134 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Rusko (7)

Rusko - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Rusko

Raj na zemi

29

19:17

júl

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Pre mna na tomto svete bolo doteraz rajom Sokotra, Jemen, Zapadna Cina, Etiopia a odteraz zahrnujem aj Kamcatku. Tento poloostrov vzdialeny od nas 10 casovych pasiem,…

Opúšťame sopky a medvede

29

03:54

júl

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Po 2 tyzdnoch sme spat v civilizacii a hned nastupujeme do lietadla na najdlhsi vnutrostatny let na svete do moskvy. Opustame sopky, medvede, rieky plne lososov,…

S veľkým E

15

00:00

júl

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vsetko pripravene na nasu dalsiu prvu expediciu s velkym E na Kamcatke. V oblasti, kde je 160 vulkanov a 29 je stale aktivnych. Uz som trekoval na roznych miestach sveta…

9 casovych pasiem

09

13:56

júl

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hlasim sa z riadnej divociny menom Kamcatka. 9 casovych pasiem od moskvy medzi aktivnymi vulkanmi, divokou prirodou a vsadepritomnymi medvedmi. Divokejsia ako Aliaska.…

Vlaku, brezám, vodke a Džingischánovi zdar! ... alebo ako bolo s BUBOM na Transsibírskej magistrále

05

08:41

júl

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Transsibírsku magistrálu sme s Bubom a Martinom absolvovali v prvom tohtoročnom termíne a nemáme inú možnosť ako uznať, že sa z toho netradičného putovania v nás…

a este kvizova otazka..

29

11:55

jún

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

A viete ktore vojska jedine dokazalo prejst cez cele rusko? Ani Napoleon, ani Hitler ci polsko litovske vojska... Ale ceskosloveski legionari. Presli po transibirskej az…

magistrala

29

11:53

jún

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

77 hodin vo vlaku preslo ako voda. Pre niekoho je to neuveritelne dlha doba, ale nam otvoril prostrednictvom najslavnejsej zeleznice na svte ako to vlastne vyzera v…

...uz len spomienky

28

23:01

jún

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

?..no ahoj Mato. dufam, ze sa mate na ceste magistralou super. my sme uz nabehli do pracovneho tempa a ostali nam len super spomienky a fotky... aj touto cestou este…

po kolajniciach

27

11:59

jún

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hlasime sa z vypravy napriec Ruskom. Sme uz na Sibiri pri meste Omsk, presli sme uz 2500 km a sme v polke. Neskutocna sibir, ohlasime sa ked sa bude dat opat!

Bohovska Moskva

25

14:28

jún

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Jedna transibirska magistrala z moskvy do pekingu za nami a druha pred nami a ja spravim za dva tyzdne takmer 15 tisic kilometrov ruskymi, mongolskymi a cinskymi…

Mám rada BUBO a Bubákov, ale...

09

17:21

jún

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dnes som sa vrátila z Ruska. Po 26. rokoch som sa odhodlala pozrieť sa na miesta, ktoré mi boli blízke. Ukázať ich synovi a zaspomínať si. Martin mi ich "ukázal" tak…

Eva Fórum
Pochod padlých revolucionářů

09

16:30

jún

2012

Rusko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vy za oběť padli jste v krutém boji, za oběť své lásky k všem trpícím, vy stáli jste za nimi duší svojí, svou ctí, svobodou svojí, žitím svým. Po léta jste chřadli…