Vianočný pozdrav z Egypta

Vianočný pozdrav z Egypta

Ahmed. Ahmed je klasické arabské meno skloňované v egyptských uliciach na každom rohu. Pre mňa osobne to však nie je len meno, ale stelesnenie môjho milého kolegu a priateľa z afrického sveta, s ktorým som už za tie roky previedla Egyptom nespočetné množstvo spokojných BUBO klientov. Ahmed má niečo po tridsiatke, je dobrý, je láskavý a veľmi priateľský. Jeho žena mi vždy napečie egyptské koláče a deti namaľujú farebné obrázky BUBO sprievodkyne pri niektorej z egyptských pamiatok, naposledy to bolo pri sfinge. Ahmed vie, že mám rada vonné tyčinky a preto mi ich vždy prinesie niekoľko, aby som si vybrala; nakoniec mi ich aj tak vždy nechá všetky :) Mám ho rada, vytvoril sa medzi nami pekný vzťah. Je to dobrý človek, ktorý má veľké srdce. Obľúbila som si ho nielen ja, ale aj naši BUBO klienti. Je starostlivý, veľmi starostlivý. Vždy sa pre nás snaží spraviť „niečo navyše“, aby sme sa v jeho krajine cítili ako doma. Vybaví lístky na „Sound and light show“, aj keď sú beznádejne vypredané, dostane nás na let balónom nad Luxorom a Údolím kráľom, aj keď je treba spraviť rezerváciu týždne dopredu. Ešte stále ho mám v živej pamäti z tradičného afrického trhoviska v Asuáne, ako behá medzi miestnymi obchodníkmi a snaží sa nám zohnať ten najkvalitnejší ibištekový čaj, nie ten pre turistov, ale ten najkvalitnejší pre domácich, a v tom je ten rozdiel. Taký je už náš Ahmed. Starostlivý, skromný, priateľský, a kto sa s ním na našich zájazdoch stretol, ostala mu v srdci hrejivá spomienka na jeho milý úsmev. Práve včera mi Ahmed písal a rád by vás touto cestou všetkých pozdravil, celú našu BUBO rodinu - aj sprievodcov aj klientov aj Ľuboša aj Kiku Bulvasovú, našu skvelú destinačnú manažérku pre túto oblasť. Rád by nám všetkým poprial krásne sviatky plné pokoja a porozumenia a zaželal predovšetkým veľa zdravia. Odkazuje, že Egypt je aj v týchto časoch veľmi bezpečná krajina a už teraz sa teší na naše skoré stretnutia na jar pri pyramídach. Pridáte sa k nám? Rozhodne to bude stáť zato; aj pyramídy aj Ahmed :) Vaša Mirka


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
K

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

1950 2785€
K

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

2027 2385€

Detské zľavy

Dovolenka Egypt - maximálne poznanie  s deťmi
F

Afrika  

Egypt


náročnosť

11 dní

Trvanie

2565
Najunikátnejšie hotely sveta Prémiový blog

Prémiový blog Najunikátnejšie hotely sveta

Keď je hotel dôvodom na cestu. Unikátnosť, to je lepší servis ale hlavne príbeh, ktorý sa oplatí spomenúť. Unikátnosť - to je odvaha byť iný, byť…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Alexander Macedónsky Prémiový blog

Prémiový blog Alexander Macedónsky

Najúspešnejší Európan? Vzor každého ambiciózneho muža? Aj po vyše 2 000 rokoch jeho meno pozná každý. Na človeka, ktorý sa rozhodol dobyť celý…

Ľuboš Fellner 45 min. čítania
Káhira - pulzujúce srdce Afriky (časť 2.) Káhira

Káhira Káhira - pulzujúce srdce Afriky (časť 2.)

Káhire sa hovorí aj Matka sveta, a keď sa prechádzate jej ulicami, či obdivujete najväčšie pamiatky, ktoré práve tu história zanechala, pochopíte…

Miroslava Dlhá 11 min. čítania

Ďalšie dovolenky do krajiny:

Viac informácií o krajine: