Leto 2021 bez karanteny

Leto 2021 bez karanteny

Naozaj sa dá opäť cestovať? Naša vláda sa rozhodla, že ak ste zavakcinovaný, tak po návrate po 9. júl 2021 z celého sveta do karantény nemusíte ísť. Takže odletíte dnes a o týždeň, keď doletíte späť, ste voľný ako vták. Tak ako naša vláda doslova tragicky komunikuje správnosť vakcinácie proti covidu, tak, idiotsky, komunikujú aj možnosť cestovať. Každý z Vás chápe, že toto sa malo komunikovať napríklad 1. júna najneskôr, aby sa rodiny vedeli pripraviť na prázdniny. No to by sme nesmeli žiť v tejto dobe a v tomto štáte, ktorý naozaj padá do hlbín. A tak ešte ani dnes nevieme, čo a ako. Ľudia sa ma pýtajú, ako to je? Predseda parlamentu, ktorým je v tejto chvíli Boris Kollár, vraj zrušil celé nariadenie a nedá sa cestovať. Nie, nie, nie – cestovať sa dá a nič nie je zrušené. Môžete cestovať do celého sveta a do karantény sa vracať nemusíte. To stále platí, a to je základom. Zapamätajte si jednu vec- cestovať sa dá, a to kamkoľvek, a človek musí byť plne zavakcinovaný. Je to samozrejme tak aj z druhej strany, že väčšina krajín prijíma iba plne zavakcinovaných. Tu netreba rozmýšľať -všetky civilizované krajiny sa vakcinujú, a tak to treba urobiť i u nás. Ostatné drobné podmienky k cestovaniu sa budú meniť. Napríklad ja o pár hodín odlietam do Talianska. Kúpil som si letenku včera. Kúpil som ju v čase, keď naša vláda JASNE DEKLAROVALA, že ak som plne zavakcinovaný, nemusím ísť po návrate do karantény. No áno, následne zmenili a hovoria, že nemusím, ale musím mať PCR test. Včera sme vydali -stojí to tisíce euro – text v SME a oslavovali správne a jednoduché riešenie – bolo to naozaj fajn. Článok platil pol dňa a následne ďalší úradníci (pardón, ale musím: s nadváhou a nulovými životnými skúsenosťami), nazval by som ich ANTIPRAKTICI - nie sú apriori hlúpi, len sú mimo čo sa týka reálneho života, veď toto je ako zmeniť pravidlá v polovici tenisového zápasu -hrá sa iba na jeden vyhratý set. Aby som Vám dal jasné dôkazy ich idiotizmu -lebo na iných vzdialených krajinách to neuvidíte -tak do Talianka môže ísť zavakcinovaný Nemec, Rakúšan aj Švajčiar bez problémov. Taliansko však bolo v médiách dlho -na začiatku pandémie - a slovenskému (dedinskému ?) voličovi hladkajú bruško. Môj problém je, že ja nejdem do Talianska, ale na Sardíniu -ostrov, ktorý je s Okinawou známy tým, že tu ľudia žijú najzdravší život – žijú najdlhšie. Nejaký neschopný slovenský hygienik teraz rozhodol, že Taliansko NIE. Toto nie je ochrana nášho zdravia, to je úpadok Slovenska. O ostatných krajinách ani nepíšem. Necestoval som poriadne rok a pol – no dnes idem na pracovnú cestu, zmením si prílet späť, aby som tu bol pred 9.7. A idem na pracovnú cestu, a idem proste cestovať a sťahujem sa do Rakúska, 2 km od hraníc Slovenska, 5 km od môjho domu. Nebudem chodiť cez hranice domov. Po mojich cestách sa nebudem vracať na xenofóbne a sprosté Slovensko so sprostými a nekompetentnými politikmi. Iba mne to vadí? Iba ja sa búrim? Necháme si skákať po hlave tupármi? Slovenskí novinári sú prudko nevzdelaní a politici sú ich výtvorom. O chvíľu sa nebude u nás dať žiť. Každý vzdelaný človek odíde a IQ národa bude padať a padať. Dajme si stávku: kedy Slovenská republika zanikne? Budeme tu ešte v 2040? Slováci áno, samozrejme, ale budeme mať svoju krajinu? Keď prejdem na bicykli 10 minút, som v Rakúsku a tam, keď chcem ísť dnes do reštaurácie, musím ukázať platný aktuálny test. Takže pred každým obedom -ak nie som plne zavakcinovaný – si musím ísť dať vytrieť v Rakúsku nos. No naši hygienici a politici to vidia inak. Väčšina ich voličov sú antivakceri. Aj oni sú antivakceri preto, lebo títo politici sú nevzdelanci a doslova grázli, a ľuďom to nevysvetlili. Akoby aj mohli, veď oni sami nie sú zavakcinovaní. Zavakcinové je USA, Švajčiarsko, Nemecko, Nórsko, Belgicko ....-všade chce byť podľa prieskumov zavakcinivaných cca 70 -80% národa. U nás je to dobrovoľne menej než 40%. Teraz sa naši politici predbiehajú v lotériach, kde volič dostane ZADARMO niečo. Môže BEZ PRÁCE VYHRA’T lotériu a pod. Fico bol v tomto preborník, myslel som si, no toto je ešte iná liga. Emigrujte, utečte z tejto krajiny, všetci čo máte vyššie IQ, ambíciu niečo dosiahnuť, utekajte. Navrhujem učiť sa Čínsky, lebo Číňania tento zdegenorovaný svet, ktorý si hovorí demokracia, zlikvidujú. Má to však aj výhodu. Naše hranice určite nebudú fungovať. Nikto nič nebude kontrolovať. Viete, im nejde o to, aby sa choroba zastavila -to musíte vedieť – toto je z toho, čo sa robí, jasné. Naozaj dnes plánujem charter do Konga. Po návrate pôjdeme napríklad ešte do Paríža; kdekoľvek, lebo všade inde je svet otvorený, iba naši maloduchí nescestovaní zaprdenci sa snažia ho zavrieť. Nemajú na to. Ja budem dodržiavať všetky nariadenia, samozrejme. No v iných normálnych krajinách. Letím na Ararat a slovenskú vlajku neberiem. Zoberiem vlajku EU. Vždy som každej slovenskej vláde prial, nech sa im darí. Týmto prajem nech, už idú do čerta. Otázky dňa: Môžem ísť do Švajčiarska, ak som zaočkovaný prvou dávkou a ešte som nedostal druhú? Čo potrebujem na vstup? Aké lajstrá potrebujem vypísať? Keď ich nemám vypísané, pustia ma do lietadla? A ešte náročnejšie je to, ak cestujete s deťmi. Väčšinou sa deti správajú ako ich rodičia, takže ak sú rodičia zavakcinovaní, tak aj deti sa považujú ako keby za zavakcinované, aj keď nie sú. Deti sú väčšinou do 12 rokov. No, napríklad, ak iba presadáte na letisku v Nemecku, tak aj vaše 10 ročné deti musia mať antigénový test. Dnes je tomu tak. Ak ste si dal druhú dávku vakcíny 30.6. a odletel ste na Island, pustili by Vás, ale dnes by Vás nepustili, lebo nespĺňate 14 dňovú lehotu po druhej dávke. Kto sa v tom má vyznať? Kto? No BUBO. Lietame každý deň napriek našej nekompetentnej chaotickej vláde. Ako riaditeľ BUBO Vám poviem, že toto, čo robia, je ako keby záškodnícka činnosť. Rozdávajú lotérie z cudzieho, ale sami ešte nepriniesli žiadnu víziu, ako chcú zarobiť... Kam má Slovensko smerovať? Radím Vám, prečítajte si môj článok o Budúcnosti Čína vs západný svet. A cestujte, ideme do toho. Cestovatelia sú zdravší. Pre tých, čo milujete cestovanie a vzdelanosť a slušnosť, sa na odreagovanie začítajte do systému IKIGAI -veľmi, veľmi inšpiratívne.


