Najlepšie hotely nájdete v hlavom meste Freetown and na pobreží západne od Freetownu. Vzhľadom na malú rozlohu krajiny je voľba hotela vo Freetowne vždy dobrým riešením. 

Mestské hotely majú takmer vždy bazén, wifi, klimatizáciu. Počítajte ale s pravidlnými výpadkami elektrického prúdu. Po každom trvá cca 5 minút naskočia záložné generátory a prúd sa obnoví. Z tohto dôvodu BUBO neodporúča jazdiť výťahom v hoteloch vo Freetowne,

Najlepšou časťou na bývanie je Aberdeen. Kedysi to bola samostatná dedina na okraji mesta, dnes je plnohodnotnou časťou Freetownu avšak veľmi pokojnou, bezpečnou a kľudnou. Práve tu nájdete najlepšie hotely mesta ako sú Home Suites hotel ( malý butikový rezort s bazénom, novými modernými izbami a výbornou kuchyňou), Radisson Blu Mammy Yoko a Mamba Point.

Úletom sa dá nazvať 6 bungalovov v Tacugama Chimpanzee sanctuary kde môžete nocovať doslova na prahu Freetownu ale v divočine ktorej dominujú výkriky šimpanzov. Bungalovy sú jednoduché, so sprchou, bez klimatizácie. Do centra Freetownu je 25 minút jazdy autom. 

Ak hľadáte plážový hotel, kde chcete stráviť viac nocí tak jednoznačne odporúčame Tokeh Beach hotel priamo na belostnej pláži Tokeh. Plne klimatizované izby, plážový servis, teplý oceán a len cca 75 minút jazdy do Freetownu. Miesto vhodné aj na niekoľkodňový oddych, hlavne si to spojíte s výletmi na Banana islands.

V diamantovom regióne Bo/Kenema je obľúbeným hotelom Dohas hotel. Tento hotel odporúčame skôr dobrodružným povahám keďže jeho osadenstvo tvoria banící, obchodníci, spoločnícky, podvodníci, turisti. Hotel má atmosféru salónu na divokom západe, akurát že bez zbraní. Je to skôr ako miesto na prespatie ak sa nechcete vracať do Freetownu.

Zaujímavým hotelom s úžasnou atmosférou je Tiwai Island lodge so základnáým vybavením, ale keďže je to jediné možné ubytovanie tak vám nič nevadí a hneď za oknom je aj tak úžasná príroda.

Mimo hotelov vo väčších mestách všade postupne vyrastajú malé hotely a lodges. Počítajte s tým, že sú veľi jednoducho vybavené a namiesto klasickej sprchy je častokrát tzv. bucket shower. V kúpeľni je veľká nádoba s vodou a vedro s ktorým sa oblievate! Klimatizácia nie je, iba stropný ventilátor. Napríklad Kabala Hill view guest house.

Ak plánujete kempovať tak si zoberte  spoľahlivú agentúru ktorá má kompletné vybavenie. Kempy v národných parkoch Gola alebo Outamba Kilimi nie sú nijako vybavené a všetko si pusíte priniesť so sebou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

E

Afrika  

Guinea Bissau, Guinea, Libéria, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Senegal, Mauretánia

20.05. → 13.06. +1 termín

náročnosť

25 dní

Trvanie

10050
Afrika – príbehy z domova Prémiový blog

Prémiový blog Afrika – príbehy z domova

Všetci pochádzame z Afriky, tvrdia vedci. Najprv sa mi to zdalo nepravdepodobné, veď ja som beloch, čo sa ledva opáli a nechápal som, čo mám…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania

Predaj sa začína o Viac

- dní - hod -min -sek