Kedy cestovať do krajiny s najcool menom na svete?

Najlepšie mesiace sú december – apríl t.j obdobie sucha. Pripravte sa na neľútostnú horúčavu, ostré tropické slnko, teplý oceán a všetky cesty budú zjazdné.

Máj a jún sú mesiace, ktoré vedia prekvapiť. Postupne pribúdajú oblaky a večer sa začne blýskať, hrmieť ale nič sa nedeje. Napätie sa stupňuje ak divadelná dráma a naraz od polovičky júna prídu dažde. Slovo dážď nie celkom vystihuje epickú povodeň, ktorá sa valí z nebies. Vrcholom je august. Oblaky ležia prekliato nízko a neustále z nich padá hustý dážď. Život je takmer zastavený, trhy obmedzené, všetci sú skrytí. Dokonca ľudia si robia pravidelne zásoby pre prípad dlhých dažďov keď je všetko zatvorené. Dážď, voda a teplo. Táto kombinácia v trópoch znamená znovuzrodený hmyz. Všetko sa hmýri, bzučí, rastie, štípe. Mnohé časti krajiny sú hornaté bez akejkoľvek kanalizácie a preto dávajte počas dažďovej sezóny pozor. Každá ulička sa mení na rieku.Takže júl-september radšej vynechajte. 

V októbri dažde miznú a slnko dominuje oblohe. 

Celoročne počítajte s teplotami nad 30 stupňov. Zima tu nie je. A predsa. Ak hľadáte chladné miesto tak si vyberte Kabalu na severovýchode alebo národný park Outamba Kilimi v decembri. Večer tu teploty klesnú aj na 4 stupne vďaka saharskému vetru harmattanu ktorý dorazí až sem.

← Počasie (zoznam krajín)

E

Afrika  

Guinea Bissau, Guinea, Libéria, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Senegal, Mauretánia

20.05. → 13.06. +1 termín

náročnosť

25 dní

Trvanie

10050
Afrika – príbehy z domova Prémiový blog

Prémiový blog Afrika – príbehy z domova

Všetci pochádzame z Afriky, tvrdia vedci. Najprv sa mi to zdalo nepravdepodobné, veď ja som beloch, čo sa ledva opáli a nechápal som, čo mám…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek