123 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Mjanmarsko (6)

Mjanmarsko - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Mjanmarsko

Veľký U Pa Ke

23

14:45

nov

2009

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Napredujeme (aj keď CAMERA Slovakia 2010 určite bude najmä v znamení doteraz neprebádanej Afriky, môžete sa tešiť i na Barmu)! V okol…

Diaľnica v Barme k jazeru Inle

19

17:27

nov

2009

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Z Yangonu sme sa presunuli po novej diaľnici (mohli sme ísť až 80 kmh) cez hlavné mesto Nay Piy Taw (a obrovskú kópiu Shwedagonskej pagody -…

Suvarnabhumi - Krajina zlata

16

06:27

nov

2009

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Suvarnabhumi si zrejme najskôr spojíte s názvom nového terminálu letiska v Bangkoku, ale Suvarnabhumi znamená - The Land of Gold…

Kláštor skákajúcej mačky a ako prasa naháňa turistov

24

12:13

mar

2009

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Prehliadka na letiskách je obrátená... Zabudol som si z tašky vybrať 2 litrovú vodu, ostré predmety proste to čo na na&scaron…

Pagody v Bagane

23

13:02

mar

2009

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Predstavte si vyše 4000 kresťanských stredovekých katedrál, tie najvýznamnejšie pri ktorom by každému znalcovi umenia…

Backpacker v Barme

19

14:29

mar

2009

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tak a ideme opustiť hlavné mesto a namierime si to na sever Barmy. Výber: Klimatizovaný Bus, Miesto:autobusová stanica, cesta:nová…

Barmské legendy - Schwedagon

18

06:32

mar

2009

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Legenda vraví: Dvaja bratia vraj stretli Budhu, ktorý im daroval osem svojich vlasov s prianím aby ich zobrali k sebe domov a tam ich schovali. Za…

Viac zlata než v britských bankách

16

16:33

mar

2009

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vitaj v Barme, máme tu veľké horúčavy, tak teplú sezónu sme tu ešte nemali... Hovorí taxikár, ktorému asi…

Na kávu v hoteli Strand

20

03:52

dec

2007

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tak sliepka je už na pekáči . Pozdravujem ťa z Yangonu, turistov som zbadal asi troch v meste, všetko je tak ako má byť, tak som si po rokoch zaspom…

Zážitky v Barme

05

17:42

mar

2007

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

...keď čítam nejakú dobrú knižku, tak sa mi zdá, že začiatok sa vlečie, stred utečie a tesne pred koncom si uvedomím, že mi už zost…

Barma - hory a polia

27

16:42

feb

2007

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

No to by človek neveril, že koľko Budhov si dokáže sadnúť do jednej jaskyne. 8000!!! Jedni z teaku, druhí z mramoru, iní z alabastru... Ale…

Pádlujú nohami

24

15:15

feb

2007

Mjanmarsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Fúúú, trošku náročnejší presun na začiatok, ale určite nie nudný. Po ceste z Jangonu k jazeru Inle sme pristavili…