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
K

Austrália a Oceánia  

Papua Nová Guinea, Austrália


náročnosť

17 dní

Trvanie

5620 7025€
K

Guinea, Libéria, Sierra Leone


náročnosť

12 dní

Trvanie

3992 4990€
K

Ázia  

Thajsko, Singapur, Malajzia


náročnosť

15 dní

Trvanie

2951 4215€
Najmladšie štáty sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najmladšie štáty sveta

Západná civilizácia a mnohí turisti zo všetkých kútov sveta sa naháňajú za tým naj. Ja nie som výnimkou. No čím som starší, tým sa viac zaujímam aj…

Ľuboš Fellner 16 min. čítania
Najhorší rok v mojom biznise Prémiový blog

Prémiový blog Najhorší rok v mojom biznise

Ak sa práve nemáte dobre, ak vám niečo nevyšlo, ak vás škrie inflácia, nárast cien energií, vyššie úrokové sadzby, máte depresie... tak verte, že…

Ľuboš Fellner 29 min. čítania
Rieky sveta. Ktoré sú najunikátnejšie? Prémiový blog

Prémiový blog Rieky sveta. Ktoré sú najunikátnejšie?

Pohľad na rieku je čímsi rudimentárnym. My ľudia máme radi výhľad na more, ale akosi podvedome chápeme, že rieka je život. Rieka, to je pitná voda.…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania