uplne inych farebnych obrazov

uplne inych farebnych obrazov

Tento pozdrav uz z domu patri Vam vsetkym! Bubakom, spolucestujucim i Vam, ktori este len inspiraciu hladate. Absolvovanim zajazdu Nepal, India som pochopila, ze moznosti cestovania su nekonecne. Priznavam, ze tak aktivnu dovolenku plnu nadhernych pamiatok, historie, starych kultur, krasnych ludi som doteraz nezazila. Ked sa to vsetko sklbi s profesionalitou sprievodcu mate o perfektnu dovolenku postarane. Takze Marek klobuk dole. Mnozstvo informacii davkovane v spravnych davkach, aby sme sa nepresytili a neunudili a zaroven boli informovani. A velmi dobre informovani... Informacie obsiahnute v slovach sme vdaka dobremu nacasovaniu vzdy mohli konfrontovat i obrazom a osobnym prezivanim tych uplne inych farebnych obrazov tychto dvoch krajin. Tiez som patrila k tym, ktori si tuto dovolenku zvolili koli najbajnejsej stavby Taj Mahalu. A viete, ze napriek kvantu turistov som sa tam fakt citila ako v rozpravke z tisíc a jednej noci a predsa nepredstavoval vrchol dovolenky? Kazdy den si kazdy z nas mohol najst to svoje co uchvacovalo. Som vdacna, ze osud zariadil a navstivala som Nepal plny tak krasnych ludi, zvieratiek a hor. Takze jeden den let k Everestu, iny den rafting, medzitym „mesto chramov“ Bhaktapur, Pasupatinath, Bodnath Stupu, farebne na prvy pohlad plne ulicky Kathmandu , Opici Chram a na prestriedanie narodny park Chitwan so Sloniou farmou i moznostou si z ich chrbta pozriet faunu a floru tohto parku.Snad pre vsetkych bolo zadostucinenim vidiet rodinku nosorozcov doslovne na vzdialenost 2m ci na farme sledovat hratky slonicat  Po vnutornom zamysleni sa v rodisku Budhu Lumbini smerujeme a prechadzame nepalsko-indicke hranice do Varanasi. Ak sme ulicky v Nepale povazovali za plne tak az v Indii chapeme vyznam tohto slova. Pocas rannej plavby po Gange palime sviecky pre stastie a potom prichadza Cervena pevnost i spominany Tadz Mahal. Nema vyznam ich opisovat pred tym som precitala o nich tiez dost clankov no vidiet ich nazivo tak priznate, ze nas slovnik nedokaze dostatocne opisat tu krasu i duchovno a pokoru vo vzduchu...Potom prichadza Fatehpur Sikri a zas ste uchvateni velkolepostou, krasou a len pozitivnymi pocitmi. To, ze Vas otravuju predavaci si radi a bez problemov odmyslite, kedze kazdy pochopi, ze je to ich jediny zdroj obzivy a tak musia mat taktiez tvrde lakte.Ale uz som sa rozpisala. Takze rychlovkou cez Jaipur, Dilli hor sa domov...A aj ked sa tesim som si ista, ze sa este vratim...

B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

13112 22224€
E

Ázia  

India


náročnosť

16 dní

Trvanie

2681 4125€
K

Ázia  

Nepál, India

10.08. → 25.08. +11 termínov

náročnosť

16 dní

Trvanie

4241
Najnebezpečnejšie zviera sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najnebezpečnejšie zviera sveta

Lev, tiger, žralok, byvol, hroch? Nie! Je to komár a všetci naši sprievodcovia v Afrike tento vtip poznajú. No pri toľkých mŕtvych - ročne je to…

Ľuboš Fellner 17 min. čítania
Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024 Prémiový blog

Prémiový blog Veľká päťka alebo 24 zvierat pre rok 2024

Naša planéta je úžasným miestom, kde ešte stále môžete natrafiť na autentickú divokú prírodu aj s jej obyvateľmi - fascinujúcimi divými zvieratami…

Martin Karniš 48 min. čítania
Najkrvavejšie festivaly a rituály Prémiový blog

Prémiový blog Najkrvavejšie festivaly a rituály

Pozor! Tento blog obsahuje množstvo násilných scén a krvi. Ak máte slabší žalúdok a nechcete vnímať inakosť kultúr, prosím, nečítajte dalej. Ak vás…

Ľuboš Fellner 24 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: