Zážitky v Barme

Zážitky v Barme

...keď čítam nejakú dobrú knižku, tak sa mi zdá, že začiatok sa vlečie, stred utečie a tesne pred koncom si uvedomím, že mi už zostáva len pár listov... Tak je to aj so zájazdom do Barmy. "Čítame posledné stránky..." Od posledného dotyku s internetom sme toho riadne okúsili. Napríklad v Mandalay sme na Budhu nalepili lístoček z čistého zlata a prispeli tak k stáročnej vrstve hrubej už 15 cm! A to celý meria 4 m! Na svet sme sa pozreli z výšky 50 m. To je dnešný vrchol obrovskej ruiny - zamýšľanej najvyššej pagody na svete. Mala merať 150 m, ale čo už, keď kráľ zomrel... A Bagan! Keby sa mali divy sveta vyberať dnes, tak Bagan obsadí prvých 3000 miest. Toľko je tu chrámov, rôzne roztrúsených po krajine asi na 40 km štvorcových. Malé, veľké, ešte väčšie... Kto nevidel Bagan, NEMÔŽE pokojne zomrieť :) Tak vás tu chcem v októbri vidieť! :) My zajtra letíme domov a ak si v Yangonskom chinatowne nedáme najaké údené čudo, tak aj zdraví, hehe...

K

Ázia  

Mjanmarsko, Laos, Kambodža


náročnosť

14 dní

Trvanie

4577
K

Ázia  

Mjanmarsko


náročnosť

14 dní

Trvanie

4451
Marco Polo v Mjanmarsku Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo v Mjanmarsku

Mjanmarsko je jedna z mojich najobľúbenejších krajín. Pritom je krajina bezpečná s dobrými hotelmi a jedlom. No hlavne jej ľudia sú úžasní. Marco…

Bagan - na najkrajšej pamiatke sveta Bagan

Bagan Bagan - na najkrajšej pamiatke sveta

Najkrajšia pamiatka sveta! Bagan sa o toto prvenstvo bije s Angkor Watom v Kambodži, Petrou na juhu Jordánska, Machu Picchu v horách Peru, Taj…

Rangún - najšarmantnejšia metropola Ázie Rangún

Rangún Rangún - najšarmantnejšia metropola Ázie

Bývalé hlavné mesto Barmy, únie Mjanmarska milujem. Zažil som tu nádherné chvíle ešte v čase, keď toto šesť- či sedemmiliónové mesto bolo hlavným…

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: