178 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Taliansko (8)

Taliansko - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Taliansko

Antické mesto Sybaris

21

14:59

jún

2022

Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Juh Talianska je pre nadšencov archeologických pamiatok ako prechádzka rajom. Počuli ste už niekedy názov mesta Sybaris? Dnes sú jeho ruiny nepatrnou spomienkou na jeho…

Benevento - rímsky oblúk cisára Trajána

09

16:57

jún

2022

Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Milovník starovekých rímskych pamiatok je v Taliansku ako v raji. Kam sa pohnete, tam na vás dýchne závan unikátnych miest a zážitkov. Poznáte mesto Benevento ležiace v…

Mont Blanc

09

15:30

jún

2022

Francúzsko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Biela hora, alebo teda Mont Blanc, dostala svoje pomenovanie po snehovej pokrývke, ktorá sa z jeho cípov nikdy nevytráca. Najvyšší vrch Álp a celkovo Západnej Európy…

Subiaco - kde sa narodila Lucrezia Borgia

09

06:19

jún

2022

Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Taliansko je krajina neobmedzenej krásy. Kamkoľvek sa pohnete, tam natrafíte na unikátne miesta, mestečká, prírodne divy či staroveké pamiatky. Každý túži vidieť tie…

Čo vidieť v Neapole

08

21:43

jún

2022

Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pre nás je Neapol typickým talianskym mestom plné ruchu, áut, mopedov a prepletených uličiek. Jeho historické centrum nájdeme zapísané na Zozname svetového dedičstva…

Florencia - najkrajšie pamiatky

08

21:05

jún

2022

Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Šarmantné, temperamentné, zároveň romantické a plné krásnej histórie - také je Taliansko. Prívlastkov by sa našlo ešte mnoho. Krajinu nepreslávilo len famózne jedlo, ale…

Benátky - múzeum umenia

25

17:52

máj

2022

Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Sklady a colný úrad, v ktorom dnes sídli múzeum umenia, postavil Giuseppe Benoni v roku 1677. Plnili súčasne ochrannú funkciu, keď garantovali, že žiadna loď nevstúpi do…

Nuraghe - Sardínia

08

10:22

máj

2022

Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Nuraghe, nevieme presne, na čo veže slúžili. Bývali tu ľudia? Alebo sa sem sťahovali v dobe napadnutia; išlo o chrámy? Boli nuraghe…

Agrigento (Sicília)

08

10:05

máj

2022

Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Agrigento je jedným z najstarších miest na Sicílii a niekoľkokrát vyrástlo na svojich starovekých základoch. Prichádzam do údolia chrámov, ktoré mi ukazuje jednu zo…

Galéria Borghese

30

14:47

apr

2022

Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Bol som nadšený. Galleria Borghese sa nachádza na Piazzale Scipione Borghese 5 a sídli v bývalej vile Borghese Pinciana.…

Zavraždenie Julia Ceasara

30

14:15

apr

2022

Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vždy ma zaujímalo, kde ho zavraždili, a teraz na tom mieste v centre Ríma stojím. Ľahko sa sem dostanete aj Vy a vstupné je…

Giordano Bruno – upálený za svoj názor

30

13:41

apr

2022

Taliansko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Prenajal som si izbu a priplatil som výhľad na námestie. Teraz na ňom stojím a pozerám na sochu vedca. Je to socha Giordana Bruna,…

Predaj sa začína o

- dní - hod -min -sek

OD PÓLU K PÓLU 2025

NAJVYŠŠIE ZĽAVY OD 13.9.