12 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: Togo

Togo - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - Togo

Tip na hotel Sarakawa 4*

14

13:09

máj

2021

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Hotel Sarakawa sa nachádza v meste Lomé. Návštevníkov láka hlavne veľkým vonkajším bazénom. Hotel m…

Tip na hotel - 2 Fevrier, Lome

16

09:45

dec

2020

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vychutnajte si pohostinnosť Západnej Afriky v hoteli 2 Fevier. Ide o 5-hviezdičkový luxusný hotel, ktorý sa nachádza v hlavnom meste…

Najlepšie bary v Lome

09

08:40

nov

2020

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kam sa chodí baviť elita Toga? Často to býva práve nočný klub Aské, ktorý býva otvorený od štvrtka do…

Počasie v Togo

09

13:45

jún

2020

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Počasie, tu na juhu od Sahary, je presne také ako by ste aj očakávali. Tropické! Počasie v Togo je všeobecne tropické s priemern…

Gurmánske zážitky - Crevettes aux poivrons

12

10:50

mar

2020

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Jednoduché jedlo z Toga, ktoré treba ochutnať sú krevety s paprikou pokrájanou na pásiky - tradične všetky tri farby - žlt…

Gurmánske zážitky - Gboma Dessi

29

14:55

nov

2019

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Gboma Dessi je tradičné dusené jedlo z Toga, ktoré kombinuje iba pár ingrediencií. Hlavnou zložkou je mäso, a tu prevažuje konkr…

Kmene Afriky: Ewe v Togu

13

09:45

jún

2019

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Togo je ak sa nemýlim najužšia krajina na svete. V najširšom bode má iba 115 km. Jeho 8 miliónov obyvateľov pochádza z…

Koutammakou, svetové dedičstvo UNESCO v Togu

12

09:45

jún

2019

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

UNESCO mám rád lebo neustále hľadajú na svete miesta, ktoré treba zachovať, ktoré majú nejaký odkaz pre bud…

Fazao Malfakassa, Keran a Fosse aux Lions - národné parky Toga

15

08:40

máj

2018

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Togo navštevujeme skôr pre jeho voodoo kultúru, Unesco pamiatky a uvoľnénu atmosféru Lomé. Safari tu nie je na prvom mieste. Ale…

Agbodrafo, Togoville a Aného

10

06:30

máj

2018

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Togo je jedna z najmenších krajín Afriky. Maximálne 115 km široké ale na "výšku" dlhé až 500 km. Väč…

Lomè, Togoville - objavujeme Togo

13

07:33

dec

2013

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Vtaciky zacali spievat a prehlusili hromobitue silneho priboja. Zobudil som sa v sirokej posteli, ktora ma nad sebou namiesto kralovskeho baldachynu moskytieru.…

Celestiánska cirkev, Tata Somba

09

19:42

dec

2013

Togo Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

"Severne Togo nie je v nasom programe. Su chudobni, je tam diktatura, teraz vladne syn diktatora a policajti Vas zavru do basy. Ja budem musiet ist po viza do Lome a to…