Na Slovensko môžu vstúpiť turisti zo 41 krajín, do Nemecka zo 179

Na Slovensko môžu vstúpiť turisti zo 41 krajín, do Nemecka zo 179

Mám dve otázky? Slovensko turizmus nepotrebuje? Sme tak bohatí, že to dokážeme vykryť z iných zdrojov? Druhou otázkou je, sú nemeckí epidemiológovia hlúpi, niečo prehliadli na čo naša celebritná pandemická komisia a vláda kápli? Na Slovensko môžu vstúpiť Číňania, no Nemecko ich odmieta. Podľa mňa by ich malo odmietnúť aj Slovensko ako súčasť EU, ale ak si pozriete stránku: https://korona.gov.sk/en/travelling-to-slovakia-and-covid19/, tak tam máte Čínu a potom aj Macao, Hong Kong a Grónsko, čo nie sú (OSN) krajiny, neviem prečo to naše MZV píše. Ak chceme písať o oblastiach krajín, to je iná vec- no toto je mixovanie hrušiek s jablkami. No táto neznalosť je najmenej v celom tomto slovenskom debakli a evidentnej neznalosti sveta. Do Nemecka môže dnes vstúpiť Venezuelčan, Kubánec, Thajčan, Mexičan. Ak sú plne zavakcinovaní, nemusia ísť do karantény, nemusia mať žiaden test. Sú to normálni turisti, takých, akých si pamätáme spred dvoch rokov. Do Nemecka nemôžu takto ľahko vstúpiť nasledujúce krajiny -krajiny s tzv. virusovým variantom • Botswana • Brazil • Eswatini • India • Lesotho • Malawi • Mozambique • Nepal • Zambia • Zimbabwe • South Africa • Uruguay • United Kingdom • China. Taktiež Norsko sa otvára cestovateľom – samozrejme, zaočkovaným -tým, ktorí sú napojení na EU- coronapas. Do Nórska može ísť tým pádom celá Európa: Rakúšania, Nemci, Poliaci, Česi....my nie. Slováci nie sú napojení. Mapu nájdete na začiatku tohto Fóra. Ok, minister zdravotníctva včera povedal, že pripojenie testujú a že to stihnú do 1.7. Naozaj? 30 rokov ste odo mňa nepočuli nadávať na našu vládu, a tie vlády boli zlé. No dnes ma táto vláda svojou neschopnosťou okráda o peniaze. BUBO je najväčším predajcom Nórska na Slovensku. Moji klienti sa pýtajú, či nás Nóri k sebe pustia tak, ako púšťajú Čechov, Poliakov, Rakúšanov... s Maďarmi majú Nóri problém, lebo neuznávajú vakcínu Sputnik =) Museli sme zrušiť stovky klientov z Portugalska, lebo naša vláda vypísala Portugalsko (zo dňa na deň, ako čiernu krajinu). Pritom do Nórska Portugalci ísť môžu, taktiež do Rakúska, Švajčiarska, Nemecka.... Podla ECDC má dnes Portugalsko počet pozitívnych na 100 000 obyvateľov o cca 40% nižší než Grécko. Pre našu pandemickú komisiu je však Grécko zelené a Portugalsko čierne – pýtam sa, prečo? Kto je za to zodpovedný? Pandemická komisia? Vláda? Nikto? Pán Krčméry plače (možno to bola iba taká zlá fotografia a iba sa sťažuje), včera v denníku Plus 1 deň na titulnej strane bolo, že sa mu niekto vyhráža smrťou. Ja sa nevyhrážam, viem, že to má pán Krčméry ťažké, ale toto naozaj nezvláda. Vyhlásenia v médiach sú posledný týždeň úplne zmätočné. Odporujúce si. Celé „vedenie“ pandémie u nás je zlé, ale toto, čo sa deje teraz pred letnou sezónou, je absolútny vrchol -ukážka NESCHOPNOSTI. Naša vláda chráni životy? Práveže nie – neriadia sa výsledkami, neriadia sa zdravým rozumom -toto všetko je iba politika- politikárčenie. A média sú toho súčasťou – nič nerobia – nesnažia sa vysvetľovať, naopak naďalej bulvarizujú. Naši odporúčajú cesty do Chorvátska vlastným autom (konkrétne pan Krčméry) ---- nespomenuli ešte, že do stanu a s konzervami? Súdruh Fico je tretia