21 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Najnovšie Turistické tipy a zážitky

Golfové ihriská v Dawson City

12

14:45

jún

2024

Aljaška Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Možno ste počuli alebo čítali, že v Dawsone na západnom brehu rieky Yukon je golfové ihrisko. Vedeli ste však, že jedno golfové ihrisko je aj rovno nad mestom? Tak už…

Cyklistika v Dawson City

11

17:10

jún

2024

Kanada Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Nečakané? Áno aj ja som bol prekvapený. Toto miesto nie je zrovna pretkané cyklotrasami, presnejšie nie je tu ani jedna oficiálne značená. Napriek tomu sa to dá a vie to…

Letisko v Dawson City

11

16:53

jún

2024

Kanada Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dawson City je s počtom obyvateľov do 1500 (a aj to len v lete počas sezóny) druhým najväčším sídlom v kanadskom teritóriu Yukon. Pre poriadok najväčšie a hlavné mesto…

Dempster Highway - cesta k Severnému ľadovému oceánu

11

16:06

jún

2024

Kanada Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dempster Highway, ikonická cesta v kanadskom teritóriu Yukon, je jednou z najznámejších a najkrajších ciest v Severnej Amerike. Zároveň je to jediná celoročná cesta…

Tombstone - národný park po ceste na sever

11

16:00

jún

2024

Kanada Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Najvyšší vrch v tomto národnom parku niekomu pripomínal náhrobný kameň, a tak horu vysokú 2 196 metrov nazvali Tombstone. Národný park tu bol založený len v roku 2004…

Bombay Peggy's v Dawson City - bordel, v ktorom straší

11

15:44

jún

2024

Kanada Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Prepáčte mi ten bulvárny nadpis, nedalo mi to. Peggys, ako to tu každý volá je príjemná a útulná krčma, s pozitívnou atmosférou a terasou. Ako snáď všetky miesta v…

The Pit - kultúrne centrum Dawsonu

11

15:29

jún

2024

Kanada Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

The Pit, tiež známy ako The Pit Bar, je jedným z najznámejších a najikonickejších miest v Dawson City. Bar, nachádzajúci sa v historickom Westminster Hotel z roku 1898,…

Kasíno Diamond Tooth Gerties v Dawsone

11

15:17

jún

2024

Kanada Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Alebo iba Gerties, ako miesto  každý nazýva, je neoddeliteľnou súčasťou histórie a kultúry Dawson City. Meno dostalo po Gertie Lovejoy, jednej z legendárnych tanečníc…

Holiday Inn, vojnový hotel v Bejrúte

27

17:32

máj

2024

Libanon Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Libanon, krajina kedysi známa ako Švajčiarsko východu, sa ocitla v roku 1975 na pokraji občianskej vojny. Tento konflikt, trvajúci až do roku 1990, bol dôsledkom…

Favorit v Sýrii

27

17:25

máj

2024

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Čo myslíte, koho alebo čo favorizujú Sýrčania? To je veľmi zlá otázka s komplikovanou odpoveďou, lebo každý má individuálne preferencie. Ja chcem písať o Favorite. Áno,…

Hotel Beit Zafran v Damašku

27

17:23

máj

2024

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V srdci najstaršieho trvalo obývaného mesta na svete, Damašku, sa nachádza očarujúci hotel Beit Zafran. Hotel poskytuje pohodlné, luxusné ubytovanie, ale aj jedinečný…

Rímske divadlo v Bosre

27

17:18

máj

2024

Sýria Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Divadlo v Bosre, nachádzajúce sa v južnej časti Sýrie, je jedným z najpôsobivejších a najlepšie zachovaných príkladov rímskej architektúry na Blízkom východe. Toto…