Po Inari elektricko-hybridným katamaránom

Po Inari elektricko-hybridným katamaránom Exkluzívny spôsob plavby po jazere

Plavba katamaránom po jazere Inari (po fínsky Inarijärvi) je jednoduchý spôsob ako zažiť najväčšie arktické jazero divočiny v severnom Laponsku.

Plavba začína z prístavu Sámi Museum, SIIDA a počas 2,5 hodiny vás odvezie po časti tohto veľkého jazera. Elektro-hybridný katamarán má 120 miest. Na palube si môžete kúpiť kávu, čaj, víno, pivo a malé občerstvenie.

Jazero Inari je tretie najväčšie jazero vo Fínsku a je domovom viac ako 3 300 ostrovov. Posvätný ostrov Ukko (alebo Ukkov skalný ostrov) bol historicky používaný ako obetný ostrov Sámov až do 19. storočia. Budeme sa plaviť popri ostrove a obdivovať veľkolepé Ukko z krátkej vzdialenosti.

Na požiadanie je možnosť zastavenia pri súostrovi Pielpavuona, odkiaľ vedie označený 2,4 km dlhý chodník ku kostolu divočiny Pielpajärvi (Pielpajärvi Wilderness Church - drevenný kostol z roku 1760, ktorý sa radi medzi najstaršie stavby v severnom Laponsku). Cesta späť do dediny je označeným lesným chodníkom dlhým 4,5 km. Túto požiadavku je potrebné oznámiť pri nástupe na loď.

Lake Inari Cruise je certifikovaná environmentálnou značkou Green Key.

Svetlé a lesklé, také je jazero Inari keď sa po ňom plavíte počas denného svetla okolo polnoci a zdá sa, že slnko zabudne na čas. Nachádzame sa predsa  severne od polárneho kruhu a zažívame Polnočné slnko! 

Polnočné slnko je prirodzený jav, ktorý sa vyskytuje severne od 66° s. 33°. Počas polnočného slnka nechodí slnko pod horizont vôbec. Jazero divočiny, jazero Inari, zaručuje dokonalé prostredie pre prežívanie polnočného slnka.

Katamarán je dostupný od polovice júna do polovice septembra. Jazero v zimných mesiacoch zamŕza a plavba nie je možná.


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
E

Švédsko, Nórsko, Fínsko, Dánsko


náročnosť

9 dní

Trvanie

2124 2499€
K

Európa  

Škandinávia, Švédsko, Lotyšsko, Fínsko, Estónsko, Dánsko


náročnosť

8 dní

Trvanie

2636 3295€
K

Polárne oblasti   Európa  

Škandinávia, Arktída, Švédsko, Nórsko, Fínsko


náročnosť

10 dní

Trvanie

3196 3995€
Helsinki – dcéra Baltu Helsinki

Helsinki Helsinki – dcéra Baltu

S majestátnou loďou spoločnosti Tallink - MS Silja Serenade sa zo Štokholmu plavíme naprieč Botnickým zálivom, s medzi zastávkou na súostroví…

Eva Andrejcová 13 min. čítania
Hľadá sa Santa! Prémiový blog

Prémiový blog Hľadá sa Santa!

Kto nosí darčeky? A kde tento pánko žije? Na svojich cestách smerom k pólom som ho hľadal a aj viackrát našiel. Uveríte, že BUBO naučilo…

Desať dôvodov, prečo ísť v lete do Škandinávie Blog

Blog Desať dôvodov, prečo ísť v lete do Škandinávie

Ktoré ročné obdobie je najlepšie na návštevu Škandinávie? Klienti sa ma túto otázku pýtajú často. Niektorí chcú pozorovať polárnu žiaru, iní zase…

Peter Droba 16 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: