Zbaliť sa do Sierra Leone je extrémne jednoduché

Stále bude teplo a dusno. Tomu treba prispôsobiť oblečenie. Zbaľte sa do kvalitného kufra. 

Čo si zbaliť?

Predpokladáme, že väčšinu času budete bývať vo Freetowne a na výlety budete vyrážať z mestského hotela. Oblečte sa letne tj. krátke nohavice, tenisky alebo šlapky, košeľu s krátkym rukávom ( ideálne ľanová bielej alebo ružovej farby), slnečné okuliare a klobúk. Počítajte s tým, že v horúcom počasí sa človek nadmerne potí. Ak idete aj na pláž tak nezabudnite na plavky, tie v Sierra Leone využijete a bude to pre Vás jedno z najexotickejších miest kde sa budete kúpať. Na výlety po Freetwone kde budete viac chodiť, alebo do diamantovej Kenemy si obujte tenisky alebo poltopánky. Na pláž a trebárs Bunce Island Vám stačia šlapky.

Vždy majte aj jedny slušné dlhé nohavice, ktoré využijete v luxusnej reštaurácii ale aj počas dlhých letov v lietadle kde môže byť silná klíma.

Z praktických vecí nezabudnite na baterku alebo čelovku a adaptér na nabíjačky mobilných telefónov či notebooku a repelent. V Sierra Leone sa používajú koncovky typu D a G. Kúpte si ho ešte pred cestou. V hoteloch ich často nemajú ani na zapožičanie. Nikdy nezabudnite na základnú lekárničku a aspoň jedno balenie vlhkých vreckoviek.

Ak cestujete v období dažďov tak nezabudnite na pršiplášť. Ten je v tomto období absolútnou nutnosťou. Viete ho samozrejme kúpiť aj na mieste

Praktický tip: Keďže batožina, ktorá cestuje v batožinovom priestore lietadla, nie vždy nájde cieľ a môže sa oneskoriť jej dodanie (nebýva to často, ale ak sa to stane, je to nepríjemné), odporúčame Vám, aby ste v príručnej batožine mali aj rezervné oblečenie na prvý deň, všetky dôležité lieky! a iné veci, bez ktorých si neviete predstaviť pobyt. Za batožinu je zodpovedná letecká spoločnosť a v prípade oneskoreného dodania alebo straty platí reklamačný poriadok leteckej spoločnosti. Ak sa aj niečo takéto stane tak prvé dni budete v pohode a batožina medzitým príde. Najnovšou vychytávkou v BUBO ale aj vo svete sú sledovacie zariadenia airtagy na iPhone alebo Smarttag na telefóny s Androidom. Vďaka nim budete mať prehľad kde je vaša batožina a ak by sa náhodou stratila či oneskorila tak viete aspoň kde je. 

← Batožina a čo si (ne)zbaliť (zoznam krajín)

E

Afrika  

Guinea Bissau, Guinea, Libéria, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Senegal, Mauretánia

20.05. → 13.06. +1 termín

náročnosť

25 dní

Trvanie

10050
Afrika – príbehy z domova Prémiový blog

Prémiový blog Afrika – príbehy z domova

Všetci pochádzame z Afriky, tvrdia vedci. Najprv sa mi to zdalo nepravdepodobné, veď ja som beloch, čo sa ledva opáli a nechápal som, čo mám…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek