Naj krajina roka - Malawi

Naj krajina roka - Malawi Nielen naj krajina Afriky, ale celého sveta

Economist je magazín, ktorý čítam viac než desaťročie, a novinári tohoto týždenníka píšu skutočne nádherne. Každoročne vyhodnocujú krajinu, ktorá urobila v ostatnom roku najväčší pokrok, najviac prekvapila. Nový Zéland bol vo finále nie preto, že sa tam žije tento rok lepšie, veď vláda mediálnej populistky pani Arden nemôže dlhodobejšie prinášať výsledky, no na Novom Zélande na Covid zomrelo iba 25 Kiwikov, čo je menej než pri pádoch z bicykla. Taiwan je iné kafe. Opäť super výkon pri pandémii Covid-19 (7 mŕtvych) a pritom žiaden lock down (žiadne zatvorenie obchodov, škôl ani reštaurácií). Omnoho lepšie ekonomické výsledky než NZ, geniálny zdravotný systém. Taiwan so svojím zdravým rozumom si zaslúžil byť vo finále! Taiwan obdivujem a som rád, že si začiatkom roka opäť zvolili prezidentku Tsai (蔡英文). Prečítajte si môj článok Slnečnicová revolúcia na str. 72-73 v tejto fotoknihe: https://bubo.sk/katalogy/kniha-lubos-fellner-100-krajin-lovca-zazitkov-1-cast, kde píšem o tom, ako sa pani Tsai dostala k moci. No krajinou roka je Malawi. Je to pre mňa prekvapujúca výhra. Prikladám to tomu, že Briti (Economist je Britský) mali v Malawi od čias Davida Livingstonea vždy svoju nohu... No je to jedno, Malawi sa touto voľbou dostalo na mapu sveta. Takže moje 2 dlhé blogy o neznámej krajine sa teraz oplatí prečítať. Je v nich viac poézie a prastarej africkej múdrosti ako vo Wikipédii. No práve tá múdrosť zrejme dotiahla Malawi na prvú priečku. Vyhrať čokoľvek je ťažké, a Malawi sa to podarilo, a ja som rád. Fandím Afrike. Poradila si s Covidom najlepšie na svete a je to kontinent budúcnosti. Prečítajte si môj blog o Malawi: https://bubo.sk/blog/malawi-lilongwe-stratit-sa-znamena-najst-novu-cestu-cast-2. Niektoré fotografie sa mi fakt vydarili. Súhlasíte? Prajem príjemné čítanie: ,prečo policajti zatkli kozu • dôležitejšie je to, čo naučíte mať svoje deti rád, než to, čo ich naučia v škole • o upíroch a o tom, ako počúvať jazero • ako malawijský chlapec porazil sucho • na čo si máte spomenúť, keď sa cítite slabý a malý...    


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
E

Ázia  

India


náročnosť

16 dní

Trvanie

3158 4859€
K

Amerika  

Karibik, Mexiko


náročnosť

16 dní

Trvanie

3295 4393€
B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

12668 22224€
Expo 2025 Osaka - Rakúšania aj Česi chcú prekvapiť Blog

Blog Expo 2025 Osaka - Rakúšania aj Česi chcú prekvapiť

Chystáte sa na svetovú výstavu Expo 2025 v Osake? Pripravili sme pre vás niekoľko zaujímavých riadkov o tom, ako to bude vyzerať a čo by ste…

Martin Šimko 8 min. čítania
Ako vychovať vaše dieťa? Blog

Blog Ako vychovať vaše dieťa?

Vzbudil vo mne túžbu po poznaní a od malička mi vštepoval, že stačí, ak bude najlepší len jeden - ja. Aj za spôsob, akým cestujem, vďačím svojmu…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania
KVÍZ: Zodpovedzte správne tieto otázky o Thajsku Blog

Blog KVÍZ: Zodpovedzte správne tieto otázky o Thajsku

Poznáte Thajsko? Viete, kde hľadať najväčšiu sochu zlatého Budhu, akou menou sa platí v krajine či kedy sa tu oslavuje exotický nový rok? Thajsko…

Viktor Háber 10 min. čítania