Turistika v Škandinávii - recenzia

Turistika v Škandinávii - recenzia

Nebol som prvý krát v týchto krajinách, ale hneď na začiatku môjho príspevku musím vyjadriť svoju absolútnu spokojnosť s celým zájazdom (bez výnimky), aj keď veľa pršalo a bolo menej slnka. Avšak do Škandinávie sa chodí za krajinou a nie za slnkom. Celá trasa bola dlhá 6930km (podľa môjho merania) a prešli sme 10 krajín a z tohto do Švédska sme vstúpili 2 krát. Na ceste sme absolvovali 3 trajekty cez morské úžiny a množstvo kempingov v najrôznejších krajinách. Všade sme boli očakávaní a všetko prebehlo bez akýchkoľvek zádrheľov. Toto píšem pre získanie celkového obrazu o tomto výlete, ale najmä pre ocenenie podrobnej a kvalitnej organizačnej práce cestovky BUBO. Bál som sa takejto dlhej cesty autobusom, ale vďaka výbornej partii, výborným šoférom a kvalitnému a fundovanému sprievodcovi som to prežil v dobrej pohode a s veľmi dobrým dojmom z celého zájazdu. Tento zájazd mi ukázal Škandináviu z rôznych strán, avšak aj tento mal svoj vrchol (aspoň pre mňa) vo viacdňovom treku cez fínsky les. Nocľahy boli v príjemných fínskych útulniach, ktoré Fíni postavili a aj sa o ne starajú na celej trase Medvedieho chodníka, kadiaľ viedla naša trasa. Medvede som na medveďom chodníku nestretol, ale sobov bolo dosť. A najmä hríbov, moje hubárske srdce skoro zošalelo pri pohľade na množstvo zdravých a veľkých kozákov a masliakov po celej ceste. V rámci zájazdu bol aj výstup na najvyšší vrch Škandinávie, s prechodom cez ľadovec. Ja som sa tohto výstupu nezúčastnil (čo ma teraz dodatočne mrzí, že som sa tak vtedy rozhodol) ale nahradil som si ho hubárskymi orgiami v okolí kempu. Tí, ktorí na vrchole boli, prišli usmiati a spokojní. O Škandinávskych mestách by sa toho dalo popísať veľa, ale jednou vetou je možné ich zhodnotiť, ako veľmi inšpiratívne a následovniahodné pre nás všetkých. Tento zájazd bol v skupine Eurokamping. Bol som prvýkrát na takomto výlete s BUBO-m a veľmi sa mi páčil. Na budúce budem sa tiež pozerať takomto type zájazdu. Záverom chcem vysloviť obdiv nášmu sprievodcovi Michalovi Gajovi za fundované sprevádzanie a ranné budíčky s jeho parádnou píšťalou. Vďaka. Milan Skýva, oddaný využívateľ služieb cestovky BUBO Bratislava, 12.9.2014

E

Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2124 2499€
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2556 3195€
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3196 3995€
Helsinki – dcéra Baltu Helsinki

Helsinki Helsinki – dcéra Baltu

S majestátnou loďou spoločnosti Tallink - MS Silja Serenade sa zo Štokholmu plavíme naprieč Botnickým zálivom, s medzi zastávkou na súostroví…

Eva Andrejcová 13 min. čítania
Hľadá sa Santa! Prémiový blog

Prémiový blog Hľadá sa Santa!

Kto nosí darčeky? A kde tento pánko žije? Na svojich cestách smerom k pólom som ho hľadal a aj viackrát našiel. Uveríte, že BUBO naučilo…

Desať dôvodov, prečo ísť v lete do Škandinávie Blog

Blog Desať dôvodov, prečo ísť v lete do Škandinávie

Ktoré ročné obdobie je najlepšie na návštevu Škandinávie? Klienti sa ma túto otázku pýtajú často. Niektorí chcú pozorovať polárnu žiaru, iní zase…

Peter Droba 16 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: