Turistika v Škandinávii - recenzia

Turistika v Škandinávii - recenzia

Nebol som prvý krát v týchto krajinách, ale hneď na začiatku môjho príspevku musím vyjadriť svoju absolútnu spokojnosť s celým zájazdom (bez výnimky), aj keď veľa pršalo a bolo menej slnka. Avšak do Škandinávie sa chodí za krajinou a nie za slnkom. Celá trasa bola dlhá 6930km (podľa môjho merania) a prešli sme 10 krajín a z tohto do Švédska sme vstúpili 2 krát. Na ceste sme absolvovali 3 trajekty cez morské úžiny a množstvo kempingov v najrôznejších krajinách. Všade sme boli očakávaní a všetko prebehlo bez akýchkoľvek zádrheľov. Toto píšem pre získanie celkového obrazu o tomto výlete, ale najmä pre ocenenie podrobnej a kvalitnej organizačnej práce cestovky BUBO. Bál som sa takejto dlhej cesty autobusom, ale vďaka výbornej partii, výborným šoférom a kvalitnému a fundovanému sprievodcovi som to prežil v dobrej pohode a s veľmi dobrým dojmom z celého zájazdu. Tento zájazd mi ukázal Škandináviu z rôznych strán, avšak aj tento mal svoj vrchol (aspoň pre mňa) vo viacdňovom treku cez fínsky les. Nocľahy boli v príjemných fínskych útulniach, ktoré Fíni postavili a aj sa o ne starajú na celej trase Medvedieho chodníka, kadiaľ viedla naša trasa. Medvede som na medveďom chodníku nestretol, ale sobov bolo dosť. A najmä hríbov, moje hubárske srdce skoro zošalelo pri pohľade na množstvo zdravých a veľkých kozákov a masliakov po celej ceste. V rámci zájazdu bol aj výstup na najvyšší vrch Škandinávie, s prechodom cez ľadovec. Ja som sa tohto výstupu nezúčastnil (čo ma teraz dodatočne mrzí, že som sa tak vtedy rozhodol) ale nahradil som si ho hubárskymi orgiami v okolí kempu. Tí, ktorí na vrchole boli, prišli usmiati a spokojní. O Škandinávskych mestách by sa toho dalo popísať veľa, ale jednou vetou je možné ich zhodnotiť, ako veľmi inšpiratívne a následovniahodné pre nás všetkých. Tento zájazd bol v skupine Eurokamping. Bol som prvýkrát na takomto výlete s BUBO-m a veľmi sa mi páčil. Na budúce budem sa tiež pozerať takomto type zájazdu. Záverom chcem vysloviť obdiv nášmu sprievodcovi Michalovi Gajovi za fundované sprevádzanie a ranné budíčky s jeho parádnou píšťalou. Vďaka. Milan Skýva, oddaný využívateľ služieb cestovky BUBO Bratislava, 12.9.2014

E

Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2899
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2882 3515€
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3802 4637€
Helsinki – dcéra Baltu Helsinki

Helsinki Helsinki – dcéra Baltu

S majestátnou loďou spoločnosti Tallink - MS Silja Serenade sa zo Štokholmu plavíme naprieč Botnickým zálivom, s medzi zastávkou na súostroví…

Eva Andrejcová 13 min. čítania
Hľadá sa Santa! Prémiový blog

Prémiový blog Hľadá sa Santa!

Kto nosí darčeky? A kde tento pánko žije? Na svojich cestách smerom k pólom som ho hľadal a aj viackrát našiel. Uveríte, že BUBO naučilo…

Karavány - viac ako obchod na ceste Blog

Blog Karavány - viac ako obchod na ceste

Historické karavány boli väčšie či menšie skupiny skladajúce sa často z viacerých ľudí a nosných, alebo ťažných zvierat. Obvykle chodili za…

Martin Karniš 35 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: