152 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Čile (12)

Čile - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Čile

Koľko trvá cesta do Ameriky?

15

20:16

feb

2008

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Niekto si povie, ze 50 hodin by nikam nesiel. Ale ako to bolo pred takymi 500 rokmi? Cesta Kolumbusovi trvala vyse 3 mesiace, bez cerstvej vody a cerstvych potravin.…

San Perdro de Atacama

15

16:20

feb

2008

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pred 50 hodinami este na chladnom Slovensku a uz sa potim ako jazzman o polnoci na STV2 na jednom z najsuchsich oblasti sveta. Dnes mi tak prislo, ze asi zboznujem…

Cesta okolo sveta a  VELKONOCNY OSTROV

22

05:51

feb

2007

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pre mna osobne najocakavanejsie miesto na celej ceste. Ostrov vzdialeny od najblizsej pevniny 3600 km je najodlahlejsim miestom na svete. Nekonecny ocean a v nom 160 km…

Cesta okolo sveta so zastávkou v Chile

22

05:25

feb

2007

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Po dlhsej odmlke sa ozyvam z cesty Okolo sveta, ktora na po Novom Zelande zaviedla na Tahiti a Velkonocny ostrov. Na Tahiti sa mi na web nejak nechcelo a na Velkonocnom…

Sopka Orontes a Calbuco

13

00:06

dec

2006

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Punta Varas lezi pri nadhernom modrom jazere obklopena dvoma sopkami Orontes 2652 m. a Calbuco 2003 m. ked som to prvykrat videl padla mi sanka az na zem. Nadhera.…

Chystá sa pohreb Pinocheta

11

18:48

dec

2006

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dnes policajti chodia viac ozbrojeni, maju dokonca nepriestrelne vesty a najdete ich na kazdom kroku. Vcera v televizii vsak ukazovali policajtov len s obuskami a bez…

Dnes zomrel Pinochet

10

21:57

dec

2006

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

A ja som sa cudoval preco je tolko policajtov v uliciach, dnes zomrel Pinochet jeden z najvacsich diktatorov v tejto krajine, niektori ho miluju a ta druha polovica…

Valpraiso

09

21:33

dec

2006

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Historicke mesto ktore do roku 1930 tahalo celu Chilsku ekonomiku az do cierneho stvrku. A ked sa dnes prechadzate pripadate si ako v skanzeme do ro tohto osudneho roku.…

Chile a bubo bal

08

23:58

dec

2006

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pozdravujem vsetkych domov na slovensku i do sveta na bubo bal. Forum my uz pripada ako zapisnik zahranicnych spravodajcov, ktory ak si pamatam bol vzdy v nedelu okolo…

BUBO má v Chile niekoľko skupín naraz

14

16:32

mar

2006

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Zdravime ostatne skupiny z Chile. Tu je stale teplo, dnes dopoludnia oskusavame Tichy ocean a popoludni sa ideme pozriet na okolie z kopca nad Aricou. Vcera sme boli…

Hranica Chile- Argentína, 2006

15

17:27

feb

2006

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Podarilo sa! Autobus vypraveny iba pre nas uz stoji v rade na chilskej hranici, takze len kratko a strucne. Odchadzame do Argentiny, dnes spime v Salte a zajtra letime…

Atacama-Salta

15

13:10

feb

2006

Čile Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V dedinke San Pedro de Atacama opàt vyslo slnko a my netrpezlivo cakame na spravu z andskeho horskeho priesmyku ktory nas deli od Argentiny. Dnes rano chceme…