Kuba Vás absolútne totálne pohltí a ostane vo Vašej duši vpísaná naveky! Neskutočná atmosféra, absolútna prirodzenosť miestneho obyvateľstva, autentický kolorit, nezabudnuteľná vôňa tabaku a cédrového dreva genius loci miest- kde to dýcha tradíciou a históriou..Absolútna sila radosti, hudby, vášne, života, bezprostredného tanca a uvolnenia tela a mysle na jednom mieste, kde zastal čas..Maňana...To musíte zažiť!
Baracoa-najkrajšie miesto na ostrove..Najzápadnejšia časť ostrova s bujnou vegetáciou, vôňou pomarančovníkov, kokosové palmy, banánovníky a chuť tropického ovocia..Nachádzame sa v raji na zemi, kde noha turistu bežne nezavíta. Takú nedotknutú krásu neuvidíte nikde inde na ostrove..Nedotknuté biele pláže a azúrové more=magická kombinácia..Pijeme mlieko z kokosových orechov ..Z pláže nás vyženie osviežujúci studený dážď..Krištof Kolumbus pristál práve na týchto brehoch Kuby len omylom pred vyše 500 rokmi? A my sme prišli z 21.storočia?:)
Viňales- údolie, ktoré vonia tabakovými listami..Panoráma Viňales - krása na ktorú nikdy nezabudnete..Zo zelenej nížiny sa dvíhajú vápencové mogoty, ktoré vo svojich útrobách skrývajú neuveriteľne tvarované jaskyne..Ich chrbty sú posiate palmami a bohatou vegetáciou..Tak si to pamätáme..Pohľad do údolia je viac než magický..
Santiago de Kuba..miesto, kde to najviac dýcha Karibikom..Najlepší rum a Kubánska hudba..Pravá,unikátna Kuba..Mramorový cintorín, kde odpočíva Jose Martí, obrovská kubánska vlajka vo vetre Santiaga a výmena stráží pár metrov od nás ..Verte, že sa Vám to bude páčiť..
Čarovné nočné Bayamo..
Havana- Ruch veľkomesta s autentickým koloritom s neopísateľnou atmosférou zašlej slávy a bohatstva nad ktorou sa dvíha Capitolio..Do tejto atmosféry sa v momente zamilujete..Centrum histórie, čaro španielskej koloniálnej architektúry, dych revolúcie aj slobody, úžasných cadilakov, hudby, chutí a vôní.. Energicky pulzujúce miesto rytmom muzikantov...to je Havana.. Fundacion Destilera Havana Club- hudba, trstinová a pomarančová šťava s rumom a sme vo víre tohto miesta až po uši..Uličkami Havany s davom ľudí nasávame atmosféru..Z centra do ulíc predmestia..Koncert na ulici..Fantastický zážitok..Predierame sa kubánskym davom ako v tranze:) Západ slnka na kameni Malecónu a deň z ďaleka nekončí..Daikiri v najluxusnejšom hoteli sveta National za čias Al Caponeho a najlepší jazzový večer v meste..Havana je mesto, ktorému sa nič nevyrovná!
Varadero- karibské pláže..Cayo Blanco..piesok-biely a jemný ako múka a azúrové more..skutočný gýč na vlastnej koži...katamarán..posledný západ slnka..
A milión iných neuveriteľných zážitkov z miest ktoré sme navštívili. Prejsť celý ostrov slobody aj chvíľu trvá...Videli sme všetko čo sa vidieť dá..Po plážach Varadera sme nezatúžili ani raz..
Opálenú pokožku sme vymenili za slnko v duši:)
Ivan klobúk dole..Bol si 100%!
Výborný sprievodca, dokonalý vo svojej práci.
Peace
Zobraziť viac príspevkov z krajiny Kuba