DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Réunion je známy ako francúzsky Havaj, tento vždyzelený ostrov, neustále bojuje o zachovanie svojich prírodných krás. Nie je typickou dovolenkovou destináciou a dokáže vás prekvapiť svojou majestátnou prírodou, o ktorej sa točia dokumentárne filmy. Z hľadiska ekológie a udržateľnosti sa stále posúva vpred. BUBO sa so svojím miestnym partnerom spoločne usilujú o kroky v rámci ochrany prírody a pomoci morským ekosystémom, je to však beh na dlhú trať. Spolu s vami však dokážeme pomôcť.

Zelená energia

Takmer celá doprava na Réunione je založená na fosílnych palivách a počet obyvateľov a áut neustále pribúda. Ostrov Réunion v súčasnosti nemá funkčnú vlakovú dopravu a verejné autobusy sa takmer nepoužívajú. Vláda by mala vybudovať železničnú sieť na celom ostrove, aby znížila znečistenie výfukovými plynmi, ale to môže trvať desaťročia. Riešením by mohli byť elektromobily. Zatiaľ však vláda neplánuje masívne posilniť ostrovnú sieť nabíjacích staníc. Hovorí sa, že elektrina je stále príliš drahá na to, aby sa tieto autá oplatili. My v BUBO na Réunione jazdíme ekologicky, autobusom.

Energia z obnoviteľných zdrojov
Zelená energia
Výnimočné druhy vtákov

Výnimočné druhy vtákov

Húseničiarka réunionská je drobný vtáčik, ktorý sa nachádza iba na ostrove Réunion, žije v pohorí Roche-Ecrite. Samce sú zhora tmavosivé a zospodu bledosivé, zatiaľ čo samice majú tmavohnedé horné časti a poprsie s pruhmi. Tento endemický druh takmer vyhynul, pričom na svete bolo identifikovaných iba 7 párov, a to práve na ostrove Réunion. Kriticky ohrozený druh je v najohrozenejšom štádiu, ktoré predchádzalo jeho vyhynutiu vo voľnej prírode.

Záchranári v akcii

Popredná prírodná destinácia

Reunion si odniesol titul popredná prírodná destinácia v Indickom oceáne, ktorú si jednoznačne zaslúži, je to predsa najzelenší ostrov v Indickom oceáne. Tento titul si odnáša už tretí rok v poradí. Francúzsky ostrov, ktorý často býva označovaný ako Havaj Indického oceánu, vás prekvapí svojou faunou a flórou. Pohľad z vrtuľníka na jeho hory, kaldery (vulkanické prepadliny), zelené doliny vás presvedčí o jeho čare. Vydajte sa spolu s nami v BUBO objaviť tento vždy zelený ostrov.

Viac o oceneniach
Popredná prírodná destinácia
Morská biodiverzita ostrova

Morská biodiverzita ostrova

V súvislosti s narastajúcou degradáciou koralových útesov na ostrove Réunion bola zriadená národná morská rezervácia. Morské chránené oblasti boli navrhnuté na ochranu biodiverzity, obnovu poškodených ekosystémov, udržanie rybolovu a obnovu nadmerne využívaných zásob. Preto sú prínosom aj pre ekonomické aktivity ako je cestovný ruch a rybolov.

Viac o projekte

Ekologická pošta

Poslaním poštárov na týchto odľahlých územiach je splniť hlavnú úlohu La Poste, francúzskej pošty, a to doručiť poštu. Každý týždeň doručia a vyzdvihnú listy z tristo domácností rozmiestnených po malých dedinách, z ktorých je jedna nedostupnejšia ako druhá. Na týchto poštových cestách, ktoré sú považované za najťažšie a najdlhšie na francúzskom území, vraj poštár zazvoní vždy dvakrát, aby sa nevrátil späť s ťažkým bremenom. Pošlite aj vy domov pohľadnicu z Réunionu.

Poštári z Réunionu
Ekologická pošta
K

Afrika  

Réunion (FRA), Seychelské ostrovy, Maurícius


náročnosť

11 dní

Trvanie

3458 4940€