Expo 2010 Sanghaj

Expo 2010 Sanghaj

Po olympiade som si povedal, ze uz nic lepsie zorganizovane nemoze byt, minimalne expo bolo tak ako olympiada, vacsie davy sem prudia, vraj aj 100 tisic navstevnikov denne, masy ludi, ktori minimalne cakaju v radoch a cinania to vedia velmi velmi dobre zorganizovat. Tak ako olympiada aj expo patria medzi najdrahsie podujatia svojho druhu a cina opat vedie, nesetrilo sa nicim, nesetrilo sa plochou, napadmi, pavilonmi a opat peniazmi. Je tu najviac vystavovatelov v historii expa a krajiny ktore si to nemohli dovolit im cina postavila pavilon a ponukla miesto na seberealizaciu. Kazda krajina mala ukazat ako sa da ekologickejsie byvat, stavat proste lepsi zivot v mestach, niektore krajiny to ukazali skvele, niektore krajiny zabudli na hlavne motto a skor sa sebaprezentovali. Nam sa najviac pacil stanok velkej britanie, UAE, Taiwanu ale hlavne ceskeho pavilonu. Nasa skupina ho nazvala oazou pokoja a piva, v jedine prijemnej restauracii nam cesi nacapovali pivko, mohli si dat vepro knedlo zelo. Slovensky dom uz halusky nevaril, ale zato nam urobila slovenska krasavica skvelu prednasku. Zatial co cinania sa fotili vo vystroji od hokejoveho brankara Haska, slovensky dom ponukol kroj, druhy bol pod naporom zniceny. Nepal mal zas pre zmenu svoj stanok ako keby ste sa prechadzali v stredovekych ulickach Baktapuru, jedna z najchudobnejsich krajin sveta mala tiez skvelu prezentaciu. Najviac bizarny dom ma severna korea, ktora hlasa ze ich krajina je raj pre ludi, uz pred vchodom par tajnych s odznakom Kima. Mal som pocit ze som vosiel do koncentraku a pripomenul som si mrazive pocity ktore som mal pri navsteve tejto krajiny spred 2 rokoch, vsade napisy ako sa ludia maju v tejto diktature skvele, brrrr. A na zaver najvacsi pavilon vobec. Keby som bol mimozemstan a pridem na expo a mam si vybrat kde budem byvat, cinsky pavilon bol tak impresivne spraveny ze clovek by vysiel s pocitom ze byt cinanom je skvele. Expo je nadherne a ked mozete chodte lebo toto uz asi nezazijete. Ok zazijete ale musi to byt opat v cine. Zajtra smer Peking a potom uz vytuzeny vlak do Tibetu

K

Ázia  

Čína


náročnosť

11 dní

Trvanie

4238
B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

12223 22224€
K

Ázia  

Japonsko, Čína


náročnosť

10 dní

Trvanie

3560
Svetové zážitky na koľajniciach Prémiový blog

Prémiový blog Svetové zážitky na koľajniciach

Cestovateľský sen ísť na dovolenku vlakom má vraj iba promile Slovákov. No možno vás po tomto blogu pribudne. Spoločne s mojimi destinačnými…

Ľuboš Fellner 18 min. čítania
Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Číne – vznik neporaziteľného draka

Čína porušuje ľudské práva, v obchode používa nekalé praktiky, porušuje duševné vlastníctvo, je neekologická, sleduje svojich občanov, ktorí žijú v…

Ľuboš Fellner 36 min. čítania
Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska Prémiový blog

Prémiový blog Pravda o Sin-ťiangu, Číne a budúcnosti Slovenska

Ako to v Číne vyzerá naozaj? Ako je to s porušovaním ľudských práv? Sme my na západe slobodnejší a máme pred sebou lepšiu budúcnosť? Názor, ktorý…

Ľuboš Fellner 37 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: