186 príspevkov

Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta (8)

Najnovšie Turistické tipy a zážitky

Ako chutia slimáky?

22

20:08

okt

2017

Maroko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Ochutnali ste niekedy slimáky? Marakéš vám tento zaujímavý zážitok ponúkne. Začína zapadať slnko, veriaci…

Autopožičovňa v Maroku

16

18:18

okt

2017

Maroko Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Aké je to jazdiť Marokom na prenajatom aute? Naša BUBO mini skupinka je už kompletná: 1 auto,2 klienti a ja.. môžeme vyraziť na naše…

Eat, love, surf.. and repeat

15

12:51

júl

2017

Bali (IND) Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Bali je pre nás synonymom dovolenky, pláže a oddychu. Možno sa väčšine pri slove Bali, ktoré pravdepodobne pochádza zo slova …

Kopi Luwak

13

22:10

júl

2017

Bali (IND) Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

"Vieš, ako vyzerá hovienko?" Víta ma ráno náš domáci sprievodca Gede. Zdá sa mi to dosť intímna otá…

Islam v Malajzii

10

18:34

júl

2017

Malajzia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

John Irwing napísal báječnú knihu: Modlitba za Owena Meanyho. Dlhšie som rozmýšľala, ako nazvať tento príspevok, ale st…

Vítanie v Kuala Lumpur

09

10:29

júl

2017

Malajzia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Na Malajskom polostrove je veľmi populárne používanie skratiek. V hlavnom meste Malajzie ma vítajú slovami: "Vitajte v KL (čítaj 'kej…

Ritz Carlton, Kuala Lumpur

07

17:38

júl

2017

Malajzia Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Malajzia je krásna krajina s unikátnou históriou a ešte zaujímavejším hlavným mestom. My v BUBO vyhľadá…

Na trhu v Guatemale

06

16:58

apr

2017

Guatemala Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Kubánsky exilový autor Reinaldo Arenas raz povedal, že jediný rozdiel medzi totalitným a demokratickým režimom je ten, že zatiaľ čo v…

Tikal a jaguáre

06

00:33

apr

2017

Guatemala Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Klasicky skoro ráno nás čaká náš usmievavý šofér s naštartovaným vozidlom. Ak chcete niečo v pr…

Doprava v Belize

24

14:52

mar

2017

Belize Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Dnešný deň sa nám asi najviac vryje do pamäte. Skoro ráno stretávam skupinku. Zoznamujeme sa a vyrážame z mexickej mayskej…

Camaguey, Kuba

23

03:05

mar

2017

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Keď dorazili Španieli na Ostrov Slobody, boli spočiatku sklamaní. Najväčší ostrov Veľkých Antíl a žiadne zlato ani…

Najlepší tabak na svete

17

15:35

mar

2017

Kuba Cestovateľské tipy a zaujímavé miesta

Naše cesty pokračujú z Havany ďalej. Najzápadnejšou provinciou je Viňales. Údolie, kde sa dopestuje že vraj najkvalitnejš…