Srí Lanka a Tamilské Tigre

Srí Lanka a Tamilské Tigre spomienka na zájazd 5.11. - 18.11. 2016

Uff! To bol, fakt, geniálny zájazd! (Ahoj, Peťko Salaj ! ) V útulnom tichu teplej izby si prezerám fotky. Katka, ďakujem ti za Tvoju zásielku krásnych záberov. Možno mi aj Janka pošle svoje. Tie však prídu neskôr. Pre nezainteresovaného čitateľa: ten svoj foťák som utopila v bazéne pre dve veľké morské korytnačky, s ktorými sme sa mohli odfotiť. Boli sme v centre pre záchranu týchto tvorov. Betónová kaďa s pieskom a s otvorom, cez ktorý vyliahnuté mláďatá čľupli do druhej kade s morskou vodou. Potom bazén s jednodňovými, bazén s dvojdňovými korytnačatami (ha, Peťko Salaj, vymyslela som novotvar – korytnačatá  ), trojdňovými... až tými, ku ktorým bola príroda nemilosrdná. Inak, CK Bubo, tento zájazd ste vymysleli veľmi dobre. Geniálny je z viacerých aspektov. Cesta lietadlom je rozdelená na dve, časovo takmer rovnaké časti, čiže žiadna únava z dlhodobej strnulosti. Emirates? Ou, ou - pohodička. Letisko v Dubaji - príjemná pohodička. Odtiaľ krátky, 5H let do Colomba – po únave z cesty lietadlom ani stopy. (A jedli sme ozajstným príborom, žiadny plast. Aj menu bolo! ) Na letisku v Colombo nás čakal príjemný, usmievavý mladý muž, z ktorého sálala láska k celému svetu – Peťko Salaj (Ahoj!) . A ja, ako závisláčka, (ťahať a fúkať, domyslíte si) som mu hneď, za čerstva, trošku zavarila. Hádam mi naozaj prepáčil, keď som ho o to poprosila. Ďalšie aspekty: Presuny a veľmi príjemný odpočinok – na 100% vyvážené. Veselo, príjemné, oddych, pláž, slnko, výborné hotely. A tiež aj to nie, keď sme prechádzali územím, ktoré na Vianoce v r. 2004 zničilo tsunami. Peťko aj domáci sprievodca nám o tom niečo porozprávali. Final za 10 minút. Najskôr ústup oceánu, potom radostné zbieranie plodov mora uviaznutých na holom dne, o pár minút 30-metrová stena vody a potom už nič... Presuny boli také pohodlné, až sa mi veriť nechcelo. Peťko sa staral o dobrú náladu a kokosový arak sa so spoločensky plne akceptovateľnou frekvenciou objavoval v jeho rukách - vraj od dobrovoľného darcu, i keď sme sa nedozvedeli, kto sú konkrétne tí dobrovoľní darcovia - a posielal ho na veľký okruh celým autobusom. Medzitým sa mu pusa nezastavila a zahŕňal nás zaujímavým rozprávaním. Čo viac, nahovoril domáceho sprievodcu, aby nám zaspieval. Pre naše uši to bola zvláštna melódia. Aby som napravila svoju chybu, musím povedať, i keď ste si to určite domysleli, že Peťko Salaj bol našim sprievodcom na ceste týmto krásnym ostrovom. Veľmi príjemný, múdry mladý muž. Patrí mu chvála a uznanie. Miluje prírodu (špeciálne si to vážim) a tým si ma načisto spracoval. Ak budem mať šťastie, na niektorej Bubo-ceste ťa možno stretnem, Peťko. Si skvelý sprievodca. Vďaka. To vieš, milý čitateľ, čo tam prebieha cez cesty? Tu, v Európe ti prebehne zajac, líška alebo iná zver a tam ti cez cestu „prebehne“ slon. A v políčkach sú na vysokých koloch také strážne búdky, z ktorých pozorujú, z ktorého smeru sa rúti stádo slonov, aby si uzurpovalo právo na úrodu. A ešte jedna vec, týkajúca sa tohto zájazdu sa CK Bubo podarila výnimočne. A to, že získala pre túto cestu jednu neuveriteľne úžasnú skupinu. Oslovujem Vás, priatelia, žmolím svoj klobúk v rukách pred Vami a ďakujem Vám za Vašu vzácnu spoločnosť. Bolo mi cťou a každodenným potešením, byť medzi Vami. Ste výnimoční ľudia. Ešte raz Vám úprimne ďakujem. „No a čo teraz?“ – pomyslí si možno čitateľ. „Chcela písať o zájazde na Srí Lanku a čo o ňom vlastne napísala? Dohromady nič!“ – počujem akoby kritiku. Bol v tom trochu zámer. Krásnych zážitkov je veľmi veľa a človek nevie, ktorý uprednostniť. A trošku som možno vzbudila Tvoju zvedavosť, milý čitateľ a možno sa tam vyberieš. Oplatí sa.

K

Ázia  

Srí Lanka


náročnosť

11 dní

Trvanie

1968 2624€
K

Ázia   Austrália a Oceánia   Amerika  

Francúzska Polynézia, Dubaj (SAE), Tahiti, Spojené štáty americké (USA), Srí Lanka, Singapur, Nový Zéland, Maldivy


náročnosť

24 dní

Trvanie

8496 10620€

Detské zľavy

Dovolenka Srí Lanka a Maldivy s rodinou
F

Ázia  

Srí Lanka, Maldivy


náročnosť

14 dní

Trvanie

8985
Zvieratá Srí Lanky Prémiový blog

Prémiový blog Zvieratá Srí Lanky

Srí Lanka je ostrovná tropická krajina s bohatou vegetáciou, plná vodných nádrží, rezervoárov, priehrad, kanálov a riek, obklopená Indickým oceánom…

Martin Ferenčík 35 min. čítania
Polonnaruwa - mesto kultúrneho trojuholníka Polonnaruwa

Polonnaruwa Polonnaruwa - mesto kultúrneho trojuholníka

Polonnaruwa je nádherným historickým mestom, ktoré sa nachádza v strednej časti Srí Lanky a tvorí jeden z vrcholov kultúrneho trojuholníka ostrova.…

Robert Taraba 16 min. čítania
Najfantastickejšie festivaly sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to KAM ísť, ale aj KEDY tu byť…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: