134 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Rusko (8)

Rusko - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Rusko

Transibirska magistrala

09

16:22

jún

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Zajtra poobede nasadneme na jeden z najpopularnejsich vlakov na tomto svete. Slavna transibirska magistrala, ktora nas zoberie az do hlavneho mesta Pekingu cez Mongolsko…

Vecne zivy Lenin

05

16:53

jún

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ked som tu bol pred 30 rokmi, cakal som na Lenina tusim aj 5 hodin, zacal hovorit Miro, ktory v Moskve musel absolvovat povine jazdy po leninskych kopcoch, knizniciach…

Pravda zvitezi

18

16:11

dec

2011

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tazka symbolika. Pristal som v Moskve, husto snezilo ako pocas 17. novembra a prisla sms... Havel zomrel. Nebyt aj jeho, necestujeme. Este raz v tichosti si poviem…

Z Moskvy na Bajkal

27

04:01

jún

2011

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Znovu nam vyslo krasne pocasie v najvacsom meste Europy a tak sme toho nielen vela videli ale si aj uzili krasny letny den. Tentoraz je s nami aj skoro domaci Dmitri,…

Bajkal

13

05:31

jún

2011

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tak som tu zas. Hlasim sa zo srdca Sibiru. Kde som to prestal, aha, takze nastupili sme nan nas zelezny tatos Rossija vo farbach najvacsej krajiny sveta, ktora…

Transsibirska magistrala

12

11:04

jún

2011

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hlasime sa od Bajkalu alebo perly Sibiru. Ale poporiadku povedzme, si ako sme sa sem vlastne dostali. Skoro rano som pred 4mi dnami uvital nasich 23 statocnych v…

Kruziaca doska

06

19:43

jún

2011

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dali ste si uz niekedy zraz pri soche Marxa s napisom "Proletari vsetkych krajin..."? Videli ste uz najlepsich cirkusovych artistov, ktorym posiela blahozelanie sam…

U nas vsjo v pariadke

03

20:28

jún

2011

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Takto by sa dal charakterizovat nas prvy rusky den. Doobeda sme bezproblemovo doleteli do Moskvy a poobede uz sme sa prechadzali po Cervenom Namesti a GUMe. Mauzoleum…

Uvazaj mily pasazeru

12

07:22

máj

2011

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

...takto sa nam vzdy prihovarali v moskovskom metre, ale cestovanie stanicami, co vyzeraju ako palace nebola v Rusku zdaleka nasa jedina zabava! Tentokrat sme Rusko…

Transsibírska magistrála

06

10:12

júl

2010

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Magistrála?OK! Kto ju neprecestoval môže banovať. Práve píšem reportáž z tejto cesty a opäť prežívam zážitky.. Vlak v pohode, skvelá atmosféra na staniciach pri nákupoch…

Viera Fórum
Transibírska magistrýla

05

15:32

júl

2010

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Až dva týždne po návrate nám došlo, akú perfektnú cestu s perfektnými ľuďmi a perfektným sprievodcom Marekom sme precestovali. Rusko je obrovské a napriek takmer…

Zapisy z Transmongolskej magistraly

15

09:01

jún

2010

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V ruskej bani nas nas domaci Nikolaj vyparil v 100 stupnovej saune, vyslahal brezovymi vetvickami, skocili sme do ladoveho bazena, potom nas este vyrajbal ruskou kefou a…