DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Do západnej Kanady lákajú národné parky a príroda, jedno z najkrajších miest na svete - Vancouver, národný park Jasper, Banff, jazero Maligne, možno najkrajšia cesta na svete Icefield Parkway k ľadovcom Skalnatých hôr. Do východnej zase mestá ako Toronto, Quebec a Niagarské vodopády. Nie je prekvapením, že krajina ako Kanada dbá o životné prostredie.

Quebec – na ceste k trvalo udržateľnému rozvoju

Vďaka svojej obrovskej rozlohe je Quebec neuveriteľne rozmanitý: na severe nájdeme arktickú tundru, ktorá je prirodzeným domovom ľadových medveďov, zatiaľ čo na juhu sú hlboké lesy, kde sa vo veľkom vyskytuje vysoká zver ako napríklad jelene alebo losy. Quebec je zároveň provinciou, ktorá ako jedna z prvých si myšlienky trvalo udržateľného rozvoja ukotvila v zákone. Od roku 2006 oveľa zodpovednejšie a aktívnejšie pristupuje k ochrane životného prostredia, ekonomickej prosperite a zlepšeniu podmienok života svojich občanov.

Najväčšia kanadská provincia
Quebec – na ceste k trvalo udržateľnému rozvoju
Sulphur Mountain - turistika v meste Banff

Sulphur Mountain - turistika v meste Banff

Sulphur Mountain je perfektný tip na výlet, ktorý je dostupný pre peších turistov prakticky celoročne. Samozrejme, na to, aby ste si užili nádherné výhľady, nemusíte sa trápiť na 5,5 km dlhej túre do strmého kopca, ale môžete sa nechať vyviesť populárnou kabínkovou lanovkou. Dlhé roky bojovali s presakujúcou vodou a takmer 4 roky pripravovali plán rekonštrukcie, ktorý by bol šetrný k životnému prostrediu. Využili špeciálne drevo, ktoré odolá teplotám hlboko pod nulou a postavili drevené mostíky, ktoré odlajú váhe nadšených turistov.

Eco projekty v horách Kanady

Columbia Icefield Parkway - najkrajšia cesta na svete

Hory, ľadovce, jazerá, vodopády, nikdy nekončiace výhľady a pravá Kanadská divočina. Cesta je doslova posiata vodopádmi, jazerami a horami, ktoré siahajú do výšok ďaleko presahujúcich 2 000 metrov. Jazdia tu špeciálne červené autobusy, týchto 22 autobusov upgradli a nainštalovali im špeciálne motory, majú mizivé emisie, sú tiché, autobusy neničia povrch ľadovca. Recyklácia tu nie je neznámou a pravidelne sa starajú o odvoz odpadov až do mesta Jasper, ktoré je vzdialené až 100 km.

Eco trip na ľadovec
Columbia Icefield Parkway - najkrajšia cesta na svete
Milióny investované do ochrany životného prostredia

Milióny investované do ochrany životného prostredia

Kanada investovala už desiatky miliónv dolárov na obnovu a ochranu životného prostredia národného parku Banff. Špeciálne sa starajú o druhy stromov, ktoré sú ohrozené a zabezpečujú dôslednú protipožiarnú ochranu. Kempy v okolí jazier Peyto, Bow, Louise boli už dávnejšie prerobené s väčším ekologickým cítením. Jazero, ktoré sa nám vďaka lomu svetla zdá tak neskutočne modré navštevujeme aj na našich zájazdoch.

Najfotografovanejšie jazero v Kanade

Najstaršie mesto v Kanade

Quebec už dávnejšie všetci Kanaďania začali považovať za mesto, ktoré sa najviac zo všetkých miest venuje trvalo udržateľnému rozvoju. Nespočetné ekologické návrhy, vylepšenia, odstraňovanie odpadov či plánovanie festivalov na miestach, kam sa ľudia vedia dostať pešo, s MHD alebo na bicykloch...tisíce detailov, vďaka ktorým tu ľudí baví žiť umiestnilo Quebec na mapu eco-friendly destinácií sveta. Vďaka svojej bohatej histórii a životnému štýlu je Quebec nielen jedným z hlavných turistických centier Kanady, ale zároveň je aj administratívnym centrom frankofónnej Kanady.

Eco-friendly destinácia
Najstaršie mesto v Kanade
E

Amerika  

Spojené štáty americké (USA), Kanada


náročnosť

12 dní

Trvanie

5280
K

Amerika  

Spojené štáty americké (USA), Kanada


náročnosť

7 dní

Trvanie

2805
K

Amerika  

Kanada


náročnosť

13 dní

Trvanie

4695 5335€
K

Amerika  

Spojené štáty americké (USA), Kanada


náročnosť

9 dní

Trvanie

3707