821 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Kuba (8)

Kuba - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Kuba

Mural de la Prehistoria

30

06:19

mar

2022

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Viñales, najstaršia časť Kuby, je veľmi pekné miesto na jednodňový výlet. Miesto veľkých vápencových ú…

Hemingway a jeho daiquirí

29

12:45

mar

2022

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hemingway pôsobil v Havane niekoľko rokov. Legendy hovoria, že keď prvýkrát prišiel do baru El Floridita, prebehol takýto alebo…

Maják El Faro del Morro

29

12:35

mar

2022

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kuba je najväčším ostrovom Veľkých Antíl. Preto je logické, že svoje prístavy potrebuje chrániť. Prvou založenou…

Santería

29

12:33

mar

2022

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Na Kube si často môžete všimnúť, že ľudia nosia rôzne náramky a náhrdelníky opakujúcich sa farieb. Jedná…

Havanská univerzita

28

10:09

mar

2022

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Najznámejšia havanská, resp.kubánska vzdelávacia inštitúcia, Universidad de La Habana, bola založená rádom…

Pamätník José Martího

28

07:40

mar

2022

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Je vidieť takmer z každej časti Havany. Pamätník Josého Martího sa nachádza v centre Námestia revolúcie. Má ú…

Chivirico - najznámejší havanský snack

27

05:14

mar

2022

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tradičný pouličný snack, ktorý môžete nájsť v uliciach Havany, sa stále považuje za klasickú kubánsku sladkosť,…

Novinka na scéne rumov: 8- ročné Santiago

26

20:47

mar

2022

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kubánske rumy sa dlhodobo považujú za jedny z najlepších. V Santiagu de Cuba, druhom najväčšom meste Kuby, na východe…

Havanský Kristus

26

19:22

mar

2022

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Tak ako Rio de Janeiro, aj Havana, hlavné mesto Kuby, má svoju sochu Krista. Nachádza sa v štvrti Casablanca, v časti Havana Este a pon…

Protesty a Che Guevarova smrť

11

09:41

mar

2022

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dnes bol zaujímavý dátum. Vojenský súd v meste Cardenas, v blízkosti legendárneho Varadera, v provincii Matanzas, vyhl…

Vrah Che Guevaru zomrel

10

23:03

mar

2022

Bolívia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Upokoj sa,“ povedal mi, „a mier dobre! Zabiješ človeka!‘ Povedal mi Che Guevara. Zavrel som oči a vystrelil som.“ Prvé vý…

Ako vyplniť kubánsky vstupný formulár

27

11:48

jan

2022

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Toto je pomôcka na vyplnenie kubánskeho online formulára.  Otvorte link https://dviajeros.mitrans.gob.cu/inicio. Stránku si vpravo hore prepnite do angličtiny, kliknite…