Kam ísť na dovolenku vo februári?

Kam ísť na dovolenku vo februári?

Ideálna dovolenka počas februára? Kam vycestovať počas druhého mesiaca v roku? BUBO má viacero tipov na výborný februárový zájazd. Február je ideálny mesiac na zájazd do juhovýchodnej Ázie - u nás je stále zima, v tomto kúte sveta je to však top sezóna. Taktiež je február výnimočný čo sa týka karnevalovej stránky - či už Karneval v Riu alebo Benátsky karneval sa konajú práve vo februári. Pripravili sme si pre vás veľký prehľad v blogu - Ktorý mesiac kam cestovať?

Na február sme vybrali tieto odporúčania:

  1. Vietnam - áno, začiatkom februára sa stále oslavuje aj Čínsky nový rok, no v Číne sa v tomto čase presúva miliarda ľudí a hýbať sa tam nedá. Vietnam je o inom. Oslavujú tu Tet, teda vietnamský nový rok, teplo je tu ako u nás počas leta a juh so severom Vietnamu sú akoby dve rozdielne krajiny - je to ako porovnávať Island a juh Španielska. Vietnam je tiež najlepší pomer ceny a kvality.
  2. Tibet - tu sa oslavuje nový rok Losar. A nielen v Tibete, ale aj v Bhutáne, Ladakhu a častiach Nepálu. Jedinou nevýhodou je veľká zima.
  3. Thajsko, Malajzia, Singapur - ide o najobľúbenejší BUBO zájazd. Tieto krajiny je najlepšie spoznávať práve na úvod roka, rovnako ako Vietnam. Vysoká sezóna, teplo na Krabi, budhistický Bangkok a supermoderný Singapur - to všetko uvidíte počas najkrajšieho počasia.
  4. Brazília (Rio de Janeiro) - aj tu vrcholí leto a rovnako tak erotika. Na Sambadrome si pozriete tie najlepšie kúsky spolu s miliónmi turistov. Karneval v Riu sa tohto roku uskutoční od 17. do 22. 2.
  5. Benátky (Taliansko) - lacnejšia verzia karnevalu. Pokiaľ sa vám nechce letieť až do Ria, v Benátkach bude prebiehať vynikajúci karneval 4. do 21. februára 2023.


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO

2023 zážitkov s BUBO

Dovolenka Thajsko, Malajzia, Singapur
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

3853

2023 zážitkov s BUBO

Dovolenka Mexiko veľký okruh
K

Amerika  

Karibik, Mexiko


náročnosť

16 dní

Trvanie

4787

2023 zážitkov s BUBO

Dovolenka Kuba Absolut total
K

Amerika  

Kuba


náročnosť

16 dní

Trvanie

4973
Ako si vybrať ideálnu dovolenku na rok 2023? Blog

Blog Ako si vybrať ideálnu dovolenku na rok 2023?

Začína sa jar, no už teraz nastal čas vybrať si najlepšiu letnú dovolenku v teplej exotike. Odpoveď na otázku prečo je jasná - ak tak učiníte teraz…

Viktor Háber 9 min. čítania
Babylon - legenda, ktorá prišla o svoju slávu Prehliadka

Prehliadka Babylon - legenda, ktorá prišla o svoju slávu

Pre mnohých hádam najznámejšie mesto sveta. Staroveká legenda o meste opantala mnohých, ktorí o meste počuli, ba dokonca ho navštívili. „Veľký…

Robert Taraba 15 min. čítania
Lhasa - hlavné mesto strechy sveta Blog

Blog Lhasa - hlavné mesto strechy sveta

Bude polnoc a Lhasa spí. Sedíme na terase nášho hotela a úchvatné hlavné mesto Tibetu máme ako na dlani. Priamo pod nami ešte zopár zblúdených…

Jozef Zelizňák 9 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine:

Akcia sa končí o Viac

- dní - hod -min -sek