Giordano Bruno – upálený za svoj názor

Giordano Bruno – upálený za svoj názor Cancel culture vtedy a dnes

Prenajal som si izbu a priplatil som výhľad na námestie. Teraz na ňom stojím a pozerám na sochu vedca. Je to socha Giordana Bruna, ktorý na tomto námestí rečnil a cirkev mu to teda spočítala a práve tu ho 17. februára v roku 1600 upálila. Dnes, v čase takzvanej cancel culture vás s iným názorom (na Afganistan, Čínu, Rusko či covid...) upália zaživa nevzdelanci z médií -bežných či sociálnych. Bolo to tak vždy a všeobecná tuposť víťazila. Predstavte si, že Giordana Bruna upálili 80 rokov po tom, čo Ferdinand Magellan oboplával okolo Zeme. No stále málokto z verejnosti vedel o tom, že Zem nie je stredom vesmíru. Cirkev to teda ako exemplárny príklad využila.
O silnej Číne, ktorá systematicky a múdro buduje svoju prosperitu, hovorím dvadsať rokov a som pokladaný za heretika. Pritom o desať rokov Čínske HDP predbehne to v USA (zrejme to bude skôr). Galileo Galilei vydal svoje dielo potvrdzujúce teóriu Koperníka a Keplera až na sklonku svojho života a cirkev ho aj tak potrestala domácim vezením. Giordano Bruno mal menej vplyvných priateľov, a tak ho zničili, zabili. Médiá sú cirkvou dnešných dní a nič také ako slobodné médiá neexistuje. Je v tom strašne veľa politiky a systém (preberanie informácií z takzvaných overených zdrojov), ktorý zničil pravdu. Dnešné médiá sú ako cirkev v stredoveku a ničia našu demokraciu a skutočnú slobodu. Je jedno, čo sa stalo, dôležité je, čo sa dozvedia čitatelia. Z ostatných urobíme konšpirátorov a heretikov a úpááálime ich zaživa -digitálne. 
No ja som tu preto, lebo verím, že veci idú zlepšiť. Giordana Bruna vtedy upálili za jasotu verejnosti a dnes za jasotu verejnosti šikanujú tých, čo na vlastné oči vidia, ako sa veci majú.
Preto som na námestí a verím, že tak ako následne cirkev značne oslabila, oslabia aj dnešné médiá a budú musieť do svojich kruhov opäť vziať skutočných vzdelancov = skutočných odborníkov. Iba tak sa zbavíme populizmu, ktorý našu západnú civilizáciu ničí. Vzdanie holdu Giordanovi Brunovi bol môj najväčší dôvod stráviť čas na Campo dei Fiori v centre Ríma.


O Campo dei Fiori sa dozviete v blogu: Rím pre fanatikov
Ak chceet iba tak ľahko poznávať: Rím – čo vidieť a kam ísť
 
 
 
 
 


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
B

Ázia   Amerika   Európa  

Taliansko, Peru, Mexiko, Jordánsko, India, Čína, Brazília


náročnosť

18 dní

Trvanie

12250 24500€
K

Európa  

Vatikán, Taliansko


náročnosť

7 dní

Trvanie

1916 2395€
Najfantastickejšie festivaly sveta
Prémiový blog

Prémiový blog Najfantastickejšie festivaly sveta

Ste už ostrieľaný cestovateľ, ktorý toho videl dosť a chce teraz svoje cesty povýšiť na iný level? Nejde totiž iba o to KAM ísť, ale aj KEDY tu byť…

Ľuboš Fellner 36 min. čítania
Florencia - pamiatky, tipy, čo vidieť
Florencia

Florencia Florencia - pamiatky, tipy, čo vidieť

Florencia - perla Talianska – krajiny výnimočných dejín, romantických miest, čarovných pláží a nezabudnuteľnej gastronómie. Práve z tejto…

Štefan Bielik 53 min. čítania
Najväčší európsky cestovateľ
Prémiový blog

Prémiový blog Najväčší európsky cestovateľ

Bol, či nebol v Číne? Priniesol Marco Polo špagety do Číny, papierové peniaze a okuliare z Mongolska a vyspal sa so stovkou Tibeťaniek? Do konca…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: