Sierra Leone je úrodná, zelená krajina, kde sa urodí takmer všetko

Základom miestnej kuchyne je ryža, maniok a množstvo ovocia. Ryža má za sebou zaujímavý príbeh. Za otrokárskych čias sa pobrežie dnešnej Sierra Leone nazývalo "ryžové pobrežie". Americkí otrokári zistili, že v oblasti Georgie a Južnej Karolíny sa darí ryži. Problém bol, že sa nevedeli o ryžové polia starať a nikdy ryžu nepestovali. Na druhej strane boli otroci z ryžového pobrežia, ktorí vedeli ako nato veď koniec koncov generácie afrických farmárov ryžu pestovalo už dávno v minulosti. Vďaka tomu sa stali najdrahšími otrokmi.

Veľmi často je súčasťou jedál škorica,banány, kokos, zázvor, okra. 

Krajina je ovocným rajom. V každej oblasti sa urodí niečo iné a vidíte to na trhoch vedľa cesty. Pomaranče, banány, papáje, citróny, avokáda, sladučké melóny, gigantické mangá, ananásy, vyberte si čo len chcete.

Z nápojov je populárne zázvorové pivo, ktoré sa robí z čistého zázvoru, limetky a cukru alebo klasické pivo napríklad Star lager, ktoré sa varí priamo tu. Zaujímavo chutí palmové víno, poyo.

Obľúbené je kozie mäso,hovädzie, ryby, ustrice. Milovníci morských plodov si prídu na svoje.

Africké polievky sú väčšinou nesmierne štipľavé.

Zaujímavým sprestrením lokálnej kuchyne je indická a libanonská kuchyňa. Indická a libanonská komunita je v Sierra Leone silne zastúpená a dominuje obchodu s diamantami. V mnohých hoteloch je takmer vždy možnosť dať si libanonské a indické jedlá spolu s lokálnymi.

.

← Strava, jedlo a reštaurácie (zoznam krajín)

E

Afrika  

Guinea Bissau, Guinea, Libéria, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Senegal, Mauretánia

20.05. → 13.06. +1 termín

náročnosť

25 dní

Trvanie

10050
Afrika – príbehy z domova Prémiový blog

Prémiový blog Afrika – príbehy z domova

Všetci pochádzame z Afriky, tvrdia vedci. Najprv sa mi to zdalo nepravdepodobné, veď ja som beloch, čo sa ledva opáli a nechápal som, čo mám…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek