Stále ňou žijeme

Stále ňou žijeme

Predvčerom sme doleteli z Kuby Absolut-total domov. Stale žijeme Kubou, počúvame CD Compay Segundo-a ktorého hrob sme mimochodom tiež navštívili. Doteraz som bol zvyknutý plánovať a realizovať si cesty sám, tentoraz som sa spoľahol na Bubo a vôbec neľutujem. Všetko dopadlo nad mieru vynikajúco, veľmi sa teším že sme mali takého vynikajúceho sprievodcu Ivana, ale rovnako som nadšený z partie ktorá sa tam zišla. Užili sme si všetko, ochutnali sme okrem klasických pochúťok aj narodeninové torty, ktoré Ivan od domácich podostával :-). Hneď prvá cesta taxíkom do Havany bola zážitkom, keď po 100m jazdy z hotela, v strede frekventovanej križovatky došiel taxikárovi benzín. Chlapík tvrdil že počkajte, dolejem, ale my sme vystúpili a chytili sme ameriku - na tú jazdu sa ťažko zabúda - ste prvý deň v Havane nocou sa veziete s vetrom vo vlasoch v dokonale udržiavanom taxíku z roku 1953, sedíte na kožených sedačkách, počúvate kubánsku hudbu z kvalitnej repro sústavy namontovanej pod zadným sklom a šofér popri šoférovaní tancuje a spieva...no zážitok... Bubo upozorňuje v katalógu, že na tomto zájazde je veľa cestovania, ale vôbec neľutujem že sme si zvolili práve tento, to cestovanie bolo v pohode, s prestávkami počas ktorých sme navštívili veľa krásnych miest. Napr. najdlhší presun z Havany na východnú časť ostrova bol prešpikovaný prestávkami v podobe návštevy krokodýlov, kúpania v neuveriteľnom priezračnom Karibiku, návštevy nádherného mesta Cienfuegos a spolu s Ivovým výkladom nám dokopy 14 hodinová cesta ubehla úplne hladko. Pri výstupe na stolovú horu som trochu potrápil miestnu sprievodkyňu, potom sa aj Ivanovi sťažovala že to naše tempo nezvládala... Po túre som jej venoval pohľadnicu z Tatier s Priečnym sedlom, kde ju zaujal údaj o nadmorskej výške a neveriacky krútila hlavou pri čísle 2352 mnm... Pre mňa najmenej zaujímavým bodom programu boli posledné 2 dni vo Varadere. Mám pocit že Varadero nie je Kuba a stále neviem pochopiť ľudí, ktorí idú na Kubu do all-inclusive rezortu kde vlastne ani nehrá kubánska hudba a ste odizolovaní od reálneho kubánskeho sveta. Ďakujem Ivanovi a aj všetkým Vám, ktorí sme spolu brázdili cesty aj necesty a užili si tie nádherné chvíle naplno...

K

Amerika  

Kuba


náročnosť

16 dní

Trvanie

4501 5489€
K

Amerika  

Kuba


náročnosť

12 dní

Trvanie

3105 4140€
K

Amerika  

Kuba


náročnosť

12 dní

Trvanie

3439 4299€
Karibik - všetko, čo ste potrebovali vedieť Prémiový blog

Prémiový blog Karibik - všetko, čo ste potrebovali vedieť

Keď sa povie Karibik, hneď sa nám vybaví: slnko, božský relax, modré more a biele pláže, sladký život pod palmami, drinky, pohoda, láska, ...…

Ľuboš Fellner 35 min. čítania
Fidel entre nosotros - Fidel medzi nami Prémiový blog

Prémiový blog Fidel entre nosotros - Fidel medzi nami

Len pár mesiacov pred Fidelovou smrťou, 13. augusta, sa po celom ostrove diali veľkolepé oslavy 90. narodenín vodcu. V mestách sa vybudovali pódiá.…

KVÍZ: Poznáte Kubu a jej najkrajšie miesta? Blog

Blog KVÍZ: Poznáte Kubu a jej najkrajšie miesta?

Najkrajší ostrov Karibiku, komunistická no čarovná Havana, luxusné pláže Varadera či (ne)slávne osobnosti ako Che Guevara či Fidel Castro. O Kube…

Viktor Háber 11 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: