Fórum

3 príspevky

06

05:56

mar

2020

Výhľady na Réunione Viac o krajine

Výhľady na Réunione

Výhľady na Réunione Rivière des Remparts je rieka na ostrove Réunion v Indickom oceáne, prechádza mestom Saint-Joseph, tečie zo severu na juh v hlbokom údolí, ktoré sa zrodilo pred viac ako 250 000 rokmi; vznik tohto údolia je spojený s vulkanickou činnosťou ostrovu Réunion. Erózia a dážď potom vykonali svoju prácu, prehlbovali a tvarovali tento jedinečný a výnimočný kaňon v priebehu času. Rieka Remparts je dlhá 23km a je ohraničená hradbami až do výšky 1 000 metrov; je nepochybne impozantným miestom; my v BUBO môžeme objavovať toto miesto a jeho krásnu panorámu z vyhliadky Nez de Boeuf. Dedinka Roche Plate, ktorá je viditeľná z vyhliadky, je izolovanou dedinou, ktorá v roku 1965 po zosuvoch pôdy takmer zmizla. Zosuv pôdy obrátil krajinu a život doliny hore nohami, čo spôsobilo odchod obyvateľov dediny. Naďalej je však prístupná a obyvatelia sa sem môžu dostať iba pešou turistikou; dnes je oveľa menej obývaná ako predtým, ale návštevníkom stále ponúka pohostinnosť a autentickosť. Pokiaľ ide o údolie, jeho dno bolo pokryté lávou vyvrhnutou počas erupcie kráteru Commerson, asi pred 2000 rokmi. Prúdy sú stále zreteľne identifikovateľné v hornej časti údolia, rieka je odvtedy podzemná, prechádza lávovými tunelmi a je viditeľná iba v období dažďov.

22

19:00

feb

2020

Objavili sme mesačnú krajinu v Indickom oceáne Viac o krajine

Objavili sme mesačnú krajinu v Indickom oceáne

Objavili sme mesačnú krajinu v Indickom oceáne Desať...deväť...osem...sedem...šesť...päť ...štyri...tri...dva...jeden a teraz všetci otvorte oči: autobusom sa ozýva híkanie a ochkanie, to je teda nádhera. Lokálny sprievodca nás už víta na mesiaci. Trasa, ktorá vedie k Piton de la Fournaise (jedna z najaktívnejších sopiek na svete), prechádza mesačnou krajinou. Plaine des Sables je rozľahlá, vetrom bičovaná planina tvorená sopečným popolom. Krajina vyzerá naozaj ako keby ste sa nachádzali na mesiaci, mohla by sa stať skvelým miestom na natáčanie ďalšieho dielu filmu Mad Max. Z Pas des Sables potom cesta klesá dolu na planinu a mení sa v prašnú cestu, kde na každom kroku číhajú výmole, potom pokračuje nahor k Pas de Bellecombe (2311 m.n.m.), odtiaľto sa nám naskytne výhľad na sopku a okraj jej vonkajšieho kráteru nazývaného aj Enclos Fouqué. Nás však zaujala hlavne úchvatná panoráma: púšť s červenkastými odrazmi, rovnako ako povrch mesiaca. More oblakov ohraničuje oba konce, na severe a na juhu, zdá sa, že niekoľko kilometrov pred nami nie je nič iba suchá pláň, miesto medzi nebom a zemou. Skaly a sopečný piesok nadobúdajú rôzne farby v závislosti od slnečného žiarenia. Niekedy zahalené hmlou, inokedy ožiarené slnkom, je to neustále sa meniaca podívaná, ktorá nás stále dokáže prekvapiť.

22

14:40

feb

2020

BYŤ SPRIEVODCOM... Viac o krajine

BYŤ SPRIEVODCOM...

BYŤ SPRIEVODCOM... Vstávate ešte pred 4 ráno. Rýchlo na raňajky, „nalodiť“ do autobusu skupinu ľudí, a smer letisko. Čaká vás odlet z jedného ostrova na druhý, a hneď ešte v ten deň tam majú mať program, za ktorý si zaplatili... – spoznávačka Maurícia. No na letiskovej tabuli vám zrazu o 5 ráno vyskočí, že váš let zrušili! A dajú vám až nejaký na večer. Čiže máte byť celý deň so skupinou (a v nej máte niekoľko malých detí) na tomto malom letisku. Aby to nebolo málo, let inej spoločnosti pred vami v tom momente na drzovku na ten druhý ostrov odletí. Váš je canceled (zrušený). Ľudia, samozrejme, nadšení nie sú. Začnú i špekulácie a konšpirácie, čo za to dostanú, či dokonca, že sme o tom museli vedieť vopred atď.... Jasné, veď preto som vstával pred 4. Preto tu prišli aj iní ľudia skoro ráno na tento let, bo o tom zrušení boli vopred informovaní. Zistí sa, že ide ešte iný let inej spoločnosti na obed. Tak začne séria vybavovačiek a behaní, od jednej kancelárie do druhej, či by nás tam nemohli, za to, všetkých presunúť. Samozrejme, výhovorky typu: „sú plní“... zistím, že plní nie sú... alebo „1000€.“ Napokon, skrátim to, po xy-komunikácii s rôznymi ľuďmi na letisku sme odleteli tou inou spoločnosťou napoludnie a zadarmo! Fotografia: V rukách mám po niekoľkých hodinách konečne nové letenky! Rapídne sa mení nálada v skupine, a ste zrazu kráľ. V „plnom“ lietadle okrem nás skoro nikto. Pristanete, a vaša práca, kedy proste sa plány menia, sopky vybuchujú, nákazy šíria, lietadla či autobusy rušia... a ste platení na základe spokojnosti ľudí... pokračuje! Ak by teda niekto príliš závidel sprievodcom tie pekné fotky, prihláste sa!

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test