756 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Čína (52)

Čína - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Čína

Lhasa

21

17:40

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

A my sme sa vratili z genialneho vyletu, kde sme si 13 vyslapali aj na posvatnu tibetsku horu Waikuri. Dokonale. Ozveme sa zajtra.

Jeden z troch

21

16:13

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dnes sme uspesne zvladli jeden z troch dni, kedy sa presuvame magickym tibetom. Nas autobus si to brazdi po udoli rieky Brahmaputra a vsade sme obklopeni himalajmi.…

Posledny pozdrav z Lhasy

20

17:20

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ahojte doma, ahojte na Bani! Dnes sme sa vratili z vyletu v klastore Drigung na tibeckom vidieku. Spali sme vo vyske 4400m. (aspon tolko ukazovali moje hodinky) a mne…

Lhasa - normalka

20

13:55

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

A tak sme sa dnes pekne vsetci stretli, Duro prisiel z Mongolska, Martin z Hongkongu a ja som ich uz cakal s otvorenym pivkom :) Dost dobre. Lhasa teraz hovori po…

pozdrav z Lhasy

20

11:54

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ahojte vsetci doma. Dnes sme sa vratili z dvojdnoveho vyletu na dzipoch, spali sme v klastore vo vyske 4400 m, bol postaveny vysoko v skalach a bol odtial uzasny vyhlad.…

Strata tvare

20

09:11

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V cine je vsetko postavene na tom ci clovek ma tvar alebo ju stratil. Co to zname? Tvar je obrazom spolocenskeho spravania v cine. Ak spravite nieco co sa vymyka…

Lhasa

19

14:23

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Nasa cesta Tibetom sa zacala v hlavnom meste. Po kratkej zastavke v Pekingu s najvacsim namestim na svete a Zakazanym mestom sme bezpecne pristali na Tibetskej nahornej…

Cinska svadba

19

14:20

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Cinska svadba je uzasne a skvele divadlo pre divaka. Cinska svadba pise svoju historiu uz od legendarnej dynastie Sia. Ale byt cinskym mladomanzelom nie je vyhra. Co…

potala a ine nadherne tibecke obrazky

18

13:09

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Lhasa lezi v udoli, obklopena neuveritelne zelenymi vrchmi a sem tam volne pasuce yaki. Dnes nam nemohla ujst Potala. Vela turistov sa sem pokusa dostat a ako uz viete…

Funguje to na píšťalky

17

15:59

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ahojte doma, ahojte na Bani! Ozyvame sa neskor, lebo v Cine je internet problem. Jednak nie je v hoteloch a internetovu kaviaren sme objavili az vcera v Chengtu, kde…

ako zo spomaleneho filmu

17

12:35

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vcesrajsie cinske mesto chengdu nas vsetkych prekvapilo neuveritelnou cistotou a uplnym pokojom, kto bol v cine vie o com hovorime. Ale podme rychlo do Lhasy a do Tibetu…

Peking zdravi Lhasu

17

07:32

aug

2005

Čína Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V Pekingu po dvoch dnoch vykuklo slnko, idelna priprava pre prichod nasej tibetsko-nepalskej skupiny. V Pekingu od aprila, ked som tu bol naposledy, zasa pribudli nove…

Jozo Fórum