Ekológia Island
Island, ostrov v Atlantickom oceáne so severskou klímou je skutočnou európskou exotikou. Krajina ohňa a ľadu, zeleného machu a čiernej lávy je plná hučiacich vodopádov, driemajúcich sopiek, rozľahlých ľadovcov a vybuchujúcich gejzírov. Island je pokroková krajina, ktorá si váži svoju prírodu, dbá o ekológiu a využíva geotermálnu energiu vo svoj prospech.
Obnoviteľné zdroje energie na Islande
Islanďania využívajú svoju geotermálnu energiu aj na vykurovanie ciest a chodníkov, vďaka čomu nemusia v zimných mesiacoch posýpať a odhŕňať cestné komunikácie vo svojich mestách. Napriek tomu, nemáte na ostrove pocit, že by sa touto energiou plytvalo a každému na ekológii, udržateľnosti a ochrane životného prostredia úprimne záleží.
Geotermálna energiaZodpovedné pozorovanie veľrýb
My v BUBO spolu so spoločnosťou Elding sa snažíme udržiavať základnú ekologickú rovnováhu a pomáhame chrániť prírodné dedičstvo a biodiverzitu. Naším cieľom je fungovať na princípoch udržateľnosti, čo je rovnováha medzi environmentálnymi, ekonomickými a sociologicko-kultúrnymi aspektmi rozvoja cestovného ruchu. K tomu všetkému posádka a členovia tímu Elding tvrdo pracujú na implementácii environmentálnej politiky a jej čo najefektívnejšej realizácii. Aj preto sa BUBO klienti na palube lode aktívne zapájajú do triedenia odpadu a iných aktivít, pretože veríme, že príspevok každého z nás je dôležitý.
Udržateľnosť a ekológia pri pozorovaní veľrýbOchrana životného prostredia vo vnútrozemí
BUBO sa spolu s naším lokálnym islandským partnerom snaží už dlhé roky o udržateľný turizmus s ohľadom na unikátnu prírodu ostrova. O to nám na tom viac záleží, ak navštevujeme takto odľahlé a vzácne miesta. Našim klientom vždy vysvetľujeme, dôležitosť dodržiavania pravidiel vo vnútrozemí. Nejde pri tom len o ekológiu, ale aj bezpečnosť. Preto je zakázané jazdiť offroad - mimo vyznačené cesty, kempovať mimo miest na to určených a pohybovať sa prírodou bez ohľadu na to, čo v nej zanecháme.
Udržateľné kempovanieSadíme stromy na Islande
Ostrov, ktorý bol v minulosti do veľkej miery pokrytý stromami, čelil masívnemu odlesneniu až 97% po tom, čo sa sem dostali prví trvalí obyvatelia Vikingovia. K masívnemu odlesneniu okrem človeka prispeli aj prírodné katastrofy v podobe vybuchujúcich sopiek. No a keďže má Island nehostinnú veternú klímu, prirodzené rozširovanie a zalesňovanie drevinami tu trvá veľmi, veľmi dlho. S masívnym odlesnením prichádzalo postupne k mnohým ekologickým problémom, či erózií. BUBO je hrdé, že už niekoľko rokov podporuje skvelú myšlienku znovu vysádzania stromov na Islande.
BUBO sadí stromy na IslandeZodpovedný turizmus
Turistické spoločnosti na Islande a spolu s nimi aj BUBO platí vo forme daní príspevok na udržateľnosť životného prostredia. Zároveň sa zodpovedné spoločnosti, ako aj BUBO s lokálnym partnerom snažia o udržateľnosť v turizme prostredníctvom rôznych projektov, či už je to vysádzanie lesov, ohľaduplného prístupu k prírode, podpore lokálnych spoločností, či nákup lokálnych potravín.
Udržateľnosť turizmuPolárne oblasti Európa
Škandinávia, Island
náročnosť
Trvanie
Európa
Škandinávia, Nórsko, Island
náročnosť
Trvanie