Ekológia Taliansko
„Dolce vita“ nie je v tejto krajine len slovným spojením, je životným štýlom. Taliansko vzalo ekologický boj pekne od podlahy a vrátilo sa ku svojim koreňom – v gastronómii, hotelierstve, aj v cestovnom ruchu. V BUBO vás prevedieme krajinou, ktorá ponúka okrem vysokých hôr, nádherných pláží, neuveriteľného množstva histórie ponúka aj dychberúci enviromentálny pokrok.
Ekologické kulinárstvo
Dnes žijeme vo svete, kde plytvanie potravinami nie je nič výnimočné: každý rok sa vyhodí zhruba tretina jedla. Chcete proti tomu bojovať? Zmeňte nasledujúce veci: jedzte všetko, ničím neplytvajte, míňajte menej a do obchodu choďte len najedení, lebo je štatisticky dokázané, že nakúpite menej prebytočných vecí. Alebo ako my v BUBO, podporte svojou návštevou reštauráciu, ktorá spracováva všetky potraviny a nič nevyhadzuje.
Viac o projekteŠetríme vodu, z fontány pijeme víno
Vieme, že Taliani vedia, ako si vychutnať život. Heslo dolce vita sa preto určite viaže aj k tejto fontáne. Všetko to začalo, keď sa vedenie Vinárstva Dora Sarchese v regióne Abruzzo rozhodlo postaviť vôbec prvú vínnu fontánu v Taliansku. Abruzzo je neuveriteľne krásna časť Talianska a návšteva vinárstva bude príjemným zážitkom a podporou lokálneho cestovného ruchu.
Vínová fontánaVatikán plánuje byť ekologickejší
Pápež František vyzval krajiny na klimatickom summite OSN, aby znížili svoje emisie. K nulovým emisiám uhlíka sa pritom zaviazal aj Vatikán, najmenší štát sveta, dosiahnuť tento cieľ chce do roku 2050. Pápež presadzuje ekologické otázky, propagoval, že mestský štát obklopený Rímom prispeje k boju proti klimatickým zmenám. My v BUBO navštevujeme Vatikán vrámci nášho spoznávacieho zájazdu Florencia, Siena, Rím a tieto kroky naozaj podporujeme.
Vatikán uhlíkovo neutrálny do roku 2050Umenie pre všetkých
Galéria Uffizi zaujala svoje miesto na zozname miest, ktoré by ste naozaj mali navštíviť apoň raz za život. Často sa totiž deje, že Taliani prichádzajú do Uffizi a hľadajú diela umelcov, ktorí pochádzali z ich rodných miest a dedín. Celkový zážitok však môže zhoršiť zistenie, že obraz, ktorý si prišli pozrieť, je uložený namiesto vystavenia v depozite, prípadne sa v galérii nenachádza. Cieľom Uffizi Diffusi je poslať umenie späť tam, odkiaľ prvýkrát prišlo, a spájať ľudí priamo s ich dedičstvom. Myšlienka hodná obdivu.
Viac o projekteInovatívne ubytovanie
Taliansko bolo priekopníkom modelu cestovného ruchu a už dávno vymysleli ubytovanie, ktoré môžeme nazvať aj „rozptýlený hotel“. Ide o premiestnenie a inštaláciu celého hotela a hotelových priestorov do rôznych budov a domov prevažne opustenej dediny. Väčšina z týchto stáročných dedín prešla masovým vyľudňovaním, vďaka sťahovaniu sa obyvateľstva do väčších miest za prácou. Tieto hotely pravdepodobne zohrajú zásadnú úlohu pri oživení talianskej ekonomiky a cestovného ruchu.
Rozptýlený hotelÁzia Amerika Európa
Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília
náročnosť
Trvanie