C z CTNI Jul 2012

C z CTNI Jul 2012

Ny Hau Slovensko ! Chystuaju sa na teba tri velke prispevky bo Expedicia s Velkym E je v plnom prude a kedze (chvalabohu) civilizacia este nedobehla vsade az teraz je cas vsetko spisat a hodit na nase forum ! Tazke zaciname pekne poporiadku ! Expediacia C(ina) T(Ibet) N(epal) I(ndia) ma bohovske stastie ! Casto sa ma ludia pytaju, ze kedy je najlepsi cas na himalaje ..hmmm co najskor ! A co sa tyka pocasia, je to nepredvidatelne ! Nikto ho nevie ovplyvnit .... teda takto sa veri u nas, ale nasa Danka rosnicka je trieda ! Mame nadherne pocasie ! Modra obloha na nej bielucke baranceky ! Nechutne gycove fotky prinesieme domov ! Nase C z expedie sa nam podarilo uplne hladko, na velkom cinskom mure bolo najkrajsie pocasie ake si ja osobne pamatam ! Po vsetkych paniatkach Pekingu sme isli vlakom do Sanghaja a tam sa hned ukazala nasa skvela partia haha viete ako sa vola obsluha v cinkych vagonoch ? No predsa Du Shan ! Ako sa dezurna ? Hedviga ! Anton nam zase v kazdej krajine meni peniaze a Pista hra na gytaru ! Sme tu ako doma haha :) cinske vlaky su fajn zazitok a uvodny zur musi byt ! Sanghaj je vrchol sucastnej pevninskej Ciny, je to neodskiepitelny fakt. Nikde na svete nenajdete tolko mrakodrapov na jednom mieste v jednom meste ! Kym nepridete do Ciny neuverite a neprecitite jej megalomaniu, modernost a velkost ! Cina ma najviac svetoych naj a my sme si to uvedomili ked sme sa lodickou plavili po rieke Huang Pu a na jednaj strane je stare "britske" nabrezie a na druhej "ultremoderne"cinske . Xi An je nase tretie cinske mesto, najmensie na nasej trase, ma len 8 milionov obyvatelov ha ! Krasna zmiesanina pompeznosti starej Ciny - terakotova armada a 6 tis hlinenych vojakoch a poulicneho zivota na moslimskych trhoch. Dokazom toho ako si sedime je to ze sme sa vsetci akoby nahodou stretli na obrubniku pod Bubnovou vezou s piveckom v ruke ! Uz ked ma clovek miest dost a ked uz je uplne predvedceny, ze cina je naozaj krajina svetovych NAJ ideme do Cheng du, hlavneho mesta Secuanu. Zacina na priroda, ved to mesto ma len nejakych 14 milionov obyvatelov ! Prioda sa zacina jednym z naj (opat cisnke naj!) milejsich tvorov na svete. Macka-Medved alebo Shiao Mao alebo Panda Velka ! Viete po com tuzi Panda ? Aby jej niekto konecne urobil farebnu fotku ! Skusili sme aj my! Mali sme 8 krasnych kuskov na fotenie :) Nase posledne Cinske naj je najvacsi sediaci do skaly vytesany Budha. Sedi si v Leshane a my sme splinuli s miestnou masou nadsencou a spokojne sme sa "pingvinovali" z jeho vysky 71 m k jerho noham. Prisli sme, videli sme, zdolali sme Cinu ! Alebo ona nas ? :)

B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

22224
K

Ázia  

Čína


náročnosť

14 dní

Trvanie

4336 5420€
K

Ázia  

Čína


náročnosť

11 dní

Trvanie

3641
Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka

Čína porušuje ľudské práva, v obchode používa nekalé praktiky, porušuje duševné vlastníctvo, je neekologická, sleduje svojich občanov, ktorí žijú v…

Ľuboš Fellner 36 min. čítania
Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska

Ako to v Číne vyzerá naozaj? Ako je to s porušovaním ľudských práv? Sme my na západe slobodnejší a máme pred sebou lepšiu budúcnosť? Názor, ktorý…

Ľuboš Fellner 37 min. čítania
Marco Polo v Číne Prémiový blog

Prémiový blog Marco Polo v Číne

Marco Polo strávil v Číne vyše 17 rokov. Prejdeme sa s ním z dnes búrlivého Sin-ťiangu krížom cez celú obrovskú krajinu až do hlavného mesta.…

Ľuboš Fellner 20 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: