584 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta: India (11)

India - skúsenosti a instantné zážitky priamo z miesta.

Turistické tipy a zážitky - India

Nepokoje v Kašmíre

07

13:59

aug

2019

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Novinári sa ma pýtajú, ako je dnes v Kašmíre. Tu sú odpovede: Charakteristika regiónu: Ak je niekde na zemi raj,…

Dhobi Ghat v Mumbai

29

19:30

júl

2019

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Keby som sa vás v nejakom našom väčšom meste spýtal, či si chcete pozrieť miestnu práčovňu, asi by ste sa prekvapene opý…

Konflikt v Kašmíre

07

13:26

júl

2019

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kašmír je už viac než šesťdesiat rokov neuralgickým bodom vzájomných vzťahov oboch krajín. A je tu od počiatku ich…

Z Dillí do Agry

22

14:48

máj

2019

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Cesta okolo sveta. Sen mnohých cestovateľov. Robíme ju na viacero spôsobov. Svet je veľký a je viac možností, ako ho obísť naraz…

Lotosový chrám v Dillí

30

18:44

apr

2019

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V južnej časti indického Dillí sa môžte stretnúť s neičim, čo ste doteraz pravdepodobne ešte nevideli. Výnimočnosť lotosov…

Dabbawalla - distribúcia jedla v Mumbai

30

12:09

apr

2019

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Počuli ste už o indickom, presnejšie mumbaiskom fenoméne Dabbawalla? Tento systém je starý viac ako 130 rokov a vyslúžil si pozornosť…

Ganga vo Varanasi

25

16:29

apr

2019

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ganga - matka všetkých riek a najposvätnejší vodný tok na Zemi. Nikdy nezabudnem, ako som ju prvý krát uzrel. Bolo…

Tigrí vrch a výhľad na Himaláje

20

17:30

apr

2019

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Je 3:30 ráno a mne zvoní budík. Chvíľu sa spamätávam z tohto ranného šoku, no v hlave mi znie jedno - Kančendžonga.…

Sonnamarg

08

13:22

apr

2019

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Sonamarg v preklade znamená “zlaté lúky”. Tým pravým pokladom je však nie zlato, ale ticho v obklopení h…

Hranica z Nepálu do Indie

15

12:59

mar

2019

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dnes prechádzame z Nepálu do Indie. Čaká nás veľmi náročný deň, za ktorý vystriedame až 5 rôznych dopravný…

Dabbawala, nosiči obedov

20

21:15

dec

2018

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

V Indii si človek hovorí, že tu už ho nemôže nič prekvapiť a predsa sa vždy niečo nájde. Nosiči obedov Dabbawala sú unikátom, ktor…

Spaľovanie tiel na Gange

05

11:00

dec

2018

India Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Je 5:30 ráno a vyrážame do ulíc najsvätejšieho mesta Indie, Váránasí. Pred hotelom nás čaká ná…