Príprava nových zájazdov do Brazílie

Príprava nových zájazdov do Brazílie Čo zažiť v Južnej Amerike

Braziliu som z BUBO prešiel ako prvý ešte v minulom tisícročí. Bola to neuveriteľná cesta z Limy krížom cez Andy, Amazonský prales až na karneval v Rio de Janeiro. Nič som o cestovaní vtedy nevedel a sprevádzal nás prúser za prúserom. Napríklad v Amazónii sme hneď po príchode do našej lodge naskákali do maličkého jazierka Chalalan a blbli sme ako malé deti. Večer sme išli s našimi indiánmi pozorovať krokodíly a oni nás zobrali na naše jazierko, z loďky svietili baterkami a v tme sa na nás usmievali stovky červených krokodílých očí. Z pralesa sme doleteli do La Paz a odtiaľ v kraťasoch a krátkych rukávoch na korbe pick upu naháňali náš autobus smerujúci k paraguajským hraniciam krížom cez celú krajinu. Bola neuveriteľná zima no my sme to stihli a užili si karneval medzi prvými Slovákmi vôbec. Boli to vtedy riadne tvrdí chlapi no 7mich z 10tich v Riu napadli a chceli okradnúť. Bili sa, Brazílci s nožami, naši ich ovalili vtedy ešte kvalitnými polkilovými Zenitmi na kožených popruhoch. Bola to rana ako z Dávidovho praku. Náš hotel bol blízko sambodrómu, oproti policajná stanica a každý deň strelba. Ako vo filme som videl utekať chlapca z favely po strechách a z dola na neho pálili policajti. Každý deň. No všetko dobre dopadlo a my sme prileteli na Slovensko v šľapkách a v snehu tancovali sambu s tými lesklými parochňami, tak typickými pre Brazíliu. Odvtedy jazdíme Brazíliu po tej istej trase. Teraz som tu preto, aby sme z Brazílie, ktorá je samostatným kontinentom, ktorý má 40x toľko obyvateľov ako Slovensko posunul ďalej. Denne chodím po mnohých hoteloch a hľadám pre našich klientov čosi unikátne – zážitok. Čo je pri značne nízkej úrovni brazílskych hotelov dosť náročné. Jem čo sa do mňa zmestí a obdivujem jednoduchosť kuchyne. Už portugalska kuchyňa je jednoduchá ale tu v Brazílii vidieť, že ju robili ľudia, ktorí mali vždy iba základné ingrediencie a tak je ešte jednoduchšia. No o to úžasnejšia. Všetko je čerstvé, bez výmyslov, storočné recepty, ktoré fungujú, dary mora a plodiny o ktorých ste nikdy nepočuli. Navštevujem pamiatky UNESCO a hľadám dobrodružstvá o ktorých ste taktiež nepočuli že sa dajú zrealizovať. Viete si predstaviť ísť na bugine po plaza? Ok viete. Ale ísť po plaza 1000 km? Hmm aj toto mám. Včera som sa stretol s 20 agentmi, kde každý robí určitú časť Brazílie a špecializuje sa. Mojím snom je navštíviť amazonských indiánov, ale nie tie nudné cesty z Manausu. Ja chcem to pravé. Skryté poklady, dobrodružstvá, ktoré pred nami málokto skúsil. Preto som teraz tu v severovýchodnej Brazílii. Verím, že niečo špeciálne na rok 2017 “donesiem”.


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

12223 22224€
K

Amerika  

Južná Amerika, Uruguaj, Paraguaj, Brazília, Argentína


náročnosť

12 dní

Trvanie

4094
K

Amerika  

Južná Amerika, Patagónia, Uruguaj, Paraguaj, Chile, Brazília, Argentína


náročnosť

16 dní

Trvanie

5739
Najnebezpečnejšie zviera sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najnebezpečnejšie zviera sveta

Lev, tiger, žralok, byvol, hroch? Nie! Je to komár a všetci naši sprievodcovia v Afrike tento vtip poznajú. No pri toľkých mŕtvych - ročne je to…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania
Rio de Janeiro - deň v meste bohov Rio de Janeiro

Rio de Janeiro Rio de Janeiro - deň v meste bohov

Mesto bohov a samby - sen každého cestovateľa. Čo tu vidieť okrem nádhernej sochy Ježiša, Cukrovej homole či slávnej Copacabany? Pokiaľ do Ria…

Negustiózne! Vybrali sme najhoršie bizarné jedlá sveta Prémiový blog

Prémiový blog Negustiózne! Vybrali sme najhoršie bizarné jedlá sveta

My ľudia sme veľmi rozdielni. To, čo niekto považuje za pochúťku, napríklad kaviár či žabacie stehienka, iný nevie vložiť do úst. No jedlá, ktoré…

Ľuboš Fellner 9 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: