DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Afrika je nesmierne zaujímavý a obľúbený kontinent. Radi navštevujeme Juhoafrickú republiku, do ktorej zájazdy ponúkame hneď v niekoľkých variáciách. Južná Afrika je okrem iného atraktívna predovšetkým kvôli svojej drsnej prírode a majestátnym zvieratám, ktoré križujú jej savany. Uloviť tie najlepšie zážitky nám vždy pomáha náš lokálny partner. Spolu vyrážame do hlbín neľútostného, zato však spravodlivého prostredia. Pomáhame tejto krajine zachovať si svoju tvár a tradície.

Pozorovanie veľrýb

V súčasnosti existuje mnoho možností, kedy môžeme veľryby pozorovať na otvorenom mori. Jedným z takých miest je aj prístav v Hermanuse, iba niekoľko kilometrov od Kapského mesta – hlavného mesta Juhoafrickej republiky. BUBO aj do týchto končín organizuje zájazdy a to s jediným cieľom. Informovať našich klientov o kritickej situácii v prirodzenom životnom prostredí veľrýb a zároveň cez nášho miestneho partnera prispievať na ich ochranu.

Pozorovanie a ochrana veľrýb
Pozorovanie veľrýb
Podpora lokálnej ekonomiky

Podpora lokálnej ekonomiky

V BUBO sme veľmi radi, že toto vinárstvo môžeme ekonomicky podporovať a ako bonus dávať svetu vedieť o jeho kvalitných vínach. Zároveň je pre nás veľmi dôležité, aby sa vyprodukovaný zisk vrátil priamo majiteľom vinárstva. Podpora podnikania miestnych obyvateľov zvonka pomáha prevádzke rozširovať svoju tradíciu, ktorá je navyše založená na ekologických a udržateľných postupoch.

Podpora vinárstva

Mestská ekológia

Postupom času začalo viditeľne ubúdať vtákov a hmyzu živiacich sa nektárom a s nimi aj samotné rastliny, ktoré stratili opeľovačov. Mesto začalo vysádzať v obývaných oblastiach a na verejných otvorených priestranstvách pôvodné druhy, ktoré lákajú tieto dôležité živočíchy. Taktiež robí osvetu, aby si ľudia v záhradách vysádzali pôvodné druhy a snažili sa eliminovať dovezené, exotické rastliny. Kapské mesto je na začiatku maratónu chrániaceho pôvodné druhy aj v urbanistickom prostredí, je však dôležité, že si túto potrebu uvedomuje a pustilo sa do tohto projektu.

Viac o projekte
Mestská ekológia
Poľovanie na zvieratá

Poľovanie na zvieratá

My v BUBO sme silnými zástancami ochrany zvierat a prírody a v našich zájazdoch sme nikdy neorganizovali, ani organizovať nebudeme žiadne poľovačky. Loviť zvieratá vo voľnej prírode považujeme za nehumánne a sme radi, že s naším partnerom v Juhoafrickej republike zdieľame rovnaké hodnoty. Našou úlohou je pre vás vždy pripraviť zájazd so všetkými krásami miestneho sveta s dôrazom na ekológiu a udržateľný spôsob života.

Viac o situácii

Jazva na duši Juhoafrickej republiky

Veríme, že naši BUBO klienti ocenia snahu spoznať príbeh krajiny, ktorá sa stala väzením pre jej vlastných obyvateľov kvôli jej vlastným obyvateľom. Spolu s naším miestnym partnernom usilovne vyvíjame aktivitu o presné a objektívne informovanie verejnosti v tejto veci a o to, aby sa podobné rasové nepokoje už nikdy viac nezopakovali. Sme hrdí na to, že spolupracujeme s partnermi stoviek národností a všetkých rás po celom svete. Lebo spoločne sme súčasťou jedného celku.

viac o apartheide
Jazva na duši Juhoafrickej republiky
Ochrana pitnej vody

Ochrana pitnej vody

Planéta sa otepľuje, populácia v krajinách stúpa a členovia vlády obviňujú jeden druhého. Situácia s nedostatkom pitnej vody sa opakuje každý rok. V priemere na 58 miliónov obyvateľov vychádza iba 27% zásob vody z jej celkového množstva v krajine, ktoré sú využívané predovšetkým v poľnohospodárstve. Priehrady pravidelne klesajú pod dve tretiny svojej kapacity. BUBO preto spolu so svojím miestnym partnerom na túto situáciu dlhodobo upozorňuje a s našimi klientmi sa na cestách snažíme správať s ohľadom voči miestnym podmienkam.

Južná Afrika má nedostatok pitnej vody
K

Afrika  

Juhoafrická republika


náročnosť

9 dní

Trvanie

4980
K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana

11.04. → 19.04. +31 termínov

náročnosť

9 dní

Trvanie

2970
K

Afrika  

Zimbabwe, Zambia, Namíbia, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

20 dní

Trvanie

5911
K

Afrika  

Zimbabwe, Juhoafrická republika, Botswana


náročnosť

13 dní

Trvanie

4320