DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Filipíny sú fascinujúcim súostrovím 70 tisíc ostrovov v západnom Pacifiku, na rozhraní Ázie a Oceánie, jedna z najľudnatejších krajín sveta, ktorá čelí tajfúnom a prírodným katastrofám. Filipíny nie sú len dovolenkou pri mori, ponúkajú úchvatnú históriu, kultúru, zábavu. Každý tu nájde to svoje.

Ryžové terasy Banaue

Ryžové terasy Banaue, ktoré do hôr vytesali predkovia domorodých Filipíncov, sú ekoturistickým dobrodružstvom na Filipínach, ktoré vás zaujme použitím historickej a modernej kultúry. Ryžové terasy sú modernou formou agroturistiky, ktorá zamestnáva členov miestnej komunity ako sprievodcov a my s nimi spolupracujeme. Váš BUBO sprievodca vás po celom dni na nohách rád naviguje a ukáže miestne obchody s remeselnými výrobkami, ktoré majú v tejto oblasti siahodlhú tradíciu – môžete si kúpiť ručne vyrábané drevorezby, šperky a iné drobnosti a podporiť tak poctivú prácu domácich remeselníkov.

ôsmy div sveta
Ryžové terasy Banaue
Ceny za ekológiu

Ceny za ekológiu

Bojo je známe rovnomennou riekou Bojo, ktorá poskytuje domov 22 druhom mangrovníkov a voľne žijúcich živočíchov. Takmer 2000 miestnych obyvateľov, väčšinou rybárov, sa spojilo a vytvorilo komunitu správcov životného prostredia s názvom „Bojo Aloguinsan Ecoturism Association". Ich hlavnou turistickou aktivitou je trojhodinová eko-kultúrna prehliadka rieky Bojo, na ktorej organizujú turistom prednášky o ekológii mangrovníkov, vtákov a voľne žijúcich živočíchov. Príjmy z tejto turistickej činnosti sa delia medzi miestnu samosprávu. Je to jeden z fakultatívnych výletov, ktoré vrámci plážového oddychu na ostrove Cebu odporúčame v BUBO navštíviť.

Barangay Boyo získala cenu UNWTO

Kulinársky inštitút prevádzkuje hotel

Hotel Bayleaf Intramuros v hlavnom meste súostrovia Filipíny, Manile je prémiový butikový hotel prevádzkovaný študentami v rámci programu hotelový a gastronomický manažment. V BUBO sme si tento hotel zamilovali nielen vďaka jeho polohe, ale najmä vďaka vždy ochotnému, usmiatemu a najmä profesionálnemu personálu.

Hotel Bayleaf v Manile
Kulinársky inštitút prevádzkuje hotel
Čistenie Manilského zálivu

Čistenie Manilského zálivu

Manilský záliv je prírodným prístavom, ktorý sa nachádza v západnej časti Luzonu - je strategicky umiestnený okolo hlavného mesta Manila, po ktorom nesie aj svoj názov. Prístav je známy krásnym západom slnka, bohatou históriou a obchodnými aktivitami. Oblasť bohatá na biodiverzitu, ktoré slúžia ako domov a hniezdiská pre mnohé druhy rastlín, rýb, sťahovavých vtákov a zvierat. Znečistenie, zmena klímy a skládkovanie odpadu sú len niektoré z mnohých environmentálnych hrozieb v Manilskom zálive. Aj my v BUBO pomáhame s čistením mestských pláží.

Viac o projekte

Potápačský raj

Ostrov Mactan je lokalizovaný v centrálnej časti súostrovia Filipíny - vo Visayas, neďaleko ostrova Cebu. Dôvodom, prečo tento ostrov navštevujú turisti, je bohatstvo podmorského života a s tým spojené akivity, jedná sa najmä o potápanie a šnorchlovanie. Čo sa týka fakultatívneho výletu na ostrov Mactan, v luxusnom rezorte Pacific Cebu, ktorý v BUBO využívame na našu pobytovú časť dovolenky, máme našich dlhoročných lokálnych partnerov, ktorí dbajú nielen na našu bezpečnosť a pohodlie počas výletu, ale aj na dobro samotnej prírody vďaka dodržiavaniu ekologických pravidiel.

Ostrov Mactan
Potápačský raj
K

Ázia  

Brunej, Malajzia, Filipíny


náročnosť

16 dní

Trvanie

3916 4895€
K

Ázia  

Taiwan, Macao, Hongkong, Filipíny


náročnosť

15 dní

Trvanie

3019 4313€
K

Ázia  

Filipíny


náročnosť

13 dní

Trvanie

2868 3585€
E

Ázia  

Brunej, Macao, Hongkong, Thajsko, Malajzia, Kambodža, Filipíny


náročnosť

24 dní

Trvanie

4768 5960€