DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Island, ostrov v Atlantickom oceáne so severskou klímou je skutočnou európskou exotikou. Krajina ohňa a ľadu, zeleného machu a čiernej lávy je plná hučiacich vodopádov, driemajúcich sopiek, rozľahlých ľadovcov a vybuchujúcich gejzírov. Island je pokroková krajina, ktorá si váži svoju prírodu, dbá o ekológiu a využíva geotermálnu energiu vo svoj prospech.

Obnoviteľné zdroje energie na Islande

Islanďania využívajú svoju geotermálnu energiu aj na vykurovanie ciest a chodníkov, vďaka čomu nemusia v zimných mesiacoch posýpať a odhŕňať cestné komunikácie vo svojich mestách. Napriek tomu, nemáte na ostrove pocit, že by sa touto energiou plytvalo a každému na ekológii, udržateľnosti a ochrane životného prostredia úprimne záleží.

Geotermálna energia
Obnoviteľné zdroje energie na Islande
Zodpovedné pozorovanie veľrýb

Zodpovedné pozorovanie veľrýb

My v BUBO spolu so spoločnosťou Elding sa snažíme udržiavať základnú ekologickú rovnováhu a pomáhame chrániť prírodné dedičstvo a biodiverzitu. Naším cieľom je fungovať na princípoch udržateľnosti, čo je rovnováha medzi environmentálnymi, ekonomickými a sociologicko-kultúrnymi aspektmi rozvoja cestovného ruchu. K tomu všetkému posádka a členovia tímu Elding tvrdo pracujú na implementácii environmentálnej politiky a jej čo najefektívnejšej realizácii. Aj preto sa BUBO klienti na palube lode aktívne zapájajú do triedenia odpadu a iných aktivít, pretože veríme, že príspevok každého z nás je dôležitý.

Udržateľnosť a ekológia pri pozorovaní veľrýb

Ochrana životného prostredia vo vnútrozemí

BUBO sa spolu s naším lokálnym islandským partnerom snaží už dlhé roky o udržateľný turizmus s ohľadom na unikátnu prírodu ostrova. O to nám na tom viac záleží, ak navštevujeme takto odľahlé a vzácne miesta. Našim klientom vždy vysvetľujeme, dôležitosť dodržiavania pravidiel vo vnútrozemí. Nejde pri tom len o ekológiu, ale aj bezpečnosť. Preto je zakázané jazdiť offroad - mimo vyznačené cesty, kempovať mimo miest na to určených a pohybovať sa prírodou bez ohľadu na to, čo v nej zanecháme.

Udržateľné kempovanie
Ochrana životného prostredia vo vnútrozemí
Sadíme stromy na Islande

Sadíme stromy na Islande

Ostrov, ktorý bol v minulosti do veľkej miery pokrytý stromami, čelil masívnemu odlesneniu až 97% po tom, čo sa sem dostali prví trvalí obyvatelia Vikingovia. K masívnemu odlesneniu okrem človeka prispeli aj prírodné katastrofy v podobe vybuchujúcich sopiek. No a keďže má Island nehostinnú veternú klímu, prirodzené rozširovanie a zalesňovanie drevinami tu trvá veľmi, veľmi dlho. S masívnym odlesnením prichádzalo postupne k mnohým ekologickým problémom, či erózií. BUBO je hrdé, že už niekoľko rokov podporuje skvelú myšlienku znovu vysádzania stromov na Islande.

BUBO sadí stromy na Islande

Zodpovedný turizmus

Turistické spoločnosti na Islande a spolu s nimi aj BUBO platí vo forme daní príspevok na udržateľnosť životného prostredia. Zároveň sa zodpovedné spoločnosti, ako aj BUBO s lokálnym partnerom snažia o udržateľnosť v turizme prostredníctvom rôznych projektov, či už je to vysádzanie lesov, ohľaduplného prístupu k prírode, podpore lokálnych spoločností, či nákup lokálnych potravín.

Udržateľnosť turizmu
Zodpovedný turizmus
K

Európa  

Škandinávia, Island


náročnosť

10 dní

Trvanie

3088 4230€
K

Európa  

Škandinávia, Nórsko, Island


náročnosť

13 dní

Trvanie

2912 4160€
K

Európa  

Škandinávia, Island

03.05. → 08.05. +14 termínov

náročnosť

6 dní

Trvanie

1893 2524€
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Grónsko, Arktída, Island, Dánsko, Grónsko (Dánsko)


náročnosť

10 dní

Trvanie

4950