Bezpečnosť v Ománe

Bezpečnosť v Ománe

Sultán viedol krajinu smerom k mieru. Ide o jednu z najbezpečnejších krajín sveta. Terorizmus tu neexistuje, ani násilné trestné činy. Nebezpečenstvo však striehne všade a tu máte zopár rád. Kamkoľvek v Ománe idete, zoberte si zo sebou fľašu s vodou. Idete sa iba tak prejsť po pláži? Nebodaj prebehnúť? Zoberte si aspoň malú fľašku s vodou. Teplo je tu omnoho výraznejšie a ak nie ste zvyknutí, tak vás smäd dobehne. Idete sa autom previezť k prvým pieskovým dunám? Musíte rátať s tým, že dostanete defekt a opäť voda v tomto prípade znamená život. Vždy si berte vodu. V Ománe sa nachádza púšť Rub al Khálí a aj mne sa už stalo, že som na púšti zablúdil. Vedel som, že sa to môže stať, dával som si pozor a stalo sa. Zablúdil som na desiatich štvorcových metroch. Viac o bezpečnosti v Ománe, ako sa máte bezpečne obliekať, o drogách, LGBT komunite a používaní dronov sa dozviete v kvalitnom blogu: Omán - čo vidieť. Pozrite si aj našu prehľadnú mapu Bezpečnosť v cestovaní.


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
K

Ázia  

Kuvajt, Saudská Arábia, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

19 dní

Trvanie

7554 9443€
K

Ázia  

Kuvajt, Dubaj (SAE), Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Omán, Katar


náročnosť

12 dní

Trvanie

4885 5747€
Omán je omen Prémiový blog

Prémiový blog Omán je omen

Osudová krajina, maximálna exotika, položená na divokom Arabskom polostrove, je pravidelne vyhodnocovaná ako jedna z najbezpečnejších krajín sveta.…

Ľuboš Fellner 25 min. čítania
Ťavy - kráľovné púšte Blog

Blog Ťavy - kráľovné púšte

Hoci sú ťavy v našich končinách pomerne neznámym zvieraťom, s človekom žijú už celé tisícročia. Fascinujúce tvory, dokonale prispôsobené životu v…

Martin Ferenčík 29 min. čítania
20 top UNESCO pamiatok Orientu Blog

Blog 20 top UNESCO pamiatok Orientu

Orientálny svet patrí medzi najpríťažlivejšie oblasti našej planéty. Nájdete tu stovky krásnych miest, prírodných zaujímavostí, historických…

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: