DÁvame prácu miestnym komunitám na celom svete

postavili sme nemocnicu v kambodži

znížte si uhlíkovú stopu pri každom zájazde

ponúkame slow traveling plný výnimočných zážitkov

Prinášame pomoc do postihnutých regiónov

Pravidelne vyrážame na plavby smerom k pobrežiu Antarktídy, objavujeme krásy Grónska, či súostrovia Špicbergov. Popri tom, ako sa sem roky pravidelne vraciame a lovíme tu neuveriteľné zážitky, nám žiaľ neuniká jeden fakt. Tým sú klimatické zmeny, ktoré sa práve v týchto počasím extrémnych oblastiach prejavujú niekoľkonásobne výraznejšie. Dlhé roky sledujeme tieto udalosti nielen ako pasívni pozorovatelia, ale ako aktívne zúčastnení. Máme tu totiž priateľov, spolupracovníkov a mnohých z nás sa tieto zmeny dotýkajú osobne. Na našich zájazdoch sa snažíme využívať služby lokálnych spoločností, čím ich podporujeme a zároveň vieme prostredníctvom kvalitného partnera našim klientom sprostredkovať neopakovateľný zážitok.

Ekológia a životné prostredie na Špicbergoch

Je neskutočné množstvo foriem ako prispieť k udržateľnosti a ekológii, je len na vás čo si vyberiete. Na Špicbergoch bývame v hoteli s ekologickým certifikátom. Za prírodou necestujeme ďaleko, všetko máme na dosah ruky. Počas našej návštevy máme možnosť podporiť lokálne vyrábané suveníry, ako je čokoláda z Fruene, pivo z pivovaru Svalbard, či originálne drevené dosky na krájanie. Výrobky z kvalitnej nórskej vlny zase dostaneme v mnohých športových obchodoch.

Viac o projekte
Ekológia a životné prostredie na Špicbergoch
Túra na Sarkofagen

Túra na Sarkofagen

Práve turistika na Špicbergoch je príkladom, ako loviť zážitky ekologicky a s ohľadom na udržateľnosť, keďže využívate služby ľudí žijúcich a pracujúcich na tomto odľahľom kúte sveta. Aj preto BUBO túto skvelú turistiku zaradilo do svojho programu na zájazdoch: Špicbergy - Rusi a ľadové medvede, alebo Špicbergy - plavba za 80. rovnobežku. Pri takomto výlete zanechávame nulovú uhlíkovú stopu, spoznávame krásnu prírodu a robíme niečo pre svoje zdravie.

Výlet z Longyearbyenu

Prečo ísť s deťmi za polárny kruh

V BUBO razíme pri cestovaní práve túto filozofiu. Tak ako hovoril Konfucius v 5. storočí pred naším letopočtom: ‚Čo počujem, to zabudnem. No čo vidím, to si pamätám, a čo vyskúšam, tomu rozumiem.‘ Pri cestovaní sa veľa naučíme a pochopíme. Pre mnohých z nás je preto veľmi dôležité si tieto rýchle klimatické zmeny, ktoré sa momentálne odohrávajú a budú odohrávať, uvedomiť. Preto zoberte svoje deti a vyrazte na dovolenku na Špicbergy. Okrem krásnej prírody, množstva zážitkov sa mnohé dozviete aj o klimatických zmenách od ľudí, ktorí tu žijú. Takáto dovolenka vám otvorí oči a vaše deti vám za to jedného dňa poďakujú.

Viac o prírode za polárnym kruhom
Prečo ísť s deťmi za polárny kruh
Husky záprahy na Špicbergoch

Husky záprahy na Špicbergoch

Na Špicbergoch ponúkame našim klientom možnosť stať sa na chvíľu mushermi a zajazdiť si na psích záprahoch. Je to jeden z neodmysliteľných spôsobov dopravy v arktických oblastiach a sú to velikáni ako Nansen, či Amundsen, ktorí vďaka nim prešli naprieč Grónsko, či dosiahli južný pól. Hlavnou sezónou jazdy na psích záprahoch je zima, no ak Špicbergy navštívite aj v lete, rozhodne sa nudiť nebudete. BUBO dlhé roky spolupracuje s drobnými Husky farmami v rôznych častiach severnej Európy, a na Špicbergoch je to práve spoločnosť, s ktorou majú možnosť naši klienti zažiť niečo nové.

Lovíme zážitky

Jazda na elektrických snežných skútroch

BUBO na svojich zájazdoch na Špicbergoch ponúka skvelé fakultatívne výlety, jedným z nich je aj jazda na elektrických snežných skútroch. V zimnom období sú skútre nie len skvelou atrakciou, ale aj jedným z hlavných dopravných prostriedkov. Ak navštívite Longerbyen, hlavné mesto Špicbergov, v letnom období, môžete sa stretnúť s množstvom odparkovaných snežných skútrov, ktoré čakajú na svoju zimnú sezónu. V zimnom období sú to práve snežné skútre, ktoré vystriedajú autá a stávajú sa dominantným dopravným prostriedkom v meste a jeho okolí. Ak si budete plánovať návštevu polárnych oblastí, rozhodne nezabudnite na túto skvelú atrakciu, ktorou si skvelo spestríte vašu dobrodružnú dovolenku na ďalekom severe.

Viac o projekte
Jazda na elektrických snežných skútroch
K

Polárne oblasti   Európa  

Špicbergy, Škandinávia, Špicbergy (NOR), Nórsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

3311 3895€
K

Európa  

Špicbergy, Škandinávia, Špicbergy (NOR), Nórsko


náročnosť

7 dní

Trvanie

3080 3850€