liga oproti týmto populistom. Hovoria presne to, čo chcú počuť voliči -veď cestu autom poznajú aj naši starí rodičia.... Pritom je jasné, že pre kontroly a zdržiavanie na hraniciach bude cesta autom doslova nezdravá. Nehovoriac o tom, že na preplnených plážach a baroch je omnoho väčší risk, ako v malých skupinách, horách a pod. 25. júna sa Nemecko otvorilo prakticky celému svetu! Nemeckí epidemiológovia sú hlúpi? Viete o tom, že pán Krčméry nie je epidemiológ? My v našej pandemickej komisii podľa mňa ani vyštudovaného epidemiológa nemáme. Podľa mňa sa Nemci správajú k pandémii príliš konzervatívne, ich opatrenia považujem za prehnané. No ak porovnám 179 krajín Nemecka k 41 krajinám Slovenska, tak tá diskrepancia je priepastná. Pýtam sa, čo robia naši politici? Aj „najrozumnejší“ politik, pán Sulík, minister hospodárstva, vyhlasuje, aby sa hranice zatvorili -aj on je totálny populista. Prečo? Lebo sa obáva pred ďalšími voľbami Matovičovho útoku na to, že on zavinil smrť tisícov Slovákov. Ale však preto sme ako EU vyčlenili od cestovania Veľkú Britániu. Vyhovárame sa na delta variant, ale tomu sa nevyhneme tak či tak. Brexit je jednoznačným dôvodom preto, že Nemecko vyčlenilo Britániu z cestovania k nim. A tak ako pri Číne, majú pravdu! Je to politika a hotovo. Rozumná recipročná politika. U nás je to chaos! Nič rozumného za našimi NEKROKMI nevidím. Naše podmienky, že turisti nemôžu prísť na Slovensko, ale robotníci vo fabrikách -ktorí medzi nami posledne na Slovensko doniesli smrtelný covid -tí áno. Všetky média už skoro 2 roky stále píšu o nebezpečných ceestovateľoch a teraz si nevšimli, že cestovatelia NEZAPRÍČINILI tu hroznú situáciu na jar???? Nevšimli si, že opäť sú v ústach členov pandemickej komisie cestovatelia, turisti, ale nespomínajú robotníkov, ktorí majú ako jediní výnimku na Slovensko vstúpiť. Podľa našej pandemickej komisie sa evidentne covid bojí práce. Robotníci môžu na Slovensko vstúpiť, a ak cestujete von za prácou vy, môžete cestovať. Toto je hanba!!!! O diskrepancii medzi našimi podmienkami a podmienkami iných, vyspelejších a vzdelanejších krajín, hovorím už dlho, napr. Slovensko je rasistické. Nikomu z Vás toto nevadí?


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
K

Gruzínsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

1496 1995€
B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

22224
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

2134 3185€
Najmladšie štáty sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najmladšie štáty sveta

Západná civilizácia a mnohí turisti zo všetkých kútov sveta sa naháňajú za tým naj. Ja nie som výnimkou. No čím som starší, tým sa viac zaujímam aj…

Ľuboš Fellner 16 min. čítania
Najhorší rok v mojom biznise Prémiový blog

Prémiový blog Najhorší rok v mojom biznise

Ak sa práve nemáte dobre, ak vám niečo nevyšlo, ak vás škrie inflácia, nárast cien energií, vyššie úrokové sadzby, máte depresie... tak verte, že…

Ľuboš Fellner 29 min. čítania
Rieky sveta. Ktoré sú najunikátnejšie? Prémiový blog

Prémiový blog Rieky sveta. Ktoré sú najunikátnejšie?

Pohľad na rieku je čímsi rudimentárnym. My ľudia máme radi výhľad na more, ale akosi podvedome chápeme, že rieka je život. Rieka, to je pitná voda.…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania