indonézia prestáva vyvážať palmový olej, ktorý je najrozšírenejší na svete. Indonézia je jedným z najvýznamnejších svetových producentov tohto oleja, používa sa v potravinárskych, ale aj v kozmetických výrobkoch. Indonézia má nadpolovičný podiel na celosvetových dodávkach palmového oleja. Toto rozhodnutie pravdepodobne podporí celosvetový rast cien potravín. Zastavenie exportu tak môže zvýšiť náklady výrobcov balených potravín, ale môže aj donútiť vlády, aby sa rozhodli, či budú rastlinné oleje používať v potravinárstve, alebo na výrobu biopalív.

Viac o projekte
Stop vývozu palmového oleja
K

Ázia  

Bali (IND), Indonézia


náročnosť

14 dní

Trvanie

2953 4543€
K

Ázia  

Indonézia


náročnosť

14 dní

Trvanie

3216 4594€
K

Ázia  

Bali (IND), Taiwan, Macao, Hongkong, Indonézia, Čína


náročnosť

15 dní

Trvanie

3188 4554€
K

Ázia  

Bali (IND), Singapur, Malajzia, Indonézia


náročnosť

11 dní

Trvanie

2755 3444€