100 rokov od dobytia južného póla

100 rokov od dobytia južného póla Vzdávam hold polárnikom ale aj všetkým tým čo si trúfnu byť prví

Chcem dnes vzdať hold všetkým polárnikom. Dnes je totižto sto rokov odo dňa kedy na južnom póle stanula noha človeka. Bola to Nórska výprava pod vedením Roalda Amundsena. Mapujem cesty mnohých cestovateľov a teraz som sa rozhodol, že vyrazím aj na póly. Nastal čas. Prvá naša cesta teda úplne na cestovateľsky najťažšie dosiahnuteľný pól nedôjde, to je už zasa iná liga. No chceme byť na Antarktíde v čase kedy si skutočne pripomenieme sté výročie. Mohol som ísť na Antarktídu pred pár rokmi ale chcel som počkať na tento čas. V správny čas na správnom mieste , zvykne sa hovoriť. Mám dohodnuté -bol to pôrod – že budeme v deň keď stál na južnom póle konkurenčný Robert Falcon Scott priamo na Britskej báze. Verím, že to vyjde, inak sú mesiace mojej prípravy zbytočné.Každopádne vzdávam hold polárnikom a Amundsenovi a Nórom zvlášť. Byť prvý je vždy ťažké. Klobúk dolu. Foto: po rokoch som sa na tretikrat na Južný pól dostal. Som ten vpravo a stojím s ekologickou charitou podporujúcou, aby slovenské deti triedili odpad. Vytiahnúť zástavku v takej zime je náročné. A kto je ten vpravo? Podobá sa na Amundsena však =)   Je čosi po polnoci 


Ďalšie originálne cestopisy od profesionálneho sprievodcu BUBO
B

Polárne oblasti  

Juhoafrická republika, Antarktída


náročnosť

8 dní

Trvanie

25880
B

Polárne oblasti  

Južný pól, Antarktída

26.12. → 07.01. +1 termín

náročnosť

13 dní

Trvanie

109800
E

Polárne oblasti  

Južná Amerika, Chile, Antarktída


náročnosť

8 dní

Trvanie

18880
Po stopách najväčšieho polárneho dobrodruha Prémiový blog

Prémiový blog Po stopách najväčšieho polárneho dobrodruha

Ernest Shackleton - môj hrdina, môj vzor v nezlomnosti, odvahe a serióznosti. V histórii cestovateľstva zrejme nenájdete ambicióznejšie výpravy a…

Ľuboš Fellner 25 min. čítania
Čo to znamená prejsť celý svet? Prémiový blog

Prémiový blog Čo to znamená prejsť celý svet?

Steve Jobs vždy hovoril, že nechce byť najbohatším mužom na cintoríne, ale túži zmeniť svet. Ja som sa v novembri 1989 prestrihal cez ostnatý drôt…

Ľuboš Fellner 19 min. čítania
Expedičná plavba na Antarktický polostrov Blog

Blog Expedičná plavba na Antarktický polostrov

Mnohým cestovateľom chýba do bohatej zbierky navštívených miest práve tento kontinent. Dôvod? Neodvážia sa plaviť cez Drakeov prieliv. Aj pre tých…

Daniela Mihaldová 24 min. čítania