Fórum

22 príspevkov

23

21:40

okt

2020

Kostarika prináša nové ovocie - ružový ananás! Viac o krajine

Kostarika prináša nové ovocie - ružový ananás!

Kostarika prináša nové ovocie - ružový ananás! Americká firma Fresh Del Monte prišla so zaujímavou špecialitou - ružový ananás! Pestujú ho na Kostarike, konkrétne v meste argentínskeho názvu Buenos Aires v provincii Puntaarenas. Dá sa kúpiť v USA online. Ružová novinka s názvom Pinkglow stojí 50 USD a je to, ako ináč, geneticky modifikované ovocie, no bolo schválené Úradom pre kontrolu potravín a liečiv. Je bezpečné ho zjesť a je sladší a šťavnatejší než klasický ananás, ktorý poznáme my. Ohlasy na sociálnych sieťach na toto nové ružové ovocie sú rôzne, no väčšina ľudí sa zhoduje v tom, že by ho určite chceli ochutnať. V krajine sa momentálne považuje za totálne luxusný produkt, čomu zodpovedá jeho cena. Na tomto zaujímavom skvoste pracovali od roku 2005. Rastie 2 roky a zbiera sa ručne. Ružový pigment v ovocí je lykopen, červené rastlinné farbivo, ktoré je prítomné napr. aj v paradajkách, grapefruite alebo vodnom melóne a spôsobuje ich červenú farbu. Môžeme len hádať, koľko vianočných stolov v USA tento nový hit ozdobí.

12

04:48

apr

2018

Neviaž sa Viac o krajine

Neviaž sa

Neviaž sa Costa rica (Bohaté pobrežie) je krajina ktorá láka tisíce cestovateľov kvôli svojim prírodným podmienkam, ktoré splnia očakávania aj tých najnáročnejších. Avšak najúžasnejšia atrakcia, ktorou je Kostarika známa sú ziplines alebo canopy. Stovky metrov oceľových lán sa ťahajú nad dažďovým pralesom a množstvom nádherných vodopádov a čakajú na to, aby ste sa nad nimi spustili a vychutnali si ich z výšky. Ak navštívite Bohaté pobrežie a canopy neskúsite, je to ako keby ste tam ani neboli. Najkrajšia krajina Strednej Ameriky vás očakáva s otvorenou náručou a heslom Pura Vida. Zistite s BUBO čo tým Kostaričania myslia ;) už 17.5. na zájazde Banánové republiky. 

14

18:58

nov

2013

Dale Costa Rica Viac o krajine

Dale Costa Rica

Ahoj domov do na Slovensko a do Ceska z prekrasneho rezortu Guanamar v oblasti Guanacaste v Costa Rice. Niektori z nas prave clnkuju na mori, ini na rieke. Najde sa cast, co krizuje krajinu na koni a ini sleduju delfinov. Hmm,, zabudol som, ze na hotelovej plazi sa este ten malicky zbytok prave kupe. :).. Prekrasne prostredie v oblasti Samara dovoluje vyuzit dnesny volny den na rozne aktivity. Pacifik dokaze doplnit energiu, dovoluje snivat s otvorenymi ocami, v ramci narocneho poznavania na chvilku usporiadat zazitky.. :) Je prijemne sa pocas poznavacky na chvilku posadit k brehom ticheho oceanu. Zajtra mame na plane vyrazit dalej. Arenal, sopka a jej horuce pramene, prechadzky po vysutych mostoch v rovnomennej oblasti, sledovanie roznych druhov exotickych zvierat. Milovnici prirody a ecoturistiky musia tuto krajinu vidiet a nasledne milovat. My z bubo sme prave v procese spoznavania vsetkeho, co nam cas, miestne podmienky a okolie dovoluju. San Jose? Miest s tymto nazvom je len v USA niekolko ale to nase je Costaricke,,, je len jedno a najvacsie v tejto krajine. Tesime sa na jeho navstevu pozajtra. Dokonala zmes prirody a ruchu sa uzatvori navstevou Panamy. Dajte si do google vyhladat Panama City Skyline a najdete New York, len trosku novsi, modernejsi, tropicky a menej znamy. Zajazd napriec strednou amerikou ma vsetko. Majske Pamiatky, Inkov, prirodu, more, a zivot. Elektronika v Panama City? Samozrejme, ved kde je lacnejsia? Tento danovy raj nam napomoze doplnit zasoby potrebneho pred cestou domov o par dni. Dnes vsak dokmov nejdeme, radsej sa zabavame na hoteli ci v jeho okoli s vyhladom na pacifik. Dnes ma cely Americky kontinent menej obyvatelov ako India. Priroda je cista, krasna, stale nedotknuta. Najviiac nedotknuta je Costa Rica a jej kredit rastie, pre jej panenskost, exotika. Pridte a uvidite... Pura Vida

23

00:01

aug

2012

Bohate pobrezie Viac o krajine

Bohate pobrezie

Ahoj vsetkym domov za nasu malicku skupinku, ktora si naplno uziva plaze ticheho oceana. Zatoka Papagayo ma naozaj nieco do seba. Pokojne vlny, jemny vanok, nikde nikto, len v noci je vidiet vzdialene svetla rezoertov, ale pocas dna ma clovek pocit, ze je v raji. Vcera sme preve opustili Nicaraguu. Mali sme vyhlad na mnozstvo sopiek, zazili sme vikendovu fiestu v meste Granada a tiez sme pozerali do "ust" kratera z oblasti Masaya "Santiago". Este nie sme na konci, zajtra rano odchadzame smerom do oblasti Arenal, kde mame naplanovane vychutnat si termalne pramene a vyhlad z vysutych mostov. Neskor nas caka jeden z inzinierskych svetovych divov. Panamsky prieplava leziaci len kusok od Panama city.

26

05:11

apr

2011

Pura Vida Viac o krajine

Pura Vida

Pura Vida!!! Nasa stredoamericka skupina oslavila velkonocny vikend v krajine kde sa so sloganom "Pura Vida" stretnete na kazdom kroku. Ked sa niekoho spytate ako sa mas? Odpoved je jasna "Pura Vida". Kostarika krajina rozlohou aj poctom obyvatelov velmi podobna Slovensku sa rozhodla pre cisty zivot :-). Vrcholiace oslavy Semana Santa sme oslavil spolu s domacimi na plazach v oblasti Guanacaste. Nas rodinny resort nam ponukol naozaj prijemny relax a moznost dobit energiu na zaverecne dni unikatnej komfortnej expedicie "Stredna Amerika Grand Tour". V nedelu sme zmenili lokal a obdivovali volcano Arenal zo vsetkych stran. Niektori neodolali a podlahli caru termalnych pramenov naplno. Tobogany a mnozstvo bazenov vkusne zasadenych do prirody. Vsade tropicka flora co viac si priat na velkonocnu nedelu? Uz sme toho na nasej ceste zazili naozaj velmi vela ale taky adrenalin ako dnes na Sky Treku to tu este nebolo. Usmievave pohlady a casto opakovany vyraz "To je parada" hovori za vsetko. Pomaly sa nam to krati ale este nekoncime. Zajtra nas caka stavitelsky skvost "Panamsky kanal" a zroven kozmopolitne Panama City. Posielame pozdravy na Slovensko. PURA VIDA!!!!

29

17:32

jan

2011

Pura Vida Viac o krajine

Pura Vida

Pura Vida = cisty zivot. Toto je narodne kredo na Kostarike, v krajine aktivnych vulkanov, hmlistych hor prevysujucich tisicky metrov, dzungli s bohatou faunou a florou. Spytate sa ako sa mas? Odpoved je Pura Vida. Vojdete do kupelne, obal hoteloveho mydielka hlasi Pura Vida (tu to mozno chce aj naznacit nieco ine, npr. pri nasej poslednej zastavke pri karibiku bolo nad recepciou hotela zopar pravidiel a jednym z nich bolo Pura Vida - hostia su povinni sa sprchovat kazdy den...(dalsie z pravidiel bolo zakaz suloze v kuchynke. to by ma zaujimalo po akom inflagranti to pridali medzi pravidla.). Idete si vypytat heslo na WiFi a odpoved je Pura Vida. Cisty extrakt prirody. Dnes mame v programe takzvany SkyTrek a termalne pramene pod najaktivnejsim vulkanom Arenal. Sadame do prenajateho vozidla (prenajata doprava ma viacero vyhod. ale najma kazdy transfer trva o polovicu kratsie a my mozeme zastavit kde sa nam zapaci) a po kratkej zastavke na ranajky sa zacina dobrodruzstvo. Pozdravujeme na Dunajsku.

28

04:04

jan

2011

klient je spokojny Viac o krajine

klient je spokojny

Puerto Viejo je male mestecko, kam cesta pred piatimi rokmi trvala tyzden. My sme to zvladli za pat hodin z hlavneho mesta San Jose. Nemame nadludske schopnosti, ale za pat rokov uz vybudovali asfaltku. Ajtak to nebola ziadna slava, ale dostat sa do raja surferov, ktori jazdili velku vlnu Salsa Brava je stylovka. Vlna ma meno vacsie ako mestecko samotne. Nic pre amaterov. Da sa na nej jazdit aj dolava aj doprava a aj povestny tunel sa vytvori, nevyhodou je len, ze konci oproti utesu a treba z nej zist vcas. Inak ste hlavou proti skalam a nemusi to byt prijemne. Pribehy starych surferov su tu este zive. Neodvazili sme sa na vlnu, ale do vln sa je velmi lahke hodit aj bez surfu. Preskumali sme cele pobrezie, peso, aj na bicykloch. Napriek tomu, ze zopar aktivistov spomina na stare dobre casy, ked turisti tu neboli vobec a ti, ktori prisli, vyzerali ako domaci, podnikatelia v drevenych budach sa tesia rozkvitajucemu obchodu. Karibska atmosfera a dalo by sa tu zabudnut na vonkajsi svet aj na par tyzdnov, mesiacov rokov. Atmosfera na nezaplatenie. Zapadakov, kde vynikneme. V obchode s knihami sa snazime prenajat si auto na zaklade reklamneho letaku na registracnej pokladni. Slecna vsak tvrdi, ze auto sa tu prenajat neda, ze ta obrovska reklama jej sluzi iba ako kalendar. A ozaj, z druhej strany ma planovaci kalendar 2011. OK, zabudli sme ze nie sme v komercnom svete.

19

18:46

dec

2010

Aj toto sa stane v 21 storoci... Viac o krajine

Aj toto sa stane v 21 storoci...

Tak toto prekonava uz vsetky mozne rekordy... Uz som si zvykol ze na vnutrostatnych linkach miestnej leteckej spolocnosti staci prist 10 minut pred odchodom a vobec vam nic nekontroluju, ani pas, ani batozinu, ani ci mate noz, zbrane...Rano sa vyberam po vlastnych na letisko kde denne pristanu 2 chvosty a opat vyuzivam dieru v plote a skratim si to po pristavacej drahe, miestny zriadenec mi len oznami, ze ked zacujem vrtulu nech idem stranou aby som nezavadzal. Kladiem si otazku. Ma lietadlo hukacku, trubu ci ine zariadenia ktore upozorni, POZOR jA PRISTAVAM? Asi nie, som sam v letisnej hale rozumej betonova stavba 4 x 4 metra uplne sam... Nikto tu nie... A tak cakam na lietadlo, pristane len tak nacas a pride unaveny zriadenec letiska v sortkach, slapkach a zjavne vstal niekde v pralese... Lietadlo najmensie ake som tu kedy videl. Pre styri osoby. Pilot naklada batozinu a spyta sa ci letim, ja ze ano a vobec nekontroluje letenku a povie nech si nasadnem. Nakoniec v stvormiestnom lietadle sme 3 plus pilot... Je to mozne????

18

02:33

dec

2010

Kostarika -mini amazonsky prales Viac o krajine

Kostarika -mini amazonsky prales

Rano vstanem, napijem sa kavy, vyjdem von a dostanem tamer infarkt. Hned pri dverach na mna sliedi obrovitansky leguan, taaaky veeeelky. Nezje ma? Neublizi mi? utekam bokom a on ma sleduje... Svina jedna... Po chvili pozeram spat a ma tam kamaratov, posilnil sa na mna...Idem radsej na 42, kilometrovu plaz, kde kazdorocne vyse 40 tisic velkych 150 kilovych korytnaciek idu naklast vajicka vo velkosti pingpongovych lopticiek. Na svete je vraj 8 druhov morskych korytnaciek a sem priplavaju pravidelne 4 druhy. Vajicka su sice nakladene, ale co chvilu by sa mali vyliahnut male stvorenia. Po kratkej prechadzke odrazu sa vedla mna tmolia male korytnacky. Hned po vyliahnuti, zacuju sum mora a huraaa do vln. Zapasi s pieskom a potom s morskymi vlnami, prva ju odhodi ale ona sa nevzdava. S malymi plutvickami sup sem sup tam sa zavratne priblizuje k svojmu cielu. Je neuveritelne ze toto male cudo bude velke 150 kilove cudo...Nakoniec je uspesna. Vobec je toto mozne len tak zazit este? pozerat na proces vyliahnutia a hned sup do mora? poobede s miestnym sprievodcom sa plavime malym kanoe v kanaloch miestnej rieky. Poviem vam ze oci ma ako skener. Vidi to co ja nevidim. Tam vidi leguana, tam vtaky, inde vydru, tam tukana a nakoniec aj malych kajmanov sme zhliadli. Kde je matka? Sleduje nas z druheho brehu, rychlo prec, lebo ked sa taky tvor nasere...Vedla nas je velky sum, co to je? Velke mravce obhryzaju listy stromu a okamzite si ich beru do mraveniska...Stmieva sa a prales zacina vydavat ine zvuky, pazvuky a na scenu nastupuju ine zvery...Poviem vam ze ja dvakrat nemusim chodit do pralesov a radsej si vyberam historicke miesta ale toto je lepsie ako Tkal ci ine mayske pamiatky a som viac nadseny. Neuveritelne. Verte ze ked pojdete s nami do tejto casti sveta, uvidite viac nez je napisane v katalogu... Pozdravujem z Kostariky o ktorej sa vravi ze je to taka maly amazonsky prales...

16

16:26

dec

2010

Jedna velka korytnacka medzi malymi... Viac o krajine

Jedna velka korytnacka medzi malymi...

Na letisku stoja styri malecike lietadielka a ja smerujem do toho najmensieho pre 19 pasazierov. A viete kolko nas tam je? 7! Slovom sedem a z toho jeden pilot uz a chvalabohu po zacviku, jedna pilotka v stadiu zacviku a jeden velmi skuseny unaveny pilot co ich kontroluje, cize pasazierov spolu 4! Uzasna rentabilita. Let malymi lietadlami milujem aj ked okolo vas preleti vtacik, zatrepe kridielkami a s vami to hadze ako na oceane ale mozete sa pozerat do pilotnej kabiny, na palubnu dosku a na nervozneho studenta pilotnej skoly hahaha. Hned po vzlete pozerate na jednu z mnohych dymiacich sopiek a na nekonecny prales kostaricky, taky ten prales ze z vysky mate pocit ako keby niekto poukladal vedla seba brokolicu a potom strmhlav dole na malu pristavaciu drahu najdolezitejsieho narodneho parku kostariky, kde rocne pridu naklast tisice korytnaciek vajicka vo velkosti pinpongovej lopticky. Co je vsak vtipne, pytam sa kde je miestna dedina ako sa dostanem... Taxikom, peso, lodou? A zamestnanec letiska my povie ak odleti lietadlo, chod po tejto pristavacej drahe na koniec, tam najdes dieru v plote a... ale az ked odleti lietadlo a tam potom doprava a v pralese dolava...WAU. Tak cakam kedy male lietadlo odleti,s tojim tak 50 metrev za nim, zapne vrtule, mna odhodi takmer a ked uz vyletelo vzhuru k nebesam, vykracujem si sam po pristavacej drahe niekde pri karibskom pobrezi a potom vhupnem do pralesa. Ziadna bezpecnost...Nuz aj taketo veci este existuju a dnes poobede vraj presna na cas, vyrazaju male korytnacky z pobrezia do mora... Pridam sa k nim, jedna velka stara korytnacka... Pozdravujem zo zelenej Kostariky

20

11:56

dec

2008

Guatemala  - Nikaragua - Kostarika (Panama) Viac o krajine

Guatemala - Nikaragua - Kostarika (Panama)

"Ja dalej teda uz nejdem" odhodlanym hlasom deklaruje Janka. Traja muzi sa dobrovolne hlasia ze ju odprevadia dolu. Vsetci cierne tvare od oleja, drkocu sa, stale husto prsi. Ti muzi nikdy neboli taki galantni ako su teraz ked je sanca vyhnut sa nasledujucemu lanu. "Ja som uz skakala bungee jumping ale toto je ovela ovela horsie" hovori Danica. "Bungee to je len raz ale toto je 8 drah a fakt zabijak. Je to bohovske!" Ano takto sa citime pred tretou drahou na nasom Sky Treku v kostarickej dzungli. Prve lano malo dlzku nad 400 metrov a leteli sme vo vyske nad 200 metrov.- Nie 200 stop, bolo to vyse 600 stop a naozaj sme boli vysoko nad korunami stromov. Moc sme vsak toho nevideli. Dazd slaha do oci, hmla sa da krajat, proste nadherny mlzny prales. TA druha draha bola najhorsia... Hu, hu, hu!!! A hop, vyskriabavame posledne zbytky odvahy a pustame sa dalej. Ved cesta pesi dole to teraz znamena zlomena noha prinajmensom... A postupne sa nam tvare aj pocasie vyjasnieva, drahy predlzuju az na neuveritelnych 750 metrov(!!!) a ked v autobuse nalejeme Flor de Cana a hrkneme si, tak spievame Nad Tatrou sa Blyska a smejeme sa a adrenalin nam tecie usami a sme STASTNI. Naozaj obrovsky zazitok. Este skocime do tepleho jakuzii na nasich izbach, pustime vyrivku naplno, dopijeme flasticku Cabernetu a posunieme sa do San Jose. Predvianocnu atmosferu v hoteli Radisson vesti asi 500 mikulasov pri vchode a na dverach a v restauracii a vsade. Dobrodruzna atmosfera nas neopusta do konca. V hoteli praskne vodovodne potrubie a tak sa stahujeme (do lepsich izieb), potom pri prestupe v Madride strajkuju piloti a tak nam zrusia let (ideme na veceru a prespime vo 5* hoteli v luxusnej stvrti pri namesti Cuzco). A teraz zima tu doma a mnozstvo exotickych darcekov a teplo v dusi. Guatemala - Nikaragua - Kostarika je jeden bozsky zajazd na vysokej urovni. Premietneme si na Camera Slovakia a pozrite si program aj v novom katalogu a pytajte sa na kvalitu (mozete si pridat aj Panamu). Mozete vsak vyskusat iba pobyt v luxusnom 5* v Kostarike. Urcite si vsak pridajte aj Sky Trek. Stastne a vesele!

14

01:15

dec

2008

Arenal - Pura Vida Viac o krajine

Arenal - Pura Vida

Zdravim spod sopky Arenal z hotela Kiorio. Ide o 5* hotel - kupele a my sme sa prave z termalnych kupelov vratili. Cisto, vysoka uroven, znovuzrodenie. Teraz hup na nasu izbu s rozlohou 60m2, s uzasnym vyhladom na sopku Arenal a do prekrasnej tropickej zahrady. Na izbe mam jakuzzi, ale nie nejake male ale oobrovske jakuzzi a flasu Cabernetu a Fererro Roche ako pozornost. Ponukaju asi 50 druhov masazi. No co Vam poviem, davame sa po tom al inclusive rezorte dokopy. Dnes sme uz absolvovali treking dazdovym pralesom a stretnutie s poslednymi domorodymi indianmi, ktori su v Kostarike poriadnou raritou. Videli sme opice, nosale, strelicie, heligonie... Teraz este prezit exkluzivnu veceru a zajtrajsi Sky Trek kedy sa budeme vznasat nad pralesom na lanach - idu uplne vsetci - a o chvilu nas mate doma. Pura vida!

BUBO Covid garancia v cene

Preplatíme vám test