Trelew, Valdez a kosatky

Trelew, Valdez a kosatky Pikošky z Patagónie

Zrazu sa lietadlo prepadne, zacne triast a zo stropu "prsi"- prave sme vhupli do Patagonie a to je husta oblast, aspon takto to charakterizuju Argentinci. Pristavame v exotickom Trelew zalozenom Welshanmi, kusok od polostrova Valdez a kosatky, znameho zvlastnymi loveckymi technikami kosatiek. Sme v polovici cesty medzi 35 stupnovym Buenos Aires a Ushuaiov, kt o sebe prehlasuje, ze je najjuznejsim mestom sveta. Dalsi let je nadhera, more a Magelanov prieplav a zasnezene ostre hory a sme nad Ohnovou zemou. Lietadlo klze az za Beeglov (240km dlhy a cca 5km siroky) prieplav a pilot nam robi uzasny vyhliadkovy let. Leto vrcholi a je super pocasie. Dnes v Bratislave zapadlo slnko o 16.13, tu zapadne o 22.10. Takze my este len zaciname zit. Byvame v butikovom premiovom hoteli v srdci mesta a vyrazame na centollu- morsske speciality. Je to tu trosku ako v aljasskom Sewarde. Kedysi tu bola veznica a vezni nechceli bezpecne steny budovy opustit, naozaj nie je kam utiect a sme doslova na Fin del Mundo- na konci sveta. Sparno Buenos aires sme nechali za sebou a tesime sa na dalsie dobrodruzstva. Je tu kraaasne! Foto: kosatky, Pavel Fellner


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
B

Polárne oblasti  

Juhoafrická republika, Antarktída


náročnosť

8 dní

Trvanie

25880
B

Polárne oblasti  

Južný pól, Antarktída

26.12. → 07.01. +1 termín

náročnosť

13 dní

Trvanie

109800
E

Polárne oblasti  

Južná Amerika, Chile, Antarktída


náročnosť

8 dní

Trvanie

18880
Po stopách najväčšieho polárneho dobrodruha Prémiový blog

Prémiový blog Po stopách najväčšieho polárneho dobrodruha

Ernest Shackleton - môj hrdina, môj vzor v nezlomnosti, odvahe a serióznosti. V histórii cestovateľstva zrejme nenájdete ambicióznejšie výpravy a…

Ľuboš Fellner 25 min. čítania
Čo to znamená prejsť celý svet? Prémiový blog

Prémiový blog Čo to znamená prejsť celý svet?

Steve Jobs vždy hovoril, že nechce byť najbohatším mužom na cintoríne, ale túži zmeniť svet. Ja som sa v novembri 1989 prestrihal cez ostnatý drôt…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Expedičná plavba na Antarktický polostrov Blog

Blog Expedičná plavba na Antarktický polostrov

Mnohým cestovateľom chýba do bohatej zbierky navštívených miest práve tento kontinent. Dôvod? Neodvážia sa plaviť cez Drakeov prieliv. Aj pre tých…

Daniela Mihaldová 24 min. čítania

Viac informácií o krajine: