177 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Nórsko (6)

Nórsko - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Nórsko

Elektrické trajekty v Nórsku

20

10:22

jan

2022

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Každý kto navštívil Nórsko vie, že je to krajina fjordov. Krása tejto škandinávskej krajiny spočíva do veľkej…

Elektrický katamarán v Nórsku

19

18:04

jan

2022

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Nórsko je častokrát označované za jednu z najvzornejších krajín, čo sa ekologických projektov týka. Niekto by…

Streetfood v Tromso

12

22:40

jan

2022

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Každý kto navštívil Tromso pozná aj tento legendárny kiosk, za ktorého výstavbou bola v tom období len 18 ročn…

Najlepšie múzeá v Tromso

09

16:02

jan

2022

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pri návšteve tohto krásneho severského mesta si možno položíte otázku, ktoré múzeum by ste rozhodne nemali…

Život LGBT v Oslo sa zmenil

20

14:23

dec

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vedeli ste, že v dnes liberálnom Nórsku bola homosexualita trestným činom o 11 rokov dlhšie ako v komunistickom Československu? Keď začiatkom…

Munchovo múzeum v Oslo otvorené

22

13:37

okt

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Škandinávia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Po neuveriteľných 20 rokoch diskusií a výstavby dnes otvorili nové múzeum najslávnejšieho nórskeho maliara v…

17. máj, Deň nezávislosti Nórska

17

08:37

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dnes je 17. máj. Jedna z mojich najobľúbenejších až srdcových krajín oslavuje Deň Ústavy. Prijali ju Nóri na Ríšskom sneme práve 17. mája 1814 v malom mestečku Eidsvoll,…

Kylling bru -  najfotogenickejší kamenný most v Nórsku

05

10:40

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Poznám veľa ľudí, ktorí majú radi vlaky a železnice. Jedným z nich je aj môj kamarát Lukáš z Moravy. Vždy…

Kannensteinen - veľrybí chvost z kameňa na ostrove Måløy

05

10:39

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Nórsko má veľmi členité pobrežie, ktoré v niektorých fjordoch zachádza až do jednej tretiny jeho pevninskej šírky…

Hranica Nórska s Ruskom

02

20:15

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Škandinávia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Cestoval som po Škandinávii dlho. Na svojich cestách som často oslovoval miestnych a využíval moje vedomosti o mapách a hľadal miesta,…

Pláž Refvik

02

16:14

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Prechádzame úzkymi cestami, ktoré ledva prejde náš autobus. Odrazu sa z borovicového lesíka vynorí voľné…

Henningsvær – ryby a futbal

02

16:14

máj

2021

Nórsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

6 metrov nad morom a približne 200 km od polárneho kruhu sa nachádza malá, ale významná dedinka Henningsvær. Patrí do s…