8.8. 2008 One world One dream

8.8. 2008 One world One dream

Dnes asi vacsina z Vas pozrie otvaraci ceremonial na 19. olympiade v Beijingu. Olympiada, ktora ma same naj. Najdrahsia stala vyse 20 miard USD ( ta atenska takmer 2 a olympiada v Sydney cez 10 miliard.../ Postavili sa nove dialnice v dlzke 200 kilometrov, nove tri linky metra ale aj stadiony. A ten najzhlavnejsi kde sa dnes odohra otvaraci ceremonial s nazvom Vtacie hniezdo pre 91 tisic navstevnikov vyraza dych. Jedna skupina architektov to nazvala stavbou desatrocia. Kvoli olympiade sa vsetko dako pozmenilo. Uz na nas cinania nekricia Ni Hao ale Hellou a ked sa chcete predbehnut, tlacit( to bol cinsky narodny sport) uz su vsetci pekne zoradeni.... Vcera cinsky prezident prijal vyse 80 pomazanych hlav ci uz prezidentov, ministerskych predsedov ci kralov. Dnes maju cinania volno, kvoli olympiade nech si to uziju. Olympiada uz vlastne zacala, vvcera sme pozerali futbalovy zapas CIna - Novy Zeland i ked sa to skoncilo remizou... Ta atmosfera, behali mi zimomriavky po tele. Len tak na hlavnej triede sa zislo zopar tisic ludi. Som zvedavy ked bude prenos z ping pongu, najpopularnejsej hry:) Najdiskutovanejsou otazkou kto zapali ohen... Podla prezidenta to musi byt sportova osobnost, ktora ma spolocenske a kulturne postavenie a odraza cinske sebavedomie. Kto to je? Yao Ming nie ten uz ohen niesol a pripravuje sa na basket, cinsky hrdina.... Liu bezec na 110 metrov? Ten tiez nie ... Nik nevie ale hadanka bude vylustena pred zrakmi celeho sveta dnes vecer Pekingskeho casu. Nastavte si hodinky o 6 hodin dopredu. Svetu odnes vladne sport a nasledujucich 17 dni vzhliadne aj dalsia BUBO skupina a cast z nich si este odskoci do Severnej Korei. Ale to iny pribeh

B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

12668 22224€
K

Ázia  

Čína


náročnosť

11 dní

Trvanie

3047 4353€
K

Ázia  

Japonsko, Čína


náročnosť

10 dní

Trvanie

2492 3560€
Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka

Čína porušuje ľudské práva, v obchode používa nekalé praktiky, porušuje duševné vlastníctvo, je neekologická, sleduje svojich občanov, ktorí žijú v…

Ľuboš Fellner 36 min. čítania
Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska

Ako to v Číne vyzerá naozaj? Ako je to s porušovaním ľudských práv? Sme my na západe slobodnejší a máme pred sebou lepšiu budúcnosť? Názor, ktorý…

Ľuboš Fellner 37 min. čítania
Marco Polo v Číne Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo v Číne

Marco Polo strávil v Číne vyše 17 rokov. Prejdeme sa s ním z dnes búrlivého Sin-ťiangu krížom cez celú obrovskú krajinu až do hlavného mesta.…

Ľuboš Fellner 20 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: