Najlepšie hotely nájdete v hlavom meste Freetown and na pobreží západne od Freetownu. Vzhľadom na malú rozlohu krajiny je voľba hotela vo Freetowne vždy dobrým riešením. 

Mestské hotely majú takmer vždy bazén, wifi, klimatizáciu. Počítajte ale s pravidlnými výpadkami elektrického prúdu. Po každom trvá cca 5 minút naskočia záložné generátory a prúd sa obnoví. Z tohto dôvodu BUBO neodporúča jazdiť výťahom v hoteloch vo Freetowne,

Najlepšou časťou na bývanie je Aberdeen. Kedysi to bola samostatná dedina na okraji mesta, dnes je plnohodnotnou časťou Freetownu avšak veľmi pokojnou, bezpečnou a kľudnou. Práve tu nájdete najlepšie hotely mesta ako sú Home Suites hotel ( malý butikový rezort s bazénom, novými modernými izbami a výbornou kuchyňou), Radisson Blu Mammy Yoko a Mamba Point.

Úletom sa dá nazvať 6 bungalovov v Tacugama Chimpanzee sanctuary kde môžete nocovať doslova na prahu Freetownu ale v divočine ktorej dominujú výkriky šimpanzov. Bungalovy sú jednoduché, so sprchou, bez klimatizácie. Do centra Freetownu je 25 minút jazdy autom. 

Ak hľadáte plážový hotel, kde chcete stráviť viac nocí tak jednoznačne odporúčame Tokeh Beach hotel priamo na belostnej pláži Tokeh. Plne klimatizované izby, plážový servis, teplý oceán a len cca 75 minút jazdy do Freetownu. Miesto vhodné aj na niekoľkodňový oddych, hlavne si to spojíte s výletmi na Banana islands.

V diamantovom regióne Bo/Kenema je obľúbeným hotelom Dohas hotel. Tento hotel odporúčame skôr dobrodružným povahám keďže jeho osadenstvo tvoria banící, obchodníci, spoločnícky, podvodníci, turisti. Hotel má atmosféru salónu na divokom západe, akurát že bez zbraní. Je to skôr ako miesto na prespatie ak sa nechcete vracať do Freetownu.

Zaujímavým hotelom s úžasnou atmosférou je Tiwai Island lodge so základnáým vybavením, ale keďže je to jediné možné ubytovanie tak vám nič nevadí a hneď za oknom je aj tak úžasná príroda.

Mimo hotelov vo väčších mestách všade postupne vyrastajú malé hotely a lodges. Počítajte s tým, že sú veľi jednoducho vybavené a namiesto klasickej sprchy je častokrát tzv. bucket shower. V kúpeľni je veľká nádoba s vodou a vedro s ktorým sa oblievate! Klimatizácia nie je, iba stropný ventilátor. Napríklad Kabala Hill view guest house.

Ak plánujete kempovať tak si zoberte  spoľahlivú agentúru ktorá má kompletné vybavenie. Kempy v národných parkoch Gola alebo Outamba Kilimi nie sú nijako vybavené a všetko si pusíte priniesť so sebou.

← Ubytovanie a hotely (zoznam krajín)

Hotely

Tiwai island lodge

Tiwai island lodge

⭑⭑

Tiwai island, Sierra Leone

Tiwai island lodge je jediným možným ubytovaním neďaleko úžasného parku Tiwai. Lodge samotná je veľmi jednoduchá. V izbách je posteľ, moskytiéra a v malej reštaurácii môžete vyskúšať výborné, jednoduché africké jedlá. Sprchy sú mimo izby a elektrina často vypadáva. Tiwai je skôr o atmosfére, praskajúcom ohni a načúvaní zvukom divočiny. 

Bar

Bar

Home suites hotel

Home suites hotel

⭑⭑⭑+

Freetown, Sierra Leone

Home suites hotel je príjemným hotelom v pokojnej časti Freetownu, Aberdeene. Je len 10 minút jazdy od prístavu v Aberdeene odkiaľ chodia lode na medzinárodné letisko Lungi a takisto len krátka jazda na slávnu pláž Lumley beach kde to žije. Centrum Freetownu a Congo cross je 15-20 minút jazdy podľa premávky. Hotel samotný je plne klimatizovaný, má bazén, posilňovňu, reštauráciu. Izby sú moderné, čisté, wifi bezplatná. V hoteli je výťah avšak vzhľadom na pomerne časté výpadky prúdu v meste, odporúčame radšej používať schody. V prípade výpadku prúdu naskočia vždy do 1 minúty generátory. Hotelová reštaurácia ponúka africké a libanonské jedlá. Na raňajky si pre zmenu môžete vybrať z libanonských, anglických alebo francúzskych. 

Bar

Bar

Bazén

Bazén

Fitness

Fitness

Reštaurácia

Reštaurácia

Klimatizácia

Klimatizácia

Nefajčiarske izby

Nefajčiarske izby

Wifi

Wifi

E

Guinea, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Togo, Benin, Senegal, Mauretánia


náročnosť

18 dní

Trvanie

7160 8950€
K

Guinea, Libéria, Sierra Leone


náročnosť

12 dní

Trvanie

3992 4990€
E

Afrika  

Guinea Bissau, Guinea, Libéria, Sierra Leone, Pobrežie Slonoviny, Ghana, Senegal, Mauretánia

08.05. → 01.06. +2 termíny

náročnosť

25 dní

Trvanie

16330
Afrika – príbehy z domova Prémiový blog

Prémiový blog Afrika – príbehy z domova

Všetci pochádzame z Afriky, tvrdia vedci. Najprv sa mi to zdalo nepravdepodobné, veď ja som beloch, čo sa ledva opáli a nechápal som, čo mám…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Kafé na Lumley beach

29

11:30

jan

2024

Sierra Leone Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Zohnať výbornú kávu je na zájazde v Sierra Leone celkom problém. Krío kávu pijú minimálne a musíme sa teda obrátiť na komunitu expatov, ktorí tu žijú. Na pláži Lumley…

Zrútil sa Big Ben!

26

14:44

máj

2023

Sierra Leone Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Predstavte si, že by sa zrútil Big Ben, Socha slobody, Eiffelovka či socha Krista nad Riom. Symboly krajiín, miest. V noci z 24.5. na 25.5. sa niečo podobné stalo